favore.pl
Favore.plUsługiUsługi pozostałe

Rolnictwo, leśnictwo, rybołówstwo

KATEGORIE
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Szukasz usług związanych z sianiem, orką, uprawą, opryskiwaniem? Interesuje Cię agrochemia; nawozy, środki owadobójcze i odstraszające szkodniki? Potrzebujesz drewna na opał lub usług osób zajmujących się wycinką drzew? A może szukasz pasieki pszczelarskiej lub stawów hodowlanych? Sprawdź oferty z zakresu rolnictwa, leśnictwa i rybołóstwa.

Wyszukaj usługę wśród poniższych ofert lub opisz dokładnie, czego szukasz, w jakiej lokalizacji, ilości, terminie itd.

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

1 2 3 4 5 6   z 59  

Jak dokonać wyboru najlepszego drewna do kominka? Otrzymanie jak największych korzyści z ogrzewania domu, dla gwarancji efektywności kominków i wkładów kominkowych zależy w dużej mierze od wyboru idealnego drewna i świadomego przechowywania go. Jeśli chodzi o drewno kominkowe przy jego wyborze należy kierować się przede wszystkim jakością. Drewno niższego gatunku nie zapewni maksymalnego luksusu i może mieć zły wpływ na funkcjonowanie kominków. Drewno do kominków powinno mieć odpowiednią gęstość, suchość, twardość, grubość kory i stopień przesuszania. Gęstość drewna wpływa na jego jakość. Paląc twarde drewno uzyskujemy nieduży płomień, aczkolwiek jest mocniej skoncentrowany i wytwarza znacznie więcej ciepła. Spala się dłużej i nie ma potrzeby częstego podkładania. Można uznać je za drogie, przez co może zrażać, ale w praktyce okazuje się dużo bardziej wydajne. Zawartość kory także zmniejsza wydajność drewna. Ludzie nie wiedząc o tym istotnym szczególe zamawiają drewno o grubej korze, a kiedy szybko się wypala muszą domawiać czasem dwa razy więcej. Istotna jest także zdolność do przesychania drewna, ponieważ to od tego zależy, jak długo ono może leżeć i nadawać się do palenia. Dobrze byłoby gdyby pochodziło od gatunków drzew liściastych, drewno drzew iglastych nie jest dobre do rozpalania, ponieważ ma dużą zawartość żywicy, która w trakcie spalania paruje i osadza się wewnątrz kominka, tworząc trudną do wyczyszczenia powłokę. Żywica z liści drzew liściastych rozpala się równomiernie i nie osadza w rurze kominowej. Może ona w w następstwie prowadzić do zanieczyszczenia i niedrożności kominka. Wśród gatunków drzew najodpowiedniejsze na opał mogą być jesion, buk, grab. Mogą to także być drzewa owocowe, takie jak jabłoń, śliwka, grusza. Istotne jest także, aby przechowywać je w suchym miejscu. Warto zorientować się, czy w bliskim otoczeniu nie znajduje się pewny skład drewna, gdzie pracownicy będą wiedzieli jak doradzić i oferować najlepszej jakości drewno.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację