favore.pl
Favore.plUsługiUsługi motoryzacja i transportUsługi pozostałe

Agencje celne, rejestracja pojazdów z zagranicy

KATEGORIE
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Sprowadzasz auto z zagranicy i nie masz czasu na załatwianie formalności? Szukasz kogoś, kto pomoże Ci w rejestracji pojazdu? A może nie wiesz jak przerejestrować samochód? Zostaw to naszym specjalistom – załatwią za Ciebie formalności związane z wnioskiem o rejestrację pojazdu.

Opisz szczegółowo, o jaki pojazd chodzi, termin itp.

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

1 2 3 4 5 6   z 14  

Zakup nowego samochodu jest na pewno decyzją, którą trzeba dobrze przemyśleć. Jest to spory wydatek. Nie tylko w początkowej fazie. Samochód ulega bowiem amortyzacji i czasami trzeba do tego dość często i dużo inwestować. Liczne uszkodzenia,naprawy, wady pojazdu, których nie byliśmy świadomi, a także drożejąca benzyna mogą istotnie dotknąć naszych finansów. Sporo ludzi podejmuje decyzję o kopnie aut używanych. Rzadko kogo stać na nowe auto prosto z salonu samochodowego. Kupując używane auto, musimy mieć pewność sprzedawcy, a także licznych obietnic na temat stanu technicznego auta. Samochody kupujemy nie tylko w kraju. Powszechne jest sprowadzanie ich osobiście z zagranicy albo kupujemy po prostu od pośrednika. Czasem zaoszczędzamy na takiej transakcji, gdyż auto jest tańsze niż w Polsce. Popularnym kierunkiem ściągania aut są oczywiście Niemcy. Auta są tańsze i przede wszystkim lepszej jakości. Z pewnością jest to ryzykowniejszy i dłuższy proces niż kupienie auta u nas w kraju. Po tym jak nasze przyszłe auto zostanie sprowadzone do kraju, czeka nas sporo biurokracji. Samochody takie obowiązuje tzw. rejestracja pojazdów z zagranicy. zwykle różnią się w sytuacji zakupu pojazdów sprowadzonych z państw z UE oraz spoza UE. Istotne są dowody odprawy celnej, zapłata akcyzy oraz zaświadczenie Urzędu Skarbowego, potwierdzającego zapłatę podatku. Prawo własności pojazdu też jest ważne, a czasem kupno od zagranicznego pośrednika może być utrudnione przez barierę językową. Bądź możemy zostać wprowadzeni w błąd. Nie zaszkodzi skonsultować się z polskim pośrednikiem sprowadzającym auta z zagranicy lub zlecić to osobie dokładnie znającej język. Co do dokumentów, które dołącza się we wniosku o rejestrację, a są sporządzone w obcym języku, konieczne jest ich przetłumaczenie przez tłumacza przysięgłego. Są to naturalnie dodatkowe koszta, których uniknęłoby się kupując auto w Polsce. Warto wcześniej poczytać na ten temat w miejscu takim jak forum dyskusyjne.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację