favore.pl
Chcesz złożyć zamówienie w zakresie druku offsetowego? Tu znajdziesz kompleksową ofertę firm poligraficznych: drukowanie ulotek, wizytówek, folderów, okładek, naklejek, papierów firmowych, kopert, bloczków i... wszystkiego czego potrzebujesz! Profesjonaliści dodają gratis najwyższą jakość. Zobacz dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie! rozwiń
KATEGORIE
  • Druki
  • Druk offsetowy (346)
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Chcesz zrobić oryginalny prezent koledze i dać mu T-shirt z nadrukiem? A może Twoja firma szuka kogoś, kto wydrukuje baner reklamowy? Niezależnie, czy interesuje Cię wydruk plakatów, czy druk 3D – nasze rzetelne i profesjonalne firmy kompleksowo zajmą się Twoim zleceniem.

Opisz szczegółowo, jaki rodzaj druku potrzebujesz, termin, format itp.

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

1 2 3 4 5 6   z 12  

Rodzajów druku jest wiele i każdy z nich nadaje się w świetnie do konkretnych zastosowań. Jednym z przykładów jest druk offsetowy, który być może brzmi dla niektórych nieznajomo. Jest tak z powodu jego zastosowania, a mianowicie jest on drukiem wykorzystywanym w przemysłach.

Czym jest druk offsetowy?

Metoda druku offsetowego polega na przeniesieniu farby z matrycy (formy drukowej) na papier z pomocą cylindra pokrytego gumą. To właśnie cylinder odpowiada za przeniesienie barw składowych CMYK (cyjan, magenta, żółć i czerń) na papier, który je pochłania. Następnie papier docinany jest do odpowiedniego formatu.

Sposoby druku offsetowego

Druk offsetowy daje Ci dwie możliwości drukowania: offsetowym drukiem zwojowym i offsetowym drukiem arkuszowym. Pierwsza metoda pozwala na przeniesienie obrazu na wstęgę:

- na zimno (coldset) – farba utrwala się poprzez wsiąkanie w papier,

- na gorąco (heatset) - farba utrwala się poprzez wsiąkanie w papier i odparowywanie w wysokich temperaturach.

Metoda offsetowego druku arkuszowego pozwala na wydruk w postaci arkuszy, na których wykorzystywać można farby offsetowe o dużej lepkości, utrwalane przez wsiąkanie i polimeryzację oraz farby UV, utrwalane przez polmeryzację zainicjowaną światłem ultrafioletowym.

Wady i zalety druku offsetowego

Druk offsetowy jest tanią opcją, jeśli rozważasz wydruk sporego nakładu. Jakość wydruku zasługuje tu na duży plus, a możliwość zastosowania różnych kolorów i powierzchni przemawia za tą opcją jeszcze bardziej. Trwałość druku jest bardzo dobra, dzięki czemu zadrukowany papier może zostać poddany uszlachetnianiu.

Jak wszystko, druk offsetowy posiada także swoje wady. Najważniejszą z nich jest oczywiście niska opłacalność przy drukowaniu małych nakładów. Druk offsetowy nie da Ci także możliwości personalizacji, więc jeśli zależy Ci na tym- skorzystaj z innej opcji (np. druku cyfrowego). Druk offsetowy jest w pewnym stopniu transparentny, więc niemożliwym jest nadrukowanie jasnego koloru na ciemnym papierze. Wymaga też wcześniej przygotowanej formy drukowanej, co podnosi koszt i zwiększa czas realizacji.

Jeśli więc zastanawiasz się nad wyborem tej opcji, przemyśl jak duży nakład Cię interesuje oraz czy oferowane powyżej możliwości są dla Ciebie wystarczające.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację