Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Wady i zalety ogrzewania podłogowego, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wady i zalety ogrzewania podłogowego

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • gudlaj67 14 wrz 2011, 5:21
    ZGADZAM SIĘ Z TĄ WYPOWIEDZIĄ . NIE DODAŁEM JESZCZE ŻE CAŁA OPERACJA ZAŁOŻENIA OGRZEWANIA KOSZTOWAŁA MNIE OKOŁO 1500 ZŁ NIE LICZĄC WYLEWKI I PŁYTEK, A NA WĘGLU ZAOSZCZĘDZIŁEM 1700ZŁ W PIERWSZYM ROKU. O TEJ PORZE ROKU NIERAZ SĄ CHŁODNE NOCE TO JAK GRZEJE SOBIE CIEPŁĄ WODĘ TO WIECZOREM PUSZCZAM Z TERMY NA PODŁOGÓWKĘ I JEST REWELACYJNIE . W LATO PODŁOGA MA PRAWIE TĄ SAMĄ TEMPERATURĘ CO OTOCZENIE 22,5 STOPNIA PODŁOGA 23STOPNIE OTOCZENIE
    Cytuj
  • porszat 19 wrz 2011, 17:18
    Czy to nie jest do końca tak, że elektryczne ogrzewanie niekorzystnie wpływa na drewniane posadzki? Nie lepiej inwestować w [url=http://]baterie słoneczne[/url]???
    Cytuj
  • Kajan 23 wrz 2011, 13:16
    Tak, wpływa niekorzystnie na drewniane posadzki. Ostatnio alternatywą dla takiej podłogi są [url=http://www.myway-paradyz.com/]płytki ceramiczne[/url] imitujące drewno. Wyglądają jak drewno, ale to ceramika pod którą można dać ogrzewanie podłogowe. Takie płytki oferuje np. firma paradyż [url=http://www.myway-paradyz.com/]my way[/url]
    Cytuj
  • bartos 26 kwi 2012, 21:26
    co do ogrzewania podłogowego, to bardzo mi się ten pomysł podobał, póki mój pies nie zachorował od tego i nie zdechł, fakt, że był stary, ale mógł biedak jeszcze mi towarzyszyć, za suche i ciepłe powietrze przy podłodze sprawiła, że każdy wiatr i niższa temperatura na dworze powodowały u niego katar i zapalenie oskrzeli
    Cytuj
  • Patikya 27 kwi 2012, 15:45
    Witam,
    ja zakupiłam projekt ( w pracowni MG Projekt) razem z pakietem ogrzewania podłogowego. Niebawem zaczynamy budowę, nie wyobrażam sobie nie mieć treraz takiego ogrzewania, kosztowo jest może 10% droższe, ale znacznie tańsze w eksploatacji.

    polecam i pozdrawiam
    Cytuj
  • Jeri 26 maj 2012, 15:20
    Dość długo nosiłem się z pomysłem ogrzewania podłogowego, ale w końcu się zdecydowałem i wiecie co... nie żałuję! Bardzo przyjemna temperatura w domu, reszta rodziny też jest zadowolona, a zwierzaki mi nie chorują od tego! W sumie głównym problemem było to, czym takie ogrzewanie zasilać Postawiłem na zintegrowane ogrzewanie z Makrotermu. Była to inwestycja, ale to jak każdy poważny remont w domu, za to teraz jestem zadowolony i nie marznę we własnym domu. Warto przemyśleć taki system, żeby całe ogrzewanie w domu współgrało i było ekonomiczne.
    Cytuj
  • Wariu 30 sie 2012, 14:18
    Wadą jest na pewno wysoki koszt instalacji, zaletą w miarę szybki jej zwrot.
    Ja mam w planach zakupić pakiet ogrzewania podłogowego razem z projektem Jurajski od MG Projektu. Mam nadzieję że wszystkie zalety jakie tu wypisujecie się spełnią przymrużenie oka
    Cytuj
  • Vicen 31 sie 2012, 15:16
    Poza kosztem montażu zostają same zalety - przede wszystkim to naprawdę miłe uczucie, kiedy wychodzisz z pod prysznica na cieplutkie płytki, albo rano wita Ciebie ciepło spod stóp. Nie wiem tylko czy każde płytki nadają się do takiego rozwiązania. Chciałbym zrobić u siebie ogrzewanie podłogowe poza łazienką, czy ta glazura się do tego nadaje?
    Cytuj
  • Energia30 11 wrz 2012, 21:15
    Ja także zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym. Zainwestowałam już w panele słoneczne. Cena, choć wysoka, to przy dofinansowaniu jest to opłacalne. Na dzień dzisiejszy uważam, że był to słuszny wybór, bo rzeczywiście jest to energooszczędne. A jak jest z ogrzewaniem podłogowym?
    Cytuj
  • Kor25 28 wrz 2012, 12:33
    A jak założymy ogrzewanie podłogowe to z czego zrobić podłogi? Teraz mamy starą wykładzinę, będzie zdjęta oczywiście.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum