Favore.plUsługiUsługi motoryzacja i transportUsługi handel pojazdami

Sprowadzanie samochodów i zorganizowane wyjazdy po samochody

KATEGORIE
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Chciałbyś kupić samochód za granicą? Zastanawiasz się, jakie auto wybrać? A może już wybrałeś konkretny model i chcesz go sprowadzić do kraju? Nasi eksperci w dziedzinie sprowadzania pojazdów pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego auta dla Ciebie oraz załatwią wszystkie potrzebne formalności!

Opisz dokładnie, jakie auto Cię interesuje, model, stan itd.
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
Wyślij zapytanie
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

1 2 3 4 5 6   z 27  

Czy opłaca się sprowadzić samochód?

Polacy cenią sobie dobre samochody, jednak ceny nowych pojazdów są na tyle wysokie, że większość z nas decyduje się na sprowadzenie auta z zagranicy. Sprowadzane do Polski samochody liczone są w setkach tysięcy, popularność tego sposobu na zakup auta ciągle rośnie. Najwięcej samochodów sprowadza się z Niemiec (37%), na drugim miejscu znajduje się Wielka Brytania (17,5%), a na trzecim Francja (14,4%). Są to duże państwa posiadające bogate rynki motoryzacyjne, co zapewnia bogactwo rynku wtórnego.

Okazuje się, że ceny samochodów używanych w Europie Zachodniej są niższe niż w Polsce. Nie bez znaczenia jest również dobra jakość tamtejszych dróg, co sprawia, że auta nie są bardzo mocno wyeksploatowane. Częściej niż u nas korzysta się też z oryginalnych części do serwisowania. Serwisowanie jednak jest tam droższe, co sprawia, że często nie opłaca się naprawiać nawet lekko uszkodzonego auta, więc takie nieznacznie uszkodzone pojazdy z zagranicy są sprzedawane w bardzo atrakcyjnych cenach.

Należy jednak pamiętać, że sprowadzanie wiąże się z dodatkowymi kosztami, np. w Niemczech należy doliczyć 2-3 tys. złotych związane z różnymi opłatami za granicą oraz po powrocie do kraju. Różnica w cenie bywa jednak na tyle wysoka, że, mimo kosztów, sprowadzanie samochodu nadal jest opłacalne.

O czym należy pamiętać sprowadzając samochód?

Sprowadzanie auta z innego państwa to kosztowna operacja – trzeba pamiętać o wielu rzeczach, takich jak skompletowanie wymaganych do rejestracji dokumentów, czy zorganizowanie wyprawy w dwie strony.

Można to sobie ułatwić korzystając z usług profesjonalnej firmy sprowadzającej samochody.

Jakie auta sprowadzają najczęściej Polacy?

Najwięcej jest aut niemieckich marek – Volkswagen, Audi i BMW. Dzięki wysokiej utracie wartości, a co za tym idzie, atrakcyjniejszej cenie, dużą popularnością cieszą się również Renault i Ford. Kolejne miejsca zajmują Ople, Mercedesy i Fiaty.

Większość samochodów sprowadzanych do polski to auta przynajmniej dziesięcioletnie. Młodsze niż 4 lata stanowią tylko kilka % rynku.

Sprowadzanie samochodów to trudna procedura. Aby nie łamać prawa auta sprowadzane do naszego kraju muszą mieć wymagane parametry techniczne. Dzięki temu samochód może legalnie poruszać się po drogach. Auta używane z Niemiec rejestrowane u nas muszą być oclone, a na tych sprawach mało kto się orientuje. Sprowadzanie pojazdów to oferta usługodawców ogłaszających się na naszym portalu. Wystarczy, że powiesz im jaki planujesz kupić pojazd, a oni zorganizują wszystko za Ciebie. Import aut z dowolnego kraju to dla nich żaden problem.