Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Nauka szybkiego czytania, strona 4

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Nauka szybkiego czytania

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • caipirinha 26 kwi 2011, 23:25
    No tak, w przypadku czytania poezji to trochę mija się z celemprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Hunny8 27 kwi 2011, 6:49
    No chyba, że trzeba szybko przeczytać zadaną lekturęuśmiech
    Cytuj
  • Bandito 27 kwi 2011, 10:46
    Skończyłem taki kurs w Lublinie i mogę powiedziec, że moje tempo czytania zwiększyło się trzykrotnie. a wydaje mi się, że i tak mógłbym osiągnąć jeszcze więcej. Ale do tego musiałbym wiecej trenować. Dobre są te techniki, np mapy myśli, wiec spokojnie polecam taki kurs.
    Cytuj
  • latynowska8 27 kwi 2011, 13:00
    Jak dla mnie to zabija radość czytania. Wysłali mnie na taki kurs z pracy, wyniki miałam niezłe, ale mam pewne zastrzeżenie. Przy takim tempie czytania może i przyswaja się informacje, ale trudno jest je na dłużej zapamiętać. Osobiście wykorzystywałam te metody do czytania "słuzbowych" książek, kurs bardzo mi w tym pomógł, ale dzis już niewiele pamiętam z tego co wtedy wyczytałam. Poza tym to jest bardziej przydatne w przypadku odtwarzania informacji, a jesli trzeba coś przeanalizować to chyba nie sprawdza się tak dobrze... tak mi się wydaje.
    Cytuj
  • Ervin 27 kwi 2011, 17:01
    Bo przy takim tempie czytania zdobyte informacje trafiaja głównie do pamięci krótkotrwałej, co zmniejsza użyteczność tych metod.
    Cytuj
  • birata 27 kwi 2011, 20:03
    Dlatego myślę, że te techniki przydaja się głównie ludziom uczacym się. Albo takim, którzy lubią czytać ksiązki popularno-naukowe i poszerzać swoja wiedze w ten sposób, bo do naukowych trzeba się już zapoznać z fachową terminologiąprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Bandito 27 kwi 2011, 23:03
    Jeszcze co do samodzielnej nauki znam osoby, które trenowały same, na podstawie książki albo kursu z netu, ale same stwierdziły, że przy mobilizacji i wsparciu innej osoby osiągnęłyby o wiele więcej...
    Cytuj
  • Mizantrop 27 kwi 2011, 23:21
    Z pewnością warto wybrać taki kurs, tylko radzę najpierw sprawdzić jak szybko czyta trenerprzymrużenie oka
    Cytuj
  • siepuka 17 lip 2011, 23:15
    Tu macie kurs szybkiego czytania za pieniądze, ale z dodatkowym wykładem wideo, więc myślę, że się opłaca. Nie jest drogi, a jego skuteczność jest duża. Nie wydacie kokosów, a dzięki kursowi poprawicie zdolność czytania i ogólną kondycję mózgu. uśmiech
    Cytuj
  • Damona 21 lip 2011, 14:48
    nie ukrywam, że zawsze mnie ten temat interesował ale zastanawiam się jak jest z rozumieniem takiego tekst przeczytanego w tempie ekspresowym ?
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum