favore.pl
Zajmujesz się uprawą na duża skalę? Potrzebujesz pomocy w pracach polowych? Jeśli chcesz wynająć doświadczonych w oraniu czy bronowaniu ludzi, którym robota pali się w rękach, skorzystaj z ofert, które tu zgromadziliśmy. Znajdziesz tu także oferty sprzedaży i wynajmu nowoczesnych maszyn rolniczych. Zobacz dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie! rozwiń
KATEGORIE
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Posiadasz duże pole? Nie masz wystarczającej ilości rąk do pracy? Szukasz kogoś, kto pomoże przy orce? U nas znajdziesz specjalistów od orki i innych prac rolniczych – wykonają pracę szybko, profesjonalnie i w atrakcyjnej cenie.

Opisz szczegółowo obszar do zaorania, czas, miejsce, itd.

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

Orka

Krótko mówiąc, orka wywraca ziemię do góry nogami. Orka jest nadal podstawową kulturą tej ziemi. Jednocześnie jest to kultura, która najbardziej modyfikuje klasę rolniczą ze wszystkich czynności rolniczych. Orka polega na wycięciu z dolnej części pola i wycięciu tzw. niezapiętego jeszcze pasa pola, podniesieniu go nad walec i szalunek, obróceniu pod określonym kątem (zgodnie z wzorcem i orki) i przesunięciu się na bok za wcześniej zaoranym torem. Inaczej mówiąc można zaorać mieszankę, krusząc i spulchniając różne części gleby. Pług ma kilka zadań do wykonania i często nie jest w stanie wykonać ich wszystkich perfekcyjnie, jeśli dobrze się obraca, zawiedzie i na odwrót. Orka daje szereg korzyści, głównie w postaci mulczowania trawy i chwastów oraz spulchniania gleby.

Na efekty orki ma wpływ wiele czynników, dobór właściwych elementów roboczych (bo nie wszystkie szalunki działają na wszystkich glebach), głębokość bronowania, prędkość i kopanie. Kształt szalunku decyduje o tym, czy pług zmiażdży lub przewróci określony kawałek ziemi. Niektóre lepiej sprawdzają się na glebach lekkich, inne powinny być stosowane tylko na glebach ciężkich (oczywiście nikt nie zabrania nikomu na glebach lekkich, ale efekt będzie słaby).

Rodzaj okładnic: cylindryczne, silnie kruszą zaorane bruzdy, ale słabo je obracają, cylindroidalna, która ma cylindrycznie zakrzywioną dolną część i spiralną część górną, półśrubowa - jej górna część jest smuklejsza i bardziej spiralnie zakrzywiona niż płyta wiórowa cylindryczna, dzięki czemu lepiej odwraca bruzdę krojenia, ale kosztem gorszego złamania, śrubowa - jest bardziej wydłużony i skręcony niż szablon spiralny.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację