Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Uczelnia państwowa czy prywatna?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Uczelnia państwowa czy prywatna?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Orion456 13 mar 2011, 11:23
    Od dłuższego czasu się zastanawiam czy lepiej obecnie wybrać szkołę wyższą publiczną (- wciąz bezpłatną!) czy prywatną. Zawsze słyszałem, że państowa to prestiż, pracodawcy patrzą na to laskawszym okiem. Z drugiej strony do tych płatnych latwiej sie dostać (dla roczników z wyżu to wręcz jedyna opcja) no i mam podejrzenie, że sa lepiej wyposażone, oferują lepsze warunki studentom. Co sądzicie na ten temat?
    Cytuj
  • panchita 13 mar 2011, 14:59
    Ja studiuję w prywatnej szkole wyższej, ale gdybym miała mozliwość to wolałabym państwową. Płacę ponad 500zl miesięcznie czesnego, macie pojęcie ile to kasy przez kilka lat się uzbiera?
    Cytuj
  • 30m1n1k4 13 mar 2011, 17:54
    No dokładnie. Nie rozumiem jak ktoś narzeka na warunki studiowania w Polsce, zamiast docenić, że może się uczyć za darmo. Wystarczy własnie sobie policzyć ile to kasy. Moim zdaniem uczelnie państwowe mają też jednak lepszy poziom. Wyposażenie szkoły to jedno, ale największe znaczenie ma kadra.
    Cytuj
  • Ervin 13 mar 2011, 21:35
    Przecież w wielu szkołach prywatnych wykładają ci sami ludzie, którzy pracują i na państwowych. Kadra jest ta sama więc to chyba nie ma znaczenia.
    Cytuj
  • casia1980 14 mar 2011, 0:06
    No tak, tylko że w prywatnych muszą sobie dorobić, więc też nie wierzę, że tak samo podchodzą do studentów... Ale za to słyszałam, że te prywatne szkoły oferują większą pomoc w znalezieniu pracy albo praktyk. Szkoda, że nie można na to liczyć na uczelniach publicznych...
    Cytuj
  • 30m1n1k4 14 mar 2011, 7:52
    No własnie o to chodzi, ja też mam wrażenie, że w tych prywatnych szkołach nie mogą za bardzo podpaść studentom, którzy ich de facto utrzymują, więc nie są zbyt wymagającyuśmiech A t orzec jasna rzutuje na poziom. Dlatego myślę, że to wciąż jest aktualne. Bardziej prestiżowe są uczelnie publiczne, nie dziwię się pracodawcom, że tak na to patrzą. Też bym podejrzewała, że wystarczy płacić żeby skończyć prywatnąprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Popeye 14 mar 2011, 8:09
    Jasne, że lepsza państwowa, bo za darmoprzymrużenie oka Tylko ciekawe jak długo jeszcze...
    Cytuj
  • Grantorino 14 mar 2011, 10:49
    30m1n1k4 napisał:Bardziej prestiżowe są uczelnie publiczne, nie dziwię się pracodawcom, że tak na to patrzą. Też bym podejrzewała, że wystarczy płacić żeby skończyć prywatnąprzymrużenie oka
    Uważam, że to dawno nieaktualne. Wiele niepublicznych szkół bardzo dba o swój poziom i naprawdę nie wystarczy mieć pieniądze żeby je ukończyć. A wręcz zaryzykowałbym stwierdzenie, że to podwyższa ich poziom - bo więcej wysiłku wymagają, nie tylko trzeba pracować, ale jeszcze wykładać kasę za możliwość studiowania. A kto pilnuje poziomu na państwowych uczelniach?
    Cytuj
  • Mizantrop 14 mar 2011, 11:33
    Samo grono pedagogiczne o tym zaświadcza, nie sądzisz? Profesorowie, doktorzy, naukowcy z nierzadko sporymi osiągnięciami. To wyjątkowa możliwość żeby młodzi lludzie po szkole mogli się uczyć pod kierunkiem takich osób nie sądzisz? Poza tym uczelnie państwowe są aktywnymi ośrodkami naukowymi, to gwarantuje wyższy poziom nauczania.
    Cytuj
  • Grantorino 14 mar 2011, 12:55
    Ja bym tak nie generalizował. Studiowałem na państwowej uczelni, nie, żebym narzekał, ale nie podpiszę się nigdy pod tym, że sam tytuł profesora robi z kogoś super pedagoga. Bywało z tym różnie. A wykładowcy z mojej uczelni (profesorów kilku też) pracowali też w prywatnych szkołach i nie widzę w tym niczego złego.
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 7 z 7  
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum
Poprzednia: Kursy grafiki