favore.pl
Favore.plUsługiUsługi remontowo - budowlaneUsługi ogrodnicze

Koszenie trawników, pielęgnacja roślin, prace ogrodnicze

Twój ogród potrzebuje troskliwej opieki, a Ty nie masz czasu lub chęci, by się nim zajmować? Na szczęście są specjaliści, którzy mogą Cię wyręczyć. Przejrzyj zgromadzone tu oferty usług podlewania roślin, strzyżenia trawników lub kompleksowej pielęgnacji ogrodu. Zobacz dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie! rozwiń
KATEGORIE
strony internetowe
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Twoje kwiaty w ogrodzie wymagają dużo uwagi? Szukasz kogoś, kto na rok zaopiekuje się Twoim ogrodem? Widząc piękne ogrody u sąsiadów czujesz, że Twój jest zaniedbany? Nie martw się – nasi specjaliści od pielęgnacji ogrodów zatroszczą się o Twoje rabaty i krzewy – profesjonalnie i sumiennie!

Opisz dokładnie, w jakim zakresie potrzebujesz opieki nad ogrodem

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

1 2 3 4 5 6   z 72  

Usługi ogrodnicze – kiedy i w jaki sposób z nich korzystać?

Właściciele dużych ogrodów i zaniedbanych podwórek – oni w pierwszej kolejności powinni zgłosić się do firmy ogrodniczej. Nie tylko oni jednak mogą korzystać z ich usług. Fachowcy zajmujący się pielęgnacją zieleni oferują kompleksowy szereg prac skierowanych do osób prywatnych, przedsiębiorców i zarządców nieruchomościami. Niektórzy z nich przyjmują nawet zlecenia od posiadaczy balkonów i tarasów.

Najpopularniejsze usługi ogrodnicze

Do najczęściej zlecanych prac z zakresu pielęgnacji ogrodów i podwórek należą przede wszystkim: koszenie i nawożenie trawnika, usuwanie chwastów, samosiejek, opryski chwastobójcze, wertykulacja, nasadzenia roślin, przycinanie krzewów i gałęzi drzew, cięcia sanitarne, nawożenie roślin, trawników, areacja, pielenie rabat, kontrole drzew i krzewów, przygotowanie ogrodów na zimę, wyrównywanie terenu, rozkładanie siatek przeciw kretom, zakładanie trawnika z rolki, wycinka drzew, karczowanie pni, przesadzanie drzew, sadzenie drzew i krzewów, zwalczanie szkodników roślin, regeneracja zniszczonego trawnika, zrywanie drani, pielenie ręczne, usuwanie korzeni starych roślin, ścinanie wysokich traw, montaż obrzeży trawnikowych, korowanie, przygotowanie terenów pod rabaty, wywożenie odpadów zielonych, porządkowanie terenu ogrodu lub podwórka, grabienie liści, a nawet sezonowe odśnieżanie.

Firmy ogrodnicze zajmują się również bardziej skomplikowanymi i kompleksowymi usługami ogrodniczymi, takimi jak: wykonywanie projektów ogrodów; komponowanie roślin, formacji skalnych oraz architektury ogrodowej, zakładanie ogrodów od zera, montaż i konserwacja systemu nawadniającego, instalacji oświetlenia ogrodowego i pojedynczych lamp zasilanych energią słoneczną, wykonywanie i restauracja drobnych i większych elementów architektonicznych, układanie alejek z kostki, kory lub kamieni, wykonywanie kuchni zewnętrznych, grilla, tarasu, miejsc przeznaczonych do rozpalania ognisk. Co więcej, ostatnio coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się wykupienie abonamentu na pielęgnację ogrodu lub innej przestrzeni zielonej, którego zakres może być ustalany odgórnie, przez firmę lub komponowany indywidualnie w zależności od potrzeb i wymagań klienta.

Wśród ofert firm zajmujących się pielęgnacją i projektowaniem zieleni możemy również znaleźć usługę taką jak doradztwo ogrodnicze, np. w zakresie wyboru stylu i funkcjonalności projektu (np. porównanie różnych stylów i rozwiązań), analizy warunków topograficznych, geologicznych oraz klimatycznych, doboru gatunków roślin i ich rozmieszczenia, doboru materiałów dekoracyjnych oraz elementów architektury ogrodowej lub mebli ogrodowych, jakości, sposobie oraz kalendarium zabiegów agrotechnicznych i pielęgnacyjnych do wykonania w ogrodzie.

Opieka nad ogrodami – od czego zależą ceny?

Każdy, kto zmagał się z problemem zaniedbanego ogrodu, ma świadomość, że praca w nim nie należy do łatwych. Szczególnie że jej zakres zmienia się często w zależności od pory roku. Nic więc dziwnego, że również usługi ogrodnicze będą się różnić, w zależności od tego, jaki mamy miesiąc. Różnie mogą przedstawiać się również ceny. Najwięcej pracy ogrodnik ma po zimie – kiedy musi przygotować ogród do sezonu, spulchnić ziemię czy zasadzić nowe rośliny.

Wynagrodzenie ogrodników może też być znacząco różne w zależności od miasta i województwa. Zwykle najdrożej jest w dużych miastach, jednak cena może być również uzależniona od innych czynników, takich jak odległość od klienta, dostępność materiałów i sprzętu, wielkość firmy, czy przeszkolenie i wykwalifikowanie jej pracowników. Oczywiście najważniejszy w kwestii cen jest standard przeprowadzania prac oraz ich zakres. Dużo więcej zapłacimy za artystyczne strzyżenie wielu krzewów niż za zwykłe przycięcie niewielkiego żywopłotu.

Jaką firmę pielęgnującą zieleń wybrać?

Wybór wykonawcy to oczywiście kwestia indywidualna uzależniona od naszych potrzeb i ofert dostępnych firm. Istnieje jednak kilka uniwersalnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się powierzyć firmie ogrodniczej nasze zlecenie. Najważniejsze w tym zawodzie są umiejętności oraz sprzęt, który umożliwia precyzyjną i bezpieczną pracę w ogrodzie. W pierwszej kolejności powinniśmy więc sprawdzić referencje i certyfikaty danego wykonawcy, a następnie dotrzeć do informacji na temat sprzętu, którym on dysponuje.

Na drugim miejscu plasują się kompleksowość usług oraz porządek. To bardzo ważne, by zwrócić uwagę na to, czy ogrodnicy po zakończeniu prac dokładnie po sobie sprzątają i pozostawiają teren w stanie gotowym do użytkowania. Prace ogrodnicze bardzo często mają na celu poprawę walorów estetycznych, dlatego niepożądanym byłoby zastać podwórko zabałaganione, pełne pozostałości materiałów i śmieci. Tym gorzej, jeśli ogrodnicy, poprawiając jedną rzecz, dewastują inną. Dlatego warto decydować się na usługi kompleksowe – takie, przy których warunkiem zakończenia zlecenia jest stan ogrodu niewymagający żadnych dodatkowych prac ani poprawek.

Oczywiście bardzo ważna jest również kwestia ceny. Warto sprawdzić wszystkie możliwości, jakie oferują firmy ogrodnicze, gdyż możliwe, że łączą dane usługi w korzystny dla nas sposób lub oferują zniżki, lub pakiety na niektóre czynności. Być może naszym potrzebom lepiej będzie odpowiadał sezonowy abonament na usługi ogrodnicze niż płacenie za pojedyncze, poszczególne czynności w tym samym lub podobnym zakresie.

Pielęgnacja ogrodów i nie tylko!

Firmy zajmujące się usługami związanymi z doglądaniem, projektowaniem i opieką nad roślinami często podejmują się również innych zleceń. Z ich usług korzystają nie tylko właściciele ogrodów, ale również osoby i instytucje, które zarządzają drobną lub wielkopowierzchniową zielenią wokół budynków, właściciele loggii, patio, balkonów czy tarasów, ogródków restauracyjnych, ogrodów na dachach, a także roślinności we wnętrzach. Można również spotkać się z usługami takimi jak np. aranżacje świąteczne i okolicznościowe (np. ślubne), czy przystrajanie choinek, dekorowanie podwórek. Dużą i prężnie rozwiającą się gałęzią usług oferowanych w ramach takich firm jest projektowanie ogrodów od podstaw w oparciu o autorskie projekty.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację