Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Wady i zalety ogrzewania podłogowego, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wady i zalety ogrzewania podłogowego

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Makowiec 3 paź 2012, 23:18
    A ja się zastanawia, czy ogrzewanie podłogowe ma wpływ na... nogi. Mam żylaki i nie jestem pewna, czy to byłoby wskazane, żeby nogi były nonstop podgrzewane od dołu
    Cytuj
  • Aquarella 5 paź 2012, 15:19
    Albo czy w przypadku takiego ogrzewania można kłaść panele - nie zniszczą się? Czy lepsza będzie wtedy?
    Cytuj
  • rozyk010 8 paź 2012, 14:28
    Nie niszczą się. Prędzej zniszczy się glazura uśmiech


    Cytuj
  • konto_usuniete_321961 29 paź 2012, 15:38
    77henry napisał:Chciałbym zrobić sobie w domu elektryczne ogrzewanie podłogowe. Z tym, że chyba tylko w łazience, ale zastanawiam się jeszcze. Chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników. Będę wdzięczny za opinie.
    Cytuj
  • serenity85 15 lis 2012, 21:28
    ja mam ogrzewanie podlogowe juz od kilku lat. ono wlasciwie nie ma wad! jest super i co najwazniejsze - nie moze sie popsuc.
    mi zakladal ogrzewanie super fachowiec - polecam wszystkim
    Cytuj
  • pdusza 20 gru 2012, 0:08
    porszat napisał:Dokładnie, ogrzewanie podłogowe, piec na ekogroszek plus [url=http://www]solary[/url] do ogrzewania ciepłej wody użytkowej to w tej chwili najbardziej optymalny zestaw do grzewania domu.
    Zestaw marzenie, trzeba mieć tylko świadomość jednego minusu. Ekogroszek wymaga odpowiedniej temperatury na kotle (pożądana 75 st.), a z kolei podłogówka potrzebuje niższych temperatur (np. 40 st.). Czyli musimy dać między kotłem a posadzką, jakieś urządzenie które nam zmniejszy temperaturę i tu jest kilka możliwości np. wymiennik ciepła, zawór mieszający. Trochę to skomplikuje instalację, wymiennik zwiększy pobór prądu (druga pompa). Ale ogólnie zestaw wuper

    No i podłogówka wymaga odpowiedniej nawierzchni, np. ceramika, beton. Drewno - gorzej. Na podłogówkę nadają się nawierzchnie przemysłowe betonowe, bo dobrze przewodzą ciepło. Mogę polecić firmę Bautech, z którą współpracowałem, mają gładki beton architektoniczny (ostatnio modny na podlogi), mają też nawierzchnie dekoracyjne, wzory:
    Pressbeton
    Cytuj
  • Jol-anta 21 gru 2012, 23:39
    Fajna sprawa takie ogrzewanie.
    Cytuj
  • marcelek85 15 lut 2013, 10:23
    u nas ogrzewanie podłogowe robiła firma eko-tech z warszawy, minęło 5 lat i nic się nie działo, jesteśmy zadowoleni więc polecamy.
    Cytuj
  • Kort 18 lut 2013, 11:37
    Ja mam od kilku lat ogrzewanie podłogowe i jestem zadowolony - przyjemne i łatwe w użyciu, do tej pory ani razu nie uległo awarii. Jedyna wada to to, że nie zawsze można je zastosować.
    Cytuj
  • iFuture 20 lut 2013, 21:18     (ostatnio zmieniony przez autora 20 lut 2013, 21:23, w całości zmieniany 2 razy)
    Ja mam ogrzewanie podłogowe w większości domu, piec na ekogroszek i wszystko funkcjonuje jak się należy. Oczywiście zawór mieszający musi byś bo inaczej by podłoga popękała, natomiast zawór mieszający to mam i na grzejnikach bo to zwiększa żywotność pieca. W salonie to w zasadzie podłogówka była niezbędna bo mam salon z andresolą z sufitem aż pod dach. Przy ogrzewaniu grzejnikowym całe ciepło uciekło by zaraz pod dach.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum