favore.pl
Twój trawnik zmienia się w dziki gąszcz, a Tobie wciąż brak czasu by go przystrzyc? Wielu z nas ma ten problem, dlatego zebraliśmy oferty osób, które oferują koszenie i strzyżenie trawy. Doprowadzą Twój trawnik do porządku, nawet jeśli nie masz własnej kosiarki. Zobacz dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie! rozwiń
KATEGORIE
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Twoje kwiaty w ogrodzie wymagają dużo uwagi? Szukasz kogoś, kto na rok zaopiekuje się Twoim ogrodem? Widząc piękne ogrody u sąsiadów czujesz, że Twój jest zaniedbany? Nie martw się – nasi specjaliści od pielęgnacji ogrodów zatroszczą się o Twoje rabaty i krzewy – profesjonalnie i sumiennie!

Opisz dokładnie, w jakim zakresie potrzebujesz opieki nad ogrodem

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

1 2 3 4 5 6   z 29  

Pielęgnacja zieleni wokół domu jest pracochłonnym procesem. Trawa również jest wymagającym elementem naszego ogrodu. Często jednak wracamy z pracy zmęczeni i zwyczajnie nie mamy już siły na zabiegi poprawiające jej wygląd. Z pomocą mogą tu przyjść specjaliści w tej dziedzinie.

Areacja- zabieg pielęgnacyjny trawnika

Aby trawnik miał ładny, zdrowy wygląd należy, co jakiś czas przeprowadzać na nim zabiegi pielęgnacyjne. Jednym z nich jest napowietrzanie (aeracja). Do tego celu możesz wykorzystać urządzenia ręczne lub mechaniczne. W ten sposób wywołasz szybszy rozwój systemu korzeniowego i zwiększenie jego masy. Pamiętaj jednak, że technika, jaką wykonujesz tę czynność wpływa na jakość zabiegu. Staranne wykonanie powoduje lepsze dotlenienie i nawodnienie gleby oraz mniejsze odparowanie wody. Zwiększysz także skuteczność wchłaniania nawozów i możliwość regeneracji Twojej trawy.

Strzyżenie trawnika

Strzyżenie trawnika to podstawowy zabieg pielęgnacyjny. Jego częstość jest zależna od pogody w sezonie. Twoja trawa będzie rosła szybciej podczas umiarkowanej i ciepłej pogody, a zwłaszcza, kiedy gleba jest dość wilgotna. W tym czasie strzyżenie trawnika powinieneś wykonywać najczęściej. W czasie występowania suszy i intensywnych opadów, ograniczaj te zabiegi, gdyż Twoja trawa zagęści się bardziej, a usuwanie pokosu będzie cięższe. Pamiętaj jednak, że częste strzyżenie zapobiegnie kwitnięciu trawy i tym samym jej starzeniu. Jest to, bowiem proces, w którym wykorzystuje sporo energii. Dodatkowo usuwaj od razu ściętą trawę, ponieważ Twój trawnik może się pod nią dusić.

Jak wysoko strzyc trawnik?

Trawnik powinieneś utrzymywać na wysokości 2,5-4 cm wysokości. Najlepiej jest ścinać od 1/3 do 2/5 jego wysokości. Jeśli zdecydujesz się utrzymywać trawę na wysokości 4 cm, ścinaj, gdy źdźbła osiągną wysokość 5,5-6,5 cm. Jeśli jednak dopiero niedawno go posiałeś- rób to bardzo ostrożnie i tylko wtedy, kiedy osiągnie wysokość 10 cm.

Czy warto zlecić pracę specjaliście?

Tak, warto, gdyż jest to żmudna praca, wymagająca regularności. Pamiętaj, że najwięcej pracy zleceniowej w ogrodach występuje w okresie pomiędzy kwietniem a listopadem. Kiedy zdecydujesz się już na profesjonalną pomoc przy pielęgnacji ogrodu, staraj się kontaktować z firmą bądź wykonawcą jeszcze po za tymi miesiącami. Chętnych jest wiele.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację