SQLView  -  Przeglądarka baz danych SQL 1st

SQLView - Przeglądarka baz danych SQL 1st nr 116146

Lokalizacja: Warszawa (woj. mazowieckie)

INFORMACJE
Cena
100 / sztuka
Kontakt
Finus Sp. z o.o.
Wyślij e-mail
ul. Grochowska 341/309
03-822 Warszawa

tel: 22 6987856
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 09:00-17:00
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

OPIS USŁUGI

Wyślij e-mail

SQLView - Przeglądarka baz danych SQL

Proste i wygodne narzędzie do wspomagania administrowania bazami danych SQLBase 


Informacje Podstawowe


SQLView jest to narzędzie do interaktywnego przeglądania zawartości relacyjnych baz danych opartych na języku SQL. Użytkownik ma możliwość prezentacji dwóch warstw: po pierwsze - schematu bazy danych, po drugie - danych zapisanych w bazie. Jego zadaniem jest rozszerzenie możliwości istniejących aplikacji bazodanowych poprzez dowolne wybieranie danych z bazy, ich eksport lub tworzenie na ich podstawie raportów. Zakłada się, że użytkownik nie ma uprawnień do ingerencji w schemat bazy danych oraz w zawartość danych. Tym samym zapewnia się integralność danych w bazie, uniemożliwia ich zmianę oraz przeciwdziała uszkodzeniom systemu.

Schemat bazy danych jest prezentowany w postaci graficznej (jako diagram ERD w notacji SERM) lub tabelarycznej. W obydwu przypadkach istnieje możliwość wyświetlenia informacji szczegółowych po wyborze dowolnego obiektu należącego do schematu. Równocześnie z prezentacją informacji o modelu danych są wyświetlane dane zawarte w obiektach tego modelu. Innym sposobem na wyświetlanie danych zawartych w bazie jest tworzenie własnych zapytań w języku SQL. W wyniku zapytania sql-wego można otrzymywać zbiory informacji pochodzące z wielu tabel lub widoków (view), przy określonych warunkach oraz sposobach sortowania i grupowania.

Wszystkie informacje znajdujące się na ekranie można w dowolnym momencie wyeksportować do schowka (w celu późniejszej obróbki np. w Wordzie lub Excelu), zapisać do pliku lub wydrukować w postaci raportu. Dotyczy to nie tylko danych zapisanych w bazie, lecz również dowolnych elementów schematu.

Zarządzanie programem odbywa się za pomocą systemu menu kontekstowych lub znajdującego się na ekranie eksplorera. Stan wszystkich operacji jest zapisywany przy wyjściu z systemu. Dotyczy to również samodzielnie stworzonych zapytań, które mogą być wykorzystane ponownie w celu tworzenia zrutynizowanych raportów.


Schemat danych


Jako schemat danych w SQLView przyjmuje się: bazę danych, użytkowników bazy danych, tabele, widoki (view), indeksy, relacje.

Wszystkie z tych obiektów są opisane za pomocą okien tabelarycznych z zakładkami i możliwością zagłębiania na niższy poziom szczegółowości, np. tabele oprócz własnych atrybutów posiadają kolumny i indeksy, indeksy posiadają kolumny, itd. W przypadku stosowania eksplorera, wszystkie obiekty są przedstawiane w postaci drzewa od obiektów ogólnych do obiektów szczegółowych. Tabele i relacje są dodatkowo przedstawione w postaci diagramu ERD w notacji SERM. (patrz Wyślij e-mail .

Przy użyciu każdej z tych metod obsługi programu można wykonać ten sam zakres operacji. 


Dane


Dane zapisane w bazie są prezentowane na oddzielnych zakładkach razem z informacjami o schemacie (tabele i widoki). Jednakże w wielu przypadkach nie jest to wystarczające. W przypadku zajścia takiej sytuacji, należy stworzyć własne zapytanie w odpowiadającej formie. Może to być:

·        wyświetlenie danych z różnych tabel,

·        połączenie tabel,

·        wybór pewnego podzbioru danych,

·        sortowanie,

·        grupowanie,

·        operacje matematyczne na danych (np. sumowanie).

 

Na podstawie zapytania (po sprawdzeniu poprawności) jest generowany wynik do tabeli, w której dane mogą być przeglądane, a następnie eksportowane lub drukowane. Dane skierowane do okna tabelarycznego mogą być poddane filtrowaniu i sortowaniu. Dodatkowo przy eksporcie i raportach można wybrać dowolny zbiór elementów podlegający temu procesowi.

Zapytania dotyczące danej bazy danych mogą być zapisane na dysk i wykorzystywane podczas późniejszych sesji.


Raporty i eksport


Dane zawarte w tabeli, widoku lub będące wynikiem zapytania są zapisywane w oknie tabelarycznym. Po procesach filtrowania, sortowania i ręcznego wyboru mogą być wyeksportowane do schowka, pliku tekstowego lub wydrukowane w postaci raportu. W przypadku raportu jest on generowany automatycznie lub wykorzystywany jest gotowy szablon. W celu poprawienia wyglądu raportu istnieje możliwość stworzenia własnego lub modyfikacja istniejącego szablonu za pomocą Report Builder'a firmy Gupta.


Wymagania techniczne


Program SQLView pracuje pod 32-bitowym Windows i obsługuje  relacyjne bazy danych SQLBase. Pozostałe serwery przez ODBC.

Mogą one być w wersjach lokalnych lub sieciowych, jedno- i wielostanowiskowych.


Zastosowania


Zastosowania programu mogą być następujące:

·        analiza schematów baz danych;

·        drukowanie dokumentacji schematu bazy danych;

·        inżynieria odwrotna baz danych;

·        analiza danych zapisanych w bazie;

·        usuwanie awarii i problemów związanych z integralnością danych w bazie;

·        raportowanie i eksportowanie danych z bazy;

·        tworzenie i analiza raportów zbiorczych na danych z bazy;

·        szkolenia związane z bazami danych;

·        nauka tworzenia zapytań w języku SQL.

 

Aukcja dotyczy licencji SQLView dla jednego użytkownika.

 

tel. (022) 698-78-56Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
OPINIE O UŻYTKOWNIKU finus
SQLView - Przeglądarka baz danych SQL 1st - galeria
SQLView - Przeglądarka baz danych SQL 1st Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 6)
Poprzednia usługa: System Finansowo - Księgowy FIN - FK SQL 1st   Następna usługa: Kurs dla opiekunek do dzieci i osób starszych!