Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Uczelnia państwowa czy prywatna?, strona 4

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Uczelnia państwowa czy prywatna?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • caipirinha 16 mar 2011, 23:19
    Yago napisał:Nagminne ściąganie, prace bezczelnie kopiowane z internetu, oddawanie nieswoich projektów, oceny "za ładne oczy"... długo by wymieniać. Straszna żenadaskrzywienie
    Nie chcę Cie martwić, ale ja na państwowej uczelni też widziałam stawianie piątek studentkom, których głównym atutem byly krótkie spódniczki i szpilki, bo na pewno nie wiedzaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Lilijka 17 mar 2011, 1:36
    Ja mam znajomych, którzy zaczęli studiować w szkołach prywatnych, a po zrobieniu licencjatu kontynuowali naukę na państwowych uczelniach i twierdzili, że więcej musieli sie uczyć w tych płatnych szkołach. Ale to oczywiście pewnie też nie jest regułą.
    Cytuj
  • 30m1n1k4 17 mar 2011, 1:59
    Też znam parę osób, co miało taką samą drogę, że najpierw prywatna, potem chcieli się dostać na uzupełniające studia na państwowych uczelniach. Tzn większość się dostała, ale ponoć pierwszeństwo mają ci co od początku byli na państwowych...
    Cytuj
  • Mizantrop 17 mar 2011, 8:10
    No to chyba prawidłowo nie sądzisz? Jeśli ktoś chce kontynuować studia na kierunku, który zaczął, to powinien mieć pierwszeństwo!
    Cytuj
  • 30m1n1k4 17 mar 2011, 12:08
    Niezależnie od tego jak ten dyplom uzyskał? Sorry, ale moim zdaniem to powinno zależeć głównie od wyników w nauce... Po to są studia dwustopniowe, żeby był większy wybór.
    Cytuj
  • Niania90 17 mar 2011, 15:29
    CZy może ktoś polecić gdzie warto studiować bankowość we Wrocławiu?
    Cytuj
  • Ervin 17 mar 2011, 16:12
    Plusem prywatnych uczelni są różne udogodnienia typu elektroniczny indeks, załatwianie formalności drogą mailową, dogodny grafik zajęć. Generalnie podejście do studenta. W państwowych często traktuje się ludzi bardzo z góry, żeby nie powiedzieć: z buta.
    Cytuj
  • Yago 17 mar 2011, 18:58
    Zwłaszcza w dziekanacieprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Paniusia 17 mar 2011, 20:16
    Jeszcze kilka lat temu uważano (i sama byłam w tej grupie), że uczelnia państwowa to prestiż i lepsze możliwości. Teraz na pewno się to zmienia, mam wręcz wrażenie, że sytuacja odwraca się na korzyść dla prywatnych, które zarabiają na tyle żeby zapewnić lepsze wyposażenie i pozyskać kadrę z dobrych uczelni państwowych. Ale może taka konkurencja wpłynie pozytywnie na poziom uczelni wyższych w ogóleuśmiech Miejmy nadzieję.
    Cytuj
  • marsjanin 17 mar 2011, 22:03
    30m1n1k4 napisał:Bardziej prestiżowe są uczelnie publiczne, nie dziwię się pracodawcom, że tak na to patrzą. Też bym podejrzewała, że wystarczy płacić żeby skończyć prywatnąprzymrużenie oka
    To nieprawda, a jedynie stereotypowa opinia. Obserwując rynek pacy i podejście do kandydatów na pracowników dochodzę do wniosku, że studenci z płatnych szkół nie mają już powodu by czuć się gorsi.
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum
Poprzednia: Kursy grafiki