Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Uczelnia państwowa czy prywatna?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Uczelnia państwowa czy prywatna?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • nafnafff 14 mar 2011, 13:31
    Wg mnie dużym plusem szkół prywatnych jest rozbudowany system stypendiów i praktyk. Te szkoły mają też coraz wyższe ambicje i aktywizują koła naukowe, organizują konferencje i wykłady. Pozwalają juz w trakcie studiów zdobywać doświadczenie i wiedzę praktyczną, co na uczelniach państwowych wciąż jest zaniedbywane.
    Cytuj
  • latynowska8 14 mar 2011, 13:56
    Mnie też się wydaje, że poziom uczelni przestał zależeć od tego czy to szkoła publiczna czy niepubliczna, nie w tym rzecz w tym momencie. Jedne i drugie szkoły rywalizuja w jednym rankingu, trzeba oceniać poziom konkretnej szkoły i tyle.
    Cytuj
  • Lilijka 14 mar 2011, 16:55
    Zwracam Wam uwagę na rankingi pojawiające się czasami w gazetach... ja studiowałam w szkole prywatnej i zapewniam Was, nie wystarczyło zapłacić (zresztą niemało), ale trzeba było nieźle zakuwać!
    Cytuj
  • Sissi87 14 mar 2011, 19:17
    Ja też studiuje na prywatnej uczelni i jestem bardzo zadowolona. Zarówno kadra jak i wyposażenie nie budzą zastrzeżeń, a dodatkowo wiem, że uzyskam pomoc w znalezieniu pracy...
    Cytuj
  • 30m1n1k4 14 mar 2011, 22:09
    Chcesz powiedzieć, że gwarantują Ci pracę po studiach?przymrużenie oka
    Cytuj
  • Sissi87 15 mar 2011, 0:23
    Nie mówię, że znajdą za mnie pracę, ale są firmy współpracujące z uczelnią, gdzie jest możliwość odbycia praktyk. Wiem, że kilka osób zostało w tych firmach, bo się sprawdziły jako dobrzy pracownicy. Z tego co się orientuję, państwowe uczelnie nie dają takich możlwiości.
    Cytuj
  • Mizantrop 15 mar 2011, 1:22
    Żadna to zaleta, moim zdaniem. Studia mają uczyć samodzielności, co nie polega na tym, że znajdą Ci ciepłą posadkę i dotrwasz na niej do emeryturyuśmiech
    Cytuj
  • Sissi87 15 mar 2011, 8:38
    Oczywiście, ze nie o to chodzi, ale dużo się mówi o tym, że uczelnie państwowe "produkują" magistrów, którzy potem ustawiają się w kolejce do pośredniaka. Uważasz, że to lepsze niż wspieranie młodych ludzi na zawodowym starcie? Moim zdaniem to dobrze, że jest pomoc w znalezieniu pierwszej pracy, potem wiadomo, że trzeba sobie radzić.
    Cytuj
  • Mizantrop 15 mar 2011, 10:56
    Ale to kwestia zupełnie innego problemu, ilości miejsc na mało przydatnych na rynku kierunkach. Porównaj sobie podobne kierunki czy wydzialy na uczelniach państwowej i prywatnej, to d aodpowiedź na pytanie która jest bardziej wartościowa.
    Cytuj
  • Barbra67 15 mar 2011, 14:05
    Moim zdaniem to zależy od samych studentów. Jeden zda na dobrą, państwową uczelnię i będzie się jakoś tam prześlizgiwał... Ktoś inny nie dostanie sie na państowoy kierunek, może akurat powinie mu się noga i dzie do prywatnej szkoły. Tam ciężko pracuje i koniec końców lepszy będzie z niego fachowiec...
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum
Poprzednia: Kursy grafiki