Szkoła wspinania Moniki Niedbalskiej zaprasza!

Szkoła wspinania Moniki Niedbalskiej zaprasza! nr 2711

Lokalizacja: Kraków (woj. małopolskie)

INFORMACJE
Kontakt
Monika Niedbalska
ADUR -Szkoła Wspinania
Wyślij e-mail
Al. Słowackiego 11B/49
31-159 Kraków

tel: 12 6320538
tel: 605 949772
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
http://szkolawspinania-adur.pl/
rozwiń
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

OPIS USŁUGI


O szkole

Krakowska szkoła wspinaczkowa założona i prowadzona przez instruktora Polskiego Związku Alpinizmu Monikę Niedbalską działa od 1996 roku.
Szkoła posiada licencję Polskiego Związku Alpinizmu na szkolenia skałkowe i górskie jak również uprawnienia MENiS do szkoleń we wspinaczce sportowej i wysokogórskiej.

Instruktorzy szkolący w Adur.

Monika Niedbalska- licencjonowany instruktor taternictwa Polskiego Związku Alpinizmu, jak również instruktor wspinaczki sportowej i wysokogórskiej AWF zajmuje się profesjonalnie szkoleniem od 1993 roku. Doświadczenie jako instruktor zdobywała pracując w Szkole Alpinizmu Bogdana Krauzego i w Centralnym Ośrodku Szkolenia Polskiego Związku Alpinizmu w Betlejemce. Prowadzi Szkołę Wspinania Adur od 1996 roku. Jest również instruktorem w krakowskim klubie sportowym Korona w sekcji wspinaczkowej. Monika jest czołową polską taterniczką i alpinistką. Wspinanie i góry to największa pasja Moniki, szczególnie trudne klasyczne wspinanie na dużych ścianach w górach. Ma na swoim koncie wspinaczki w Tatrach, Alpach, Dolomitach, Yosemite, Andach, Patagonii i Himalajach Garhwalu, w tym dużo przejść w zespołach damskich. Dużo wspina się też w skałach w różnych rejonach świata, dokonując sportowych przejść trudnych dróg. W latach 90-tych była przez kilka lat jedną z czołowych zawodniczek, startujących w polskich zawodach wspinaczkowych.

Paweł Kopta instruktor wspinaczki sportowej AWF z licencją MENiS. W Adur prowadzi kursy wspinaczki skałkowej, zajęcia ze wspinaczki rekreacyjnej. Jako instruktor pracuje również w krakowskim Klubie Wysokogórskim. Paweł jest zafascynowany wspinaniem i należy do czołówki polskich wspinaczy górskich i skałkowych. Dokonuje przejść najtrudniejszych dróg latem w Tatrach (np. 1 powtórzenie Metalici na Mnichu IX+), pierwszych klasycznych polskich przejść w Dolomitach ( np.Direta Szwajcarska na Cima Grande), w skałkach prowadzi drogi do VI.6+. Lubi trudną wspinaczkę klasyczną latem, ale również ekstremalne zimowe wspinanie w Tatrach (np.drogi na Kazalnicy), jest współautorem kilku dróg zimowych w Morskim Oku (np.Siwy Dym na Kotle Kazalnicy). Jest ratownikiem w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.
KURSY WSPINACZKI SKALNEJ W JURZE KRAKOWSKIEJ-

Szkoła organizuje;
6-dniowe kursy wspinaczki skalnej
4-dniowe kursy wspinaczki skalnej

6-dniowe kursy skałkowe realizują program Polskiego Związku Alpinizmu: dają podstawy do samodzielnej klasycznej wspinaczki skałkowej i poza tym przygotowują do dalszego szkolenia w górach.
Nauka obejmuje technikę wspinania, asekurację, zjazdy, samodzielną wspinaczkę na drogach ubezpieczonych punktami asekuracyjnymi jak również na drogach, gdzie trzeba założyć własną asekurację. Jest również wspinanie na drogach kilkuwyciągowych. W związku z tym, że kurs ten przygotowuje do szkolenia w górach, są tu też takie ćwiczenia jak podchodzenie na linie czy elementy autoratownictwa. Oprócz wspinania na kursie są wykłady. Porusza się takie zagadnienia jak; asekuracja, sprzęt wspinaczkowy, style wspinaczki klasycznej, współczesne trendy w alpinizmie, trening wspinaczkowy, skale trudności.

4-dniowe kursy skałkowe po drogach ubezpieczonych uczą klasycznej wspinaczki skałkowej na drogach wyposażonych w stałe punkty asekuracyjne
Są to kursy dla osób, które chcą zdobyć umiejętność wspinania w skałkach a nie są zainteresowane dalszym szkoleniem w górach. Nauka obejmuje technikę poruszania się w skale, asekurację z wykorzystaniem punktów umieszczonych na stałe w ścianach, zjazdy. Wspinaczki odbywają się w skałkach głównie na drogach 1-wyciągowych, ale jest też wspinanie na drodze 2-wyciągowej.
Poza szkoleniem na naturalnych formacjach skalnych kursanci zapoznają się ze wspinaniem na sztucznej ścianie, z zasadami wspinaczki sportowej.
Podobnie jak na kursie 6-dniowym oprócz zajęć praktycznych są wykłady.
Kurs ten można później uzupełnić o 3 dni, w czasie których uczy się wspinania na własnej asekuracji, elementów autoratownictwa, podchodzenia na linie. Jest to możliwość zrobienia kursu 6-dniowego w 2 etapach.

Na okres szkolenia kursanci dostają komplet sprzętu wspinaczkowego ( również buty wspinaczkowe: można albo wypożyczyć albo kupić nowe po hurtowej cenie), do nauki materiały szkoleniowe: przewodniki, książki i skrypty. Trzeba mieć natomiast swój plecak (35-50 litrów) do noszenia sprzętu w skały, ubranie sportowe (również przeciwdeszczowe), w przypadku noclegów pod namiotem: namiot, spiwór i karimat.

Kursy skałkowe odbywają się w Jurze Krakowskiej (15 km od Krakowa)
w sezonie od kwietnia do października
ale również w skałkach zagranicznych; w Hiszpanii (El Chorro), we Włoszech (Sperlonga, Arco), we Francji (Calanques, Chateauvert), w Chorwacji (Paklenica) w sezonie zimowym, wczesno-wiosennym i jesiennym.
Szczegółowe informacje odnośnie kursów zagranicznych są na podstronie: kursy i obozy zagraniczne

Jura Krakowska, miejsce naszych kursów skałkowych to największy i najpiękniejszy pod względem wspinaczkowym, krajobrazowym wapienny rejon w Polsce. Takie dolinki jak Kobylańska, Bolechowicka, Będkowska czy skały w okolicach Jerzmanowic cieszą się wielką popularnością wśród polskich wspinaczy. Jest tu ogromny wybór dróg o różnych stopniach trudności, dużo jest dróg łatwych, odpowiednich dla kursantów. Skały są lite, większość dróg jest świetnie ubezpieczona atestowanymi ringami, ale są też drogi, gdzie trzeba zakładać własną asekurację. Także jest to świetny poligon do nauki wspinaczki.
Nasze szkolenie odbywa się w skałkach kobylańskich, bolechowickich i w Jerzmanowicach


Koszt kursu w Jurze Krakowskiej-cena podstawowa:
700 zł (6-dniowy)

Rabaty: patrz na stronie Wyślij e-mail
Cena obejmuje: szkolenie, korzystanie ze sprzętu, materiały szkoleniowe, ubezpieczenie.
Uwaga: żeby zarezerwować sobie miejsce na wybrany termin należy wpłacić zaliczkę w wysokości 200zł.
szczegóły na podstronie zgłoszenia.

Noclegi: baza noclegowa dla kursantów znajduje się w kwaterze w Karniowicach, wsi położonej bardzo blisko skałek, między dolinką Kobylańską a Bolechowicką. Kwatera znajduje się w osiedlu domków położonych wokół Ośrodka Rolniczego. Do dyspozycji są pokoje 1, 2 i 3-osobowe (łóżka z pościelą), łazienka, kuchnia z pełnym wyposażeniem (lodówka i kuchenka ) . Można również spać na polu namiotowym (przed hotelem Ośrodka Rolniczego) z możliwością korzystania z łazienki i kuchni w hotelu (trzeba mieć własny namiot, śpiwór i karimat)
Koszt noclegu dla 1 osoby; 25 zł za dobę w pokoju w kwaterze.
Zakupy spożywcze robi się w pobliskich sklepach, posiłki można przyrządzać w kwaterze, restauracja jest w Kobylanach. Z kwatery w skałki, do Kobylan i Bolechowic jest 15 min. na piechotę, do Jerzmanowic jest transport samochodem. Kursanci mieszkający w Krakowie mogą codziennie dojeżdżać na zajęcia autobusem albo samochodem
(z instruktorem).
Na kurs należy przyjechać do Karniowic rano (do godz.10) w dniu rozpoczęcia kursu albo popołudniu dzień wcześniej.

Dojazd: do Krakowa a następnie busem (linia prywatna, kierunek Więckowice) z okolic Dworca PKS z ulicy Zygmunta Augusta (bardzo blisko Dworca Głównego PKP) albo autobusem 268 (z pętli autobusowej Nowe Bronowice). Na pętlę można dojechać sprzed dworca PKP tramwajem 4, 13 (kierunek Nowe Bronowice) Należy wysiąść w Karniowicach (2-gi przystanek we wsi) naprzeciwko Ośrodka Rolniczego. Można również umówić się w Krakowie z instruktorem i dojechać z nim samochodem (rano w dniu rozpoczęcia kursu)

KURSY TATERNICKIE LETNIE - 2008

Kursy taternickie są przeznaczone dla osób z ukończonym 6-dniowym kursem skałkowym, zainteresowanych wspinaczką górską w warunkach letnich. Przygotowują do samodzielnego i bezpiecznego wspinania w Tatrach jak również w innych górach jak Dolomity czy Alpy latem.
Kurs realizuje program Polskiego Związku Alpinizmu i daje możliwość otrzymania Karty Taternika (wewnętrznego dokumentu PZA)


Południowa ściana Zamarłej Turni
W czasie kursu zespół; kursanci (3 lub 2 osoby) + instruktor pokonują drogi o różnych stopniach trudności i długości w kilku rejonach Tatr a również na niektórych turnusach w Alpach. Trudności dróg są stopniowane: od dróg łatwych i krótkich do dłuższych i trudniejszych. Kursanci uczą się bezpiecznej asekuracji, orientacji w ścianie, współdziałania w zespole wspinaczkowym, sprawnego wycofu ze ściany i podstaw autoratownictwa. Oprócz zajęć w terenie jest szereg wykładów. Obejmują one wiedzę z topografii (głównie z terenu działania kursu), taktyki, niebezpieczeństw górskich, sprzętu wspinaczkowego, asekuracji, autoratownictwa. Kursanci dostają materiały szkoleniowe do nauki: mapy, przewodniki, książki, skrypty.
Kurs trwa 14 dni (możliwość przedłużenia o kilka dni w przypadku złej pogody).
Pierwszy tydzień kursu odbywa się na Hali Gąsienicowej, gdzie jest dużo łatwych dróg, odpowiednich na pierwsze dni wspinania. Wspinaczki odbywają się na takich ścianach jak Granaty, Kościelec, Świnica. Z Hali Gąsienicowej chodzi się również do Doliny Pięciu Stawów na Zamarłą Turnię. Następnie zespół przenosi się w inny rejon działania; najczęściej jest to rejon Morskiego Oka. Tam wspinaczki odbywają się na takich ścianach jak Mnich, Mięguszowiecki Szczyt, Żabi Mnich, Niżnie Rysy Oprócz Morskiego Oka jest również opcja Tatr Słowackich; Dolina Staroleśna albo Kieżmarska. Na kurs należy przyjechać w przeddzień daty rozpoczęcia kursu (po południu) na Halę Gąsienicową (miejsce spotkania z instruktorem-Betlejemka).
Dojście na Halę; z Zakopanego (sprzed dworca PKS) autobusem do Kuznic i dalej szlakiem (przez Boczań) na Halę (1,5 godz.)

kursant na trawersie Zamarłej
W okresie działalności na Hali Gąsienicowej noclegi do wyboru: w Betlejemce albo na obozowisku taternickim (opcja tańsza), w Morskim Oku- noclegi na obozowisku taternickim, w Tatrach Słowackich- w schronisku. Na obozowisku taternickim są bazowe namioty, kuchenki gazowe, także nie trzeba brać namiotów ani maszynek.


zespół kursowy na drodze Surdela na Mięguszowieckim Szczycie

Koszt kursu tatrzańskiego:
2000 zł - cena podstawowa
1900zł dla osób, które ukończyły wcześniej kurs skałkowy w Adur


Szkoła oferuje również rabaty patrz strona Wyślij e-mail

Cena obejmuje:
szkolenie, sprzęt wspinaczkowy i ubezpieczenie NW.
Dojazd, wyżywienie i noclegi - koszty własne.

Żeby zarezerwować sobie miejsce na dany termin należy wpłacić zaliczkę w wysokości: 600zł
szczegóły patrz strona zgłoszenia

Cena noclegów w Tatrach:
obozowisko w Tatrach Polskich (Morskie Oko);
15 zł dla członków PZA, 23 zł dla pozostałych
Betlejemka (schronisko dla taterników na Hali Gąsienicowej)- 24 i 30zł

Uwaga; Na kurs można zgłosić się mając: ukończony 6-dniowy kurs skałkowy, ważną kartę zdrowia sportowca (lub badania lekarskie),ukończone 16 lat, w przypadku osoby niepełnoletniej (16-18 lat) - pisemną i telefoniczną zgodę obojga rodziców.

Wspinaczka rekreacyjna

Wspinanie skałkowe jest formą gimnastyki, harmonijnie rozwijającej ciało, dostarcza wielu wrażeń. Jeśli chcesz poznać , na czym polega wspinanie, przeżyć przygodę, aktywnie spędzić czas w pięknym plenerze wspinając się z instruktorem bez odbywania kursu o określonym programie - możesz umówić się indywidualnie na dowolną ilość dni (np. na weekend). Wspinaczka odbywa się w sposób bardzo bezpieczny; z asekuracją górną albo z asekuracją dolną po drogach dobrze ubezpieczonych w punkty asekuracyjne


Na zdjęciu: wspinanie w Sperlondze

Takie zajęcia mogą odbyć się w skałkach w Polsce i zagranicą

Wspinaczka rekreacyjna w skałkach dla osób indywidualnych

Rejon działania:
1. Jura Krakowska:
Kobylany, Bolechowice, Jerzmanowice, Będkowice
Nie ma ustalonych terminów, umawiamy się indywidualnie z klientem.
Koszty:
200 zł dziennie od 1 osoby (przy zgłoszeniu się 1 osoby)
180 zł dziennie od osoby (przy zgłoszeniu się min. 2 osób)
150 zł dziennie od osoby (przy zgłoszeniu się 3 lub 4 osób)

2. Wspinaczka rekreacyjna na obozach zagranicznych
w skałkach na płd. Europy: Hiszpania, Francja, Włochy.
Terminy są określone przez szkołę.
Koszty: udział w obozie 850 zł plus koszty dojazdu i pobytu


Na zdjęciu: zajęcia dla młodzieży - most linowy

Wspinaczka rekreacyjna w skałkach dla grup: szkolnych, studenckich, grup dorosłych (np.z firm)
Wspinanie na wędkę, zabawy linowe typu: mosty linowe, tyrolka, zjazdy .


Na zdjęciu: obóz młodzieżowy w Kobylanach


Rejon działania: Jura Krakowska-Częstochowska
Koszty:
koszty uzależnione od ilości instruktorów (1 instruktor obsługuje max. 10 osób) i od programu zajęć (od ilości zamontowanych stanowisk). Zatrudnienie 1 instruktora dziennie kosztuje 350 zł. Wspinaczki w górach
Dla osób, które wspinają się już w skałkach i chcą powspinać się w górach bezpiecznie z instruktorem, który wybierze drogę o trudnościach odpowiednich do kwalifikacji klienta,da poczucie bezpieczeństwa przez swoją kompetencję i dobrej jakości sprzęt wspinaczkowy.
Rejon działania:
Tatry Polskie i Słowackie, mogą być drogi o różnych trudnościach i długości w zależności od kwalifikacji wspinaczkowych klienta.
Przykładowe drogi:
Zamarła Turnia - droga Lewych Wrześniaków,
Mnich - droga klasyczna.
Koszty:
500 zł -1 dzień wspinaczki przy zgłoszeniu się 1 osoby
350 zł - 1 dzień wspinaczki przy zgłoszeniu się 2 osób.

CENY KURSÓW - SEZON 2008

Ceny kursów obejmują szkolenie, korzystanie ze sprzętu i ubezpieczenie NW

Kursy wspinaczki skałkowej 6-dniowe: 700 zł


Kursy taternickie letnie:
cena podstawowa - 2000 zł
dla osób, które ukończyły kurs skałkowy w Adur -1900 zł


Zimowe kursy turystyki wysokogórskiej:550 zł

Połączony kurs 6-dniowy wspinaczki skalnej i wysokościowy:
cena kursu skałkowego + 260zł

Wspinaczka rekreacyjna:
skałki;
200 zł za dzień od 1 osoby (przy zgłoszeniu się 1 osoby),
180 zł za dzień od 1 osoby (przy zgłoszeniu się min. 2 osób)
- góry -
500 zł za dzień od 1 osoby (przy zgłoszeniu się 1 osoby),
350 zł za dzień od 1 osoby (przy zgłoszeniu się 2 osób)

Promocje dla młodzieży
W sezonie 2008 kursanci do 18 roku życia dostają promocję w wysokości 20 zł na kurs skałkowy, wysokościowy, kurs turystyki zimowej i 50 zł na kurs tatrzański letni i zimowy.

Rabaty:

 
Kurs skałkowy 6-dniowy, kurs turystyki zimowej
Kurs Tatrzański 2-tygodniowy
Kurs Wysokościowy 2-dniowy
Wpłacenie zaliczki na 4 tyg. przed kursem
20 zł
40 zł
20 zł
Zgłoszenie grupowe 2-3 osoby
20, 30 zł
40, 50zł
50, 70 zł
4 osoby
40 zł
-
100 zł

Rabaty nie sumują się. Można wybrać jeden rodzaj zniżkiZapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
OPINIE O UŻYTKOWNIKU adur
Szkoła wspinania Moniki Niedbalskiej zaprasza! - galeria
Szkoła wspinania Moniki Niedbalskiej zaprasza! Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 10)
Poprzednia usługa: Łowisko wędkarskie - raj dla muszkarzy   Następna usługa: Nocleg na łowisku