favore.pl
Skup i recykling zużytych ALUMINIOWYCH PUSZEK

Skup i recykling zużytych ALUMINIOWYCH PUSZEK nr 8176

Lokalizacja: Kraków (woj. małopolskie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

INFORMACJE
Kontakt
KOBA Organizacja Odzysku S.A.
Wyślij e-mail
ul. Jasnogórska 1
31-358 Kraków

tel: 12 626310512 6263105
tel: 12 626310612 6263106
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPIS USŁUGI
KOBA Organizacja Odzysku S.A. jest wiodącym na rynku polskim przedsiębiorstwem zajmującym się skupem i recyklingiem zużytych aluminiowych puszek po napojach.

Spółka Akcyjna KOBA założona została w roku 1995. Na przestrzeni ostatnich lat stworzyła sieć zakładów recyklingu, która swoim zasięgiem obejmuje terytorium niemal całej Polski.

Od roku 2003 spółka zaczęła funkcjonować jako organizacja odzysku. Była to reakcja na zmieniające się w Polsce prawo o odpadach oraz obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania nimi.

KOBA Organizacja Odzysku S.A. poprzez swoją działalność przyczynia się do oczyszczenia środowiska naturalnego z zużytych opakowań aluminiowych oraz do ponownego wykorzystania cennego surowca, jakim jest aluminium. Obecnie współpracuje z kilkoma tysiącami przedsiębiorstw z branży skupu złomu i surowców wtórnych, zakładami gospodarki komunalnej, a także ze szkołami oraz filerami.

Zaletą aluminium, jednego z najczęściej wykorzystywanych metali na świecie jest to, że można go poddawać recyklingowi nieskończoną ilość razy. Recykling aluminium wiąże się z oszczędnością nawet 95 % energii w stosunku do ilości potrzebnej do uzyskania tego czystego surowca z rudy (boksytu). Recykling 1 tony złomu aluminiowego pozwala uniknąć bezpowrotnej utraty 4 ton złóż boksytu.

KOBA Organizacja Odzysku, jako lider na polskim rynku recyklingu puszek aluminiowych, planuje odzyskać co najmniej 50 % aluminium wprowadzonego w postaci puszek, które zostanie użyte ponownie jako materiał do produkcji nowych puszek. Podstawowym źródłem pozyskiwania zużytych puszek napojowych i złomu metali kolorowych przez naszą firmę są punkty skupu metali kolorowych, sortownie odpadów oraz szkoły. Zakłady KOBA S.A. rozmieszczone we wszystkich dużych miastach w Polsce są wyposażone w nowoczesne linie do sortowania puszek oraz w prasy hydrauliczne do prasowania złomu aluminiowych puszek napojowych. Nowoczesne wyposażenie zakładów i wykwalifikowana kadra pracownicza gwarantuje wysoką jakość odzyskiwanego aluminium.

Posiadamy własne, specjalistyczne środki transportu, przez co złom aluminium z puszek może być dostarczany do zakładów KOBA z niemal każdego miejsca w kraju. Aluminiowe puszki napojowe skupowane są zarówno w formie "luźnych" puszek, jak i w formie sprasowanych brykietów w kształcie kostek. Gwarancją wysokiej jakości brykietów jest wyposażenie zakładów KOBA S.A. w specjalistyczne urządzenia "rentgenujące", które wykrywają nawet najmniejsze zanieczyszczenia w spaczkowanych kostkach aluminiowych puszek napojowych.

Recykling
Recykling jest systemem wielokrotnego wykorzystywania tych samych materiałów, jako surowców do produkcji kolejnych dóbr użytkowych. Chronione są w ten sposób nieodnawialne lub trudnoodnawialne źródła surowców naturalnych, jednocześnie redukowana jest ilość zalegających na wysypiskach odpadów. Dzięki procesom recyklingu środowisko naturalne chronione jest również poprzez zmniejszenie zużycia surowców potrzebnych do wytworzenia energii niezbędnej do pozyskania surowców z natury i późniejszego zagospodarowania odpadów.

Recykling aluminium
Aluminium na skalę przemysłową wykorzystuje się od 1886r. Dziś jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych metali na świecie. Dzięki niskiej temperaturze topnienia, obróbka czy recykling aluminium są bardzo łatwe.

Recykling puszek aluminiowych
Z jednej tony aluminium możemy wyprodukować ponad 60 000 puszek do napojów. Puszki są opakowaniem praktycznym, lekkim, łatwym w transporcie i przechowywaniu, ekonomicznym i atrakcyjnym wizualnie. Przede wszystkim jednak nadają się one w całości do ponownego przetworzenia, stanowiąc jeden z najcenniejszych i najbardziej korzystnych dla środowiska naturalnego surowców wtórnych.

Szacuje się, że puszka aluminiowa po napojach może powrócić do ponownego przetopu już po 15 dniach od jej wyprodukowania, podczas gdy aluminium w samochodzie zostaje uwięzione ponad 10 lat, zaś w konstrukcjach metalowych ponad 75 lat.

Część zużytych puszek trafia do odlewni, gdzie przy pomocy specjalnych pieców odlewniczych zostaje przetopiona i użyta do produkcji różnego rodzaju stopów. Jednakże większość tych opakowań (około 80%) trafia wprost do produkcji pierwotnej, czyli do przedsiębiorstw produkujących puszki. Wobec czego recykling puszek jest doskonałym przykładem zamkniętego obiegu produkcji i pełnego procesu odzysku.

Na świecie poziom odzysku puszek aluminiowych osiąga poziom niemal 60% - rekordziści, np. kraje skandynawskie, poddają recyklingowi ponad 90% UBC. Również w naszym kraju procent odzyskiwanych puszek sukcesywnie rośnie i obecnie przekracza średni europejski próg 40%.


Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Kontakt
KOBA Organizacja Odzysku S.A.
Wyślij e-mail
ul. Jasnogórska 1
31-358 Kraków

tel: 12 626310512 6263105
tel: 12 626310612 6263106
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Oczyszczanie puszek - Skup i recykling zużytych ALUMINIOWYCH PUSZEK
Skup i recykling zużytych ALUMINIOWYCH PUSZEK Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 19)
Poprzednia usługa: Skup surowców wtórnych SZKŁO, METAL, PAPIER   Następna usługa: Skup i recykling SZKŁA