favore.pl
Favore.plUsługiUsługi motoryzacja i transportUsługi handel pojazdami

Sprowadzanie samochodów i zorganizowane wyjazdy po samochody

KATEGORIE
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Chciałbyś kupić samochód za granicą? Zastanawiasz się, jakie auto wybrać? A może już wybrałeś konkretny model i chcesz go sprowadzić do kraju? Nasi eksperci w dziedzinie sprowadzania pojazdów pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego auta dla Ciebie oraz załatwią wszystkie potrzebne formalności!

Opisz dokładnie, jakie auto Cię interesuje, model, stan itd.

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

1 2 3 4 5 6   z 28  

Czy opłaca się sprowadzić samochód?

Polacy cenią sobie dobre samochody, jednak ceny nowych pojazdów są na tyle wysokie, że większość z nas decyduje się na sprowadzenie auta z zagranicy. Sprowadzane do Polski samochody liczone są w setkach tysięcy, popularność tego sposobu na zakup auta ciągle rośnie. Najwięcej samochodów sprowadza się z Niemiec (37%), na drugim miejscu znajduje się Wielka Brytania (17,5%), a na trzecim Francja (14,4%). Są to duże państwa posiadające bogate rynki motoryzacyjne, co zapewnia bogactwo rynku wtórnego.

Okazuje się, że ceny samochodów używanych w Europie Zachodniej są niższe niż w Polsce. Nie bez znaczenia jest również dobra jakość tamtejszych dróg, co sprawia, że auta nie są bardzo mocno wyeksploatowane. Częściej niż u nas korzysta się też z oryginalnych części do serwisowania. Serwisowanie jednak jest tam droższe, co sprawia, że często nie opłaca się naprawiać nawet lekko uszkodzonego auta, więc takie nieznacznie uszkodzone pojazdy z zagranicy są sprzedawane w bardzo atrakcyjnych cenach.

Należy jednak pamiętać, że sprowadzanie wiąże się z dodatkowymi kosztami, np. w Niemczech należy doliczyć 2-3 tys. złotych związane z różnymi opłatami za granicą oraz po powrocie do kraju. Różnica w cenie bywa jednak na tyle wysoka, że, mimo kosztów, sprowadzanie samochodu nadal jest opłacalne.

O czym należy pamiętać sprowadzając samochód?

Sprowadzanie auta z innego państwa to kosztowna operacja – trzeba pamiętać o wielu rzeczach, takich jak skompletowanie wymaganych do rejestracji dokumentów, czy zorganizowanie wyprawy w dwie strony.

Można to sobie ułatwić korzystając z usług profesjonalnej firmy sprowadzającej samochody.

Jakie auta sprowadzają najczęściej Polacy?

Najwięcej jest aut niemieckich marek – Volkswagen, Audi i BMW. Dzięki wysokiej utracie wartości, a co za tym idzie, atrakcyjniejszej cenie, dużą popularnością cieszą się również Renault i Ford. Kolejne miejsca zajmują Ople, Mercedesy i Fiaty.

Większość samochodów sprowadzanych do polski to auta przynajmniej dziesięcioletnie. Młodsze niż 4 lata stanowią tylko kilka % rynku.

Sprowadzanie samochodów to trudna procedura. Aby nie łamać prawa auta sprowadzane do naszego kraju muszą mieć wymagane parametry techniczne. Dzięki temu samochód może legalnie poruszać się po drogach. Auta używane z Niemiec rejestrowane u nas muszą być oclone, a na tych sprawach mało kto się orientuje. Sprowadzanie pojazdów to oferta usługodawców ogłaszających się na naszym portalu. Wystarczy, że powiesz im jaki planujesz kupić pojazd, a oni zorganizują wszystko za Ciebie. Import aut z dowolnego kraju to dla nich żaden problem.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację