Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Nauka szybkiego czytania

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Nauka szybkiego czytania

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • caipirinha 23 kwi 2011, 18:52
    Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z czymś takim jak kursy szybkiego czytania? Chciałabym wiedzieć czy warto się zapisać na cos takiego, czy to faktycznie coś daje, czy szkoda pieniędzy?
    Cytuj
  • Lilijka 23 kwi 2011, 19:35
    Moja siostra w liceum chodziła na taki kurs i bardzo jej to pomogło. To się przydaje, bo można się uczyć efektywniej.
    Cytuj
  • Hunny8 23 kwi 2011, 21:23
    Te metody rzeczywiscie się sprawdzają, ale moim zdaniem szkoda kasy na kurs, bo one są drogie. Lepiej poszukać w necie i nauczyć się samemu, dla chcącego nic trudnego, a to nie jest jakas wiedza tajemna tylko kilka zasad i kwestia ćwiczeń.
    Cytuj
  • Ervin 23 kwi 2011, 23:37
    Jak usłyszalem, że za taki kurs śpiewają sobie ponad 2 tysie, to się nieźle usmiałem. Jak chcesz potrenować szybkie czytanie to zamów sobie dobra książkę albo kurs multimedialny, np cos takiego: http://www.naukaszybkiegoczytania.pl/
    Ta umiejętność to kwestia treningu, więc nie ma co liczyć na to, że za grubą kasę ktoś zrobi to za nas. Ale są naiwni ludzie na tym świecieprzymrużenie oka
    Cytuj
  • MemoNemo 24 kwi 2011, 0:49
    W mojej pracy też się kiedyś taki koleś przewinął, jak podał cenę kursu to został zabity śmiechemprzymrużenie oka Ale umiejętność szybkiego czytania jest jak najbardziej przydatna, ja w poprzedniej pracy miałem takie szkolenie, gdzie było pokazane jak ma wyglądać taki trening. Trwało to 6 lub 8 tygodni, trzeba było rzeczywiście przyłożyć się do ćwiczeń, ale bardzo sobie to chwale, przydaje się zarówno w pracy jak i prywatnie.
    Cytuj
  • caipirinha 24 kwi 2011, 6:08
    Ervin napisał:Jak usłyszalem, że za taki kurs śpiewają sobie ponad 2 tysie, to się nieźle usmiałem. Jak chcesz potrenować szybkie czytanie to zamów sobie dobra książkę albo kurs multimedialny, np cos takiego: http://www.naukaszybkiegoczytania.pl/
    Ta umiejętność to kwestia treningu, więc nie ma co liczyć na to, że za grubą kasę ktoś zrobi to za nas. Ale są naiwni ludzie na tym świecieprzymrużenie oka
    Ponad 2000zł? To strasznie duzo, ja sobie szukałam takiech kursów przez internet i najdroższy był chyba za niewiele ponad 1000zł. A czy ten kurs z płytą to przerabiałeś? Masz jakąś opinię o nim? Bo tak bez czyjegokolwiek zdania to nie chcę niczego kupować...
    Cytuj
  • Blueberry28 24 kwi 2011, 8:57
    Ja też się zastanawiam nad takim kursem, ale też się zastanawiam skąd wzięliście te ceny, bo najdroższy kurs jaki znalazłam jest za niecałe 700zł... Mogę przytoczyć opinie moich znajomych, którzy byli na takim kursie i bardzo sobie chwalą, tyle że aby efekty były trwałe, trzeba... dużo czytaćuśmiech Tzn jeżeli ktoś trenuje intensywnie na kursie, a potem raz na rok sięga po książkę to efekty osłabną, aczkolwiek ma się już te wiedzę, jak ćwiczyć żeby wiedza szybciej wchodziła do głowyprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Stinaa 24 kwi 2011, 10:08
    Mi kiedyś w pracy zafundowali taki kurs. Rzeczywiście nauczyłam się czytać o wiele szybciej, chociaż wcześniej też dość szybko pochłaniałam książki. Dzięki kursowi jest to ok 200 stron na godzinę. Mnie to bardzo urządza, zwłaszcza gdy musze się po godzinach przedzierać przez branżową literaturęprzymrużenie oka osobiście polecam takie kursy. Tylko te za 2000zł radzę omijać z daleka, bo to już ewidentne naciągactwoprzymrużenie oka
    Cytuj
  • caipirinha 24 kwi 2011, 10:37
    A może sprawić sobie taką książkę i uczyć się samodzielnie? Co o tym myślicie?
    http://szybkie-czytanie.zlotemysli.pl/
    Cytuj
  • Stinaa 24 kwi 2011, 14:10
    Co do samodzielnej nauki to teoretycznie dobry pomysł, ale z doświadczenia wiem, że cholernie trudno jest samemu tak się zmobilizować żeby ćwiczyć, a w trakcie tego kursu czytałam co najmniej 2 godz dziennie... I tyko przy takiej systematyczności ma to jakikolwiek sens. Ja w każdym razie, w nawale obowiązków domowych, służbowych nie dałabym rady tak samej intensywnie ćwiczyć... Ale może ty potrafisz? Jeśli tak to myśle, że jest to do zrobienia...
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum