Obozy skałkowe we Maroku, Włoszech i Hiszpanii

Obozy skałkowe we Maroku, Włoszech i Hiszpanii nr 2715

Lokalizacja: Kraków (woj. małopolskie)

INFORMACJE
Cena
900 / osoba
Kontakt
Monika Niedbalska
ADUR -Szkoła Wspinania
Wyślij e-mail
Al. Słowackiego 11B/49
31-159 Kraków

tel: 12 6320538
tel: 605 949772
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
http://szkolawspinania-adur.pl//pages/kursy/kursy-skalkowe-zagraniczne.php
rozwiń
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

OPIS USŁUGI


O szkole

Krakowska szkoła wspinaczkowa założona i prowadzona przez instruktora Polskiego Związku Alpinizmu Monikę Niedbalską działa od 1996 roku.
Szkoła posiada licencję Polskiego Związku Alpinizmu na szkolenia skałkowe i górskie jak również uprawnienia MENiS do szkoleń we wspinaczce sportowej i wysokogórskiej.

Instruktorzy szkolący w Adur.

Monika Niedbalska- licencjonowany instruktor taternictwa Polskiego Związku Alpinizmu, jak również instruktor wspinaczki sportowej i wysokogórskiej AWF zajmuje się profesjonalnie szkoleniem od 1993 roku. Doświadczenie jako instruktor zdobywała pracując w Szkole Alpinizmu Bogdana Krauzego i w Centralnym Ośrodku Szkolenia Polskiego Związku Alpinizmu w Betlejemce. Prowadzi Szkołę Wspinania Adur od 1996 roku. Jest również instruktorem w krakowskim klubie sportowym Korona w sekcji wspinaczkowej. Monika jest czołową polską taterniczką i alpinistką. Wspinanie i góry to największa pasja Moniki, szczególnie trudne klasyczne wspinanie na dużych ścianach w górach. Ma na swoim koncie wspinaczki w Tatrach, Alpach, Dolomitach, Yosemite, Andach, Patagonii i Himalajach Garhwalu, w tym dużo przejść w zespołach damskich. Dużo wspina się też w skałach w różnych rejonach świata, dokonując sportowych przejść trudnych dróg. W latach 90-tych była przez kilka lat jedną z czołowych zawodniczek, startujących w polskich zawodach wspinaczkowych.

Paweł Kopta instruktor wspinaczki sportowej AWF z licencją MENiS. W Adur prowadzi kursy wspinaczki skałkowej, zajęcia ze wspinaczki rekreacyjnej. Jako instruktor pracuje również w krakowskim Klubie Wysokogórskim. Paweł jest zafascynowany wspinaniem i należy do czołówki polskich wspinaczy górskich i skałkowych. Dokonuje przejść najtrudniejszych dróg latem w Tatrach (np. 1 powtórzenie Metalici na Mnichu IX+), pierwszych klasycznych polskich przejść w Dolomitach ( np.Direta Szwajcarska na Cima Grande), w skałkach prowadzi drogi do VI.6+. Lubi trudną wspinaczkę klasyczną latem, ale również ekstremalne zimowe wspinanie w Tatrach (np.drogi na Kazalnicy), jest współautorem kilku dróg zimowych w Morskim Oku (np.Siwy Dym na Kotle Kazalnicy). Jest ratownikiem w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

Ze Szkołą Adur współpracują również tak świetni wspinacze i instruktorzy jak Marcin Michałek i Tomek Rengwelski


KURSY SKAŁKOWE I WSPINACZKA REKREACYJNA
W REJONACH EUROPEJSKICH- HISZPANIA, WŁOCHY

W sezonie wiosennym, jesiennym i zimowym organizujemy 10 dniowe wyjazdy do Hiszpanii (El Chorro), Francji (Calanques, Chateauvert), Włoch (Sperlonga, Arco), Chorwacji (Paklenica) gdzie ciepły klimat pozwala na wspinaczkę skalną przez cały rok w cieple i słońcu. W czasie takiego wyjazdu można zaliczyć kurs wspinaczkowy, uczyć się wspinaczki rekreacyjnie, można też przyłączyć się do obozu, będąc po kursie. Wyjazdy te są niezwykle atrakcyjne, ponieważ odbywają się w jednych z najpiękniejszych miejsc w Europie, w skałkach, które swoimi walorami wspinaczkowymi i widokowymi przewyższają nasze rodzime. Jest to okazja do spędzenia czasu i wspinania się w klimacie śródziemnomorskim za nieduże pieniądze.

WŁOCHY - SPERLONGA
Sperlonga to rozległy skalny rejon wspinaczkowy w prowincji włoskiej Latina (między Rzymem a Neapolem), położony nad Morzem Śródziemnym (m.Tyrreńskie), w okolicy miasteczek Sperlonga i Gaeta.


na zdjęciu: kurs skałkowy w Sperlondze

Rejon ten jest idealny do wspinania w okresie zimy, wczesnej wiosny: sprzyja temu ciepły, łagodny klimat i południowa wystawa murów skalnych.
Są tam przepiękne wapienne skały z unikalnymi formacjami (jak grota Areonautów) położone nad samą plażą, są mury skalne wysoko na wzgórzach z rozległymi widokami. Można wreszcie zakosztować niepowtarzalnej wspinaczki na morskim cliffie, czyli stromym, urwistym brzegu morskim w Gaecie.


na zdjęciu: nadmorski klif w Gaecie

Rejon Sperlonga jest bardzo ceniony i popularny wśród europejskich (również polskich) wspinaczy, szczególnie w okresie zimy.
W czasie pobytu można zwiedzić niezwykle urokliwe, stare miasteczka w okolicy (Gaeta, Sperlonga), gdzie również można robić tanie zakupy w supermarketach, zjeść włoską pizzę.
Noclegi: w małym pensionie,położonym blisko skał i morza. Pension kosztuje 10 EU za dobę (dla jednej osoby): są tam 2-3 osobowe pokoje, kuchnia z pełnym wyposażeniem i łazienka. Bardzo blisko pensionu jest mały sklepik i pizzeria. Można też spać na plaży (pod namiotem) gratis.


na zdjęciu: widok na malowniczą Gaetę

Dojazd do Sperlongi samochodem osobowym. Z Krakowa do Sperlongi jest około 1700 km - podróż trwa ok.1 doby, koszt przejazdu (Kraków-Sperlonga-Kraków)-1350zł (paliwo, autostrady)dzieli się na wszystkich uczestników.

WŁOCHY- ARCO
Arco to ogromny rejon wspinaczkowy (około 50 sektorów skalnych) położony na południe od masywu Dolomitów w okolicy jeziora Garda.


rejon San Siro z widokiem na ośnieżone Dolomity

Jest to jeden z najciekawszych rejonów skałkowych w Europie. Piękne położenie: góry, jezioro, łagodny klimat powoduje, że miejsce to jest uważane za centrum różnych sportów: wspinaczkowego, rowerowego, windsurfingu, paralotni.


panorama Arco

Stare miasteczko Arco, leżące u podnóża masywu skalnego przyciąga turystów swoim urokiem, dużą ilością knajp, sklepów ze sprzętem sportowym.


camping w Arco u podnóża ściany Colodri

Skały wapienne (świetnej jakości bogato urzeźbiony wapień) oferują tu ogromną rozmaitość wspinaczki: drogi od krótkich (kilkunastometrowych) do wielowyciągowych (do 300m), od łatwych przystosowanych do szkolenia do ekstremalnie trudnych.
Koszty wyjazdu na jedna osobę:
szkolenie:850zł,
przejazd: ok.300zł
noclegi: 10 Eu za dobę
wyjazd przewidziany jest dla min.3 a max. 4 uczestników plus instruktor.
Przejazd odbywa się samochodem (z Krakowa 1200km), noclegi na campingu pod namiotem albo w pensjonie.

HISZPANIA - EL CHORRO
El Chorro jest to najpiękniejszy rejon Andaluzji, jesienna i zimowa mekka wspinaczy z całej Europy. Położone jest w górskim wapiennym masywie Ardales, niedaleko Malagi. Nie są to typowe skałki, krajobraz jest górski z niezwykle malowniczymi kanionami, niektóre ściany sięgają do ponad 200m.


na zdjęciu: widok z miasteczka na masyw Frontales


Jest to rejon odpowiedni zarówno dla wspinaczy początkujących jak i zaawansowanych z powodu ogromnej różnorodności skał. Andaluzyjska wapienna skała jest bogato urzeźbiona i lita. Oprócz zalet wspinaczkowych rejon jest niezwykle ciekawy widokowo, turystycznie. Poprowadzony przepaścisty szlak (via ferrata) w kanionach El Chorro jest wielką atrakcją dla turystów.


na zdjęciu: kanion w El Chorro

Ciepły klimat pozwala na wspinaczkę przez cały rok.
Noclegi w tanim schronisku lub na campingu (są też hotele o wyższym standardzie). Dojazd samolotem (tanie przeloty) z Polski do Malagi i z Malagi do El Chorro pociągiem
Zakupy w sklepikach na miejscu lub w supermarketach w Maladze (przystępne ceny)
Koszt wyjazdu:
szkolenie 850zł
przejazd samolotem około 600-700zł (ceny są ruchome, często są promocje)
noclegi w schronisku wspinaczkowym 8 Eu doba
Więcej szczegółów odnośnie tego rejonu można znaleźć w Topo-skalne rejony wspinaczkowe


na zdjęciu: na kursie skałkowym w El Chorro


CHORWACJA - PAKLENICA
Park Narodowy Paklenica w Chorwacji to niezwykłe miejsce, bardzo atrakcyjne zarówno dla wspinaczy jak i turystów z całego świata. Malowniczy kanion z wapiennymi, urwistymi ścianami położony zaledwie kilka kilometrów od skalistego wybrzeża adriatyckiego oferuje bardzo różnorodne wspinanie.
Wytrawni alpiniści mogą się wspinać na 200, 300-metrowych trudnych urwiskach (takich jak słynna Anica Kuk), początkujący wspinacze skałkowi mają duży wybór dróg łatwych i krótkich, ale również długich kilkuwyciągowych.
Bazą stacjonarną jest małe miasteczko Starigard u podnóża kanionu, z licznymi pensjonatami i campingami, położonymi nad samym morzem.
W czasie pobytu w Paklenicy oprócz wspinania można kąpać się w morzu, opalać oraz uprawiać turystykę w kanionie.


na zdjęciu: kanion ze ścianami wspinaczkowymi

Noclegi: na jednym z campingów w Starigardzie (trzeba mieć sprzęt biwakowy: namiot, śpiwór, maszynka), zakupy w marketach na miejscu.
Dojazd samochodem z Krakowa do Starigardu jest ok. 1200 km.


na zdjęciu: wejście do Narodowego Parku Paklenica


Koszt na 1 osobę:
Szkolenie + komplet sprzętu wspinaczkowego- 850 zł.
Przejazd samochodem ok. 250 - 300 zł na 1 osobę(liczone przy 4 osobach w samochodzie)
Noclegi: 5 EU za dobę.
Wejście do Parku Paklenica-jednorazowo 2 Eu.
Koszty (szkolenie, przejazd, noclegi,wejściówki do Parku) zamykają się w kosztach około 1200zł

 
Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
OPINIE O UŻYTKOWNIKU adur
Obozy skałkowe we Maroku, Włoszech i Hiszpanii - galeria
Obozy skałkowe we Maroku, Włoszech i Hiszpanii Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 12)
Poprzednia usługa: Wesela, uroczystości, bankiety, profesjonalnie!   Następna usługa: Imprezy towarzyskie, oprawa muzyczna, doświadczenie