favore.pl
Skup i recykling SZKŁA

Skup i recykling SZKŁA nr 8177

Lokalizacja: Kraków (woj. małopolskie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

INFORMACJE
Kontakt
KOBA Organizacja Odzysku S.A.
Wyślij e-mail
ul. Jasnogórska 1
31-358 Kraków

tel: 12 626310512 6263105
tel: 12 626310612 6263106
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPIS USŁUGI

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że poszerzamy naszą działalność
o recykling szkła. W związku z powyższym otwarty został nowy zakład, zajmujący się wyłącznie skupem stłuczki szklanej.
Zapraszamy do współpracy!!!

Zakład Nr 12
43-180 Orzesze
ul. Gliwicka 59
tel: Wyślij e-mail
gsm: Wyślij e-mail

Skup i odzysk aluminiowych puszek po napojach.
Skup i recykling opakowaniowej stłuczki szklanej.

Powiększając stale sieć zakładów, działamy od 1995 roku na terenie prawie całej Polski. Bierzemy aktywny udział w pracy na rzecz ochrony środowiska: zbieramy i prowadzimy proces odzysku aluminium z puszek po napojach oraz skupujemy i poddajemy procesowi przetwarzania opakowaniową stłuczkę szklaną tak, by móc ponownie wykorzystać te cenne surowce. Współpracujemy przy tym z kilkoma tysiącami przedsiębiorstw z branży skupu złomu i surowców wtórnych, z zakładami gospodarki komunalnej, a także ze szkołami.

Chcąc uatrakcyjnić naszą ofertę, jako Organizacja Odzysku, w lipcu 2005 roku poszerzyliśmy działalność o recykling szkła. Nowy zakład w Orzeszu, usytuowany na terenie Huty Szkła, zajmuje się wyłącznie skupem i recyklingiem odpadów ze szkła opakowaniowego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom działających na polskim rynku hut szkła, dotyczących granulatu szklanego o wysokich parametrach jakościowych, uruchomiliśmy w zakładzie w Orzeszu linię do przerobu stłuczki pochodzącej z zużytych opakowań szklanych. Jest to obecnie jedyna linia w Polsce łącząca dwa najistotniejsze elementy przy recyklingu odpadów ze szkła opakowaniowego: park maszynowy przygotowujący stłuczkę szklaną do separacji oraz najwyższej klasy separatory optyczne. Planując tę inwestycję, oparliśmy się na wiedzy i doświadczeniu światowego lidera w dziedzinie segregacji odpadów szklanych - firmy Binder + co AG z Austrii. Dzięki nawiązanej współpracy dysponujemy obecnie najbardziej zaawansowaną technologicznie linią do przetwarzania stłuczki opakowaniowej w Europie. W jej skład wchodzą m.in. urządzenia, które rozdrabniają, oczyszczają i sortują stłuczkę także z uwzględnieniem wielkości ziarna oraz podziału uzyskiwanego granulatu na kolory (bezbarwny, brązowy i zielony). W Orzeszu mamy gwarancję pełnej kompatybilności pomiędzy poszczególnymi urządzeniami, co zapewnia ich wysoką wydajność oraz związaną z tym gwarancję uzyskiwania granulatu szklanego o najwyższych w Polsce parametrach jakościowych z jednoczesnym zachowaniem ich powtarzalności.

Można przyjąć, że stłuczka szklana to zniszczone i bezużyteczne wyroby szklane oraz odpady szkła powstające podczas kształtowania wyrobów. Dzieli się ją na stłuczkę szklaną związaną z procesem produkcyjnym oraz stłuczkę pokonsumpcyjną powstającą u indywidualnych odbiorców wyrobów szklanych. Działania firmy Koba koncentrują się głównie na zagospodarowaniu stłuczki pokonsumpcyjnej, pochodzącej zarówno z selektywnej zbiórki szkła opakowaniowego jak i tej, uzyskiwanej przez firmy zajmujące się segregacją odpadów komunalnych. Stłuczka ta może być stosowana jako składnik wsadu do pieca szklarskiego. Aby jednak było to możliwe, musi ona zostać odpowiednio przygotowana w wysoko wyspecjalizowanych zakładach posiadających odpowiednie linie do uzdatniania stłuczki. Głównym zadaniem procesu uzdatniania jest pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń z przetwarzanego szkła oraz jego odpowiednie uziarnienie - wielkość pojedynczego "ziarna" nie powinna przekraczać 50 mm. Przy uzdatnianiu stłuczki szerokie zastosowanie mają maszyny i urządzenia wykorzystujące różnice we właściwościach szkła i wytrącanych zanieczyszczeń, takie jak: gęstość, przenikalność światła, barwa, zwilżalność, właściwości magnetoelektryczne.

Ciekawostki o recyklingu szkła

Skup szkła w Szwajcarii sięga nawet 70 %. Postarajmy się doścignąć rekordzistów. Szacuje się, że w Polsce na jednego mieszkańca przypada około 18 kg odpadów szklanych w okresie jednego roku a w związku z przewidywanym rozwojem gospodarczym, naciskiem konsumentów, powrotem do opakowań nieszkodliwych dla środowiska przewiduje się, że w roku 2010 szkło będzie stanowiło 14 % odpadów komunalnych. Dlatego właśnie, znając jednocześnie sposoby wykorzystania stłuczki i znaczenie przerobu dla dobra ekologii, warto zająć się recyklingiem szkła.Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Kontakt
KOBA Organizacja Odzysku S.A.
Wyślij e-mail
ul. Jasnogórska 1
31-358 Kraków

tel: 12 626310512 6263105
tel: 12 626310612 6263106
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Skup i recykling SZKŁA - galeria
Skup i recykling SZKŁA Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 34)
Poprzednia usługa: Skup i recykling zużytych ALUMINIOWYCH PUSZEK   Następna usługa: Skup METALI KOLOROWYCH