Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Nauka szybkiego czytania, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Nauka szybkiego czytania

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Tre30n 25 kwi 2011, 19:56
    A na czym to właściwie polega to szybkie czytanie? Jak dzialają takie kursy?
    Cytuj
  • Ervin 25 kwi 2011, 21:27
    Ogólnie rzecz ujmując to chodzi o czytanie bardziej mózgiem niż oczami. Ogarnianie większych partii tekstu zamiast wodzenie linijka za linijką.
    Cytuj
  • birata 25 kwi 2011, 22:28
    W szybkim czytaniu chodzi o to, aby obejmowac spojrzeniem jak największą ilość tekstu na kartce. Takie kursy są naprawdę świetne, ale nauka szybkiego czytania powinna trwać około pół roku, żeby efekty były trwałe, a chyba po to się inwestuje w siebie... a czy mozna sie nauczyć samemu - to juz kwestia samozaparcia.
    Cytuj
  • Aubiergine 26 kwi 2011, 6:17
    Ja też bym chetnie z takiego kursu skorzystała, ale nie wiem jak wybrać dobry, w sensie profesjonalny i skuteczny. Czy ci trenerzy potrafią jakoś udowodnić skuteczność swoich metod? Bo wszyscy obiecują 2000 słów na minutę itd, ale jak to zweryfikować?
    Cytuj
  • caipirinha 26 kwi 2011, 9:35
    http://www.szybkie-czytanie.com/w/antycypacja.php
    Znalazłam jeszcze taką stronę z darmowym kursem, dużo ciekawych informacji, fajne ćwiczenia i tak się zastanawiałam czy jednak zamiast wydawać kase nie warto samej się przyłożyć, ale jednak jak znam siebie to się nie zmobilizujęuśmiech Już kiedys zaczynałam się sama uczyć włoskiego i do tej pory umiem buongiorno, prosciutto i tiramisuprzymrużenie oka
    Cytuj
  • yellowphone 26 kwi 2011, 13:05
    To ja podam jeszcze jeden link, do moim zdaniem bardo fajnej strony, z której sama korzystałam.
    http://www.kursszybkiegoczytania.info/
    Musze Wam jeszcze powiedzieć, że jak się chce to mozna samemu wiele osiągnąć. Ja może nie ogarniam tych 2 tys. słów na minutę, ale naprawdę w znaczny sposób poprawiłam swoje wyniki, a osiągnęłam to tylko i wyłącznie samodzielną pracą. Może nie było tak łatwo znaleźć czas, wiadomo, kazdy ma swoje obowiązki, ale nauka przychodziła mi z przyjemnością. Jak się robi postepy to wzrasta motywacjauśmiech
    Cytuj
  • Ervin 26 kwi 2011, 14:14
    Jeżeli Ciebie satysfakcjonują wyniki to jest najwazniejsze, przecież nie chodzi o konkretną liczbę słów tylko poprawienie szybkości, na pewno kazdy ma tez jakies indywdualne predyspozycje do tego.
    Cytuj
  • Blueberry28 26 kwi 2011, 16:40
    Z tego co sobie poczytałam to wydaje mi się też, że bardzo ważne jest wybranie najlepszej dla siebie metody, dopasowanej do sowich predyspozycji. A swoją drogą bardzo to ciekawe, jak ta antycypacja, fonetyzacja czy regresja wpływają na naszą zdolność koncentracji i zapamiętywania. Człowiek nawet nie jest tego świadomy.
    Cytuj
  • WitoldEs 26 kwi 2011, 19:16
    Ja też jestem po takim kursie, niestety efekty jego dawno się rozpłynęły, ponieważ nie przyłożyłem się za bardzo do ćwiczenia tych umiejętności, wstyd przyznać, ale od kilku lat nie czytam zbyt wiele. A bez treningu po prostu mózg znów sie rozleniwia. Ale mimo to polecam kurs, robilem go w trkacie sutsiów i dał mi naprawdę duzo.
    Cytuj
  • franusia 26 kwi 2011, 22:15
    Moim zdaniem taki trening jest bardzo pomocny przy czytaniu literatury naukowej, czy powiedzmy popularno-naukowej, w przypdaku beletrystyki to trochę psuje przyjemność czytania. Trochę jest tak, że jak wejdzie w nawyk takie pochłanianie tekstu to trudno od tego uciec, a ja lubię sie delektować książkąuśmiech
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum