Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Klimatyzacja do mieszkania w bloku, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Klimatyzacja do mieszkania w bloku

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • CoolerFan 1 maj 2011, 12:35
    Jaki są koszty???
    Zakup klimatyzatora od 800 do 2000 zł.
    I koszt utrzymania. Nie ma jakiś tabel i precyzyjnych wyliczeń, ale koszt schłodzenia to 100W/m3.
    Ja bym szacował, że rachunek za prąd dla klimy w ciągu 2 miesięcy wyniesie ponad 100 zł
    (chłodzenie co drugi dzień przez pół godziny).
    Cytuj
  • Watcher 1 maj 2011, 15:24
    Tu znalazłem kalkulator mocy dla klimatyzacji [url=http://www.elkl.waw.pl/perl/moc.pl?e11=600&e12=2&d15=&e15=&f15=&d16=&e16=&f16=&d17=&e17=&f17=&d18=&e18=&f18=&d19=2&e19]link[/url]
    ale nie mam pojęcia o co tam chodzi smutny
    Cytuj
  • PolMassage 1 maj 2011, 18:39
    007 napisał:Niektóre klimatyzacje dzięki technologii Inverter mogą grzać (!!!) pomieszczenie nawet przy temperaturze panującej na zewnątrz do - 25 stopni Celsjusza. Jednak optymalna różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz klimatyzowanego pomieszczenia nie powinna przekraczać 6 stopni Celsjusza.
    A co to jest ten Inverter????????
    Cytuj
  • 007 1 maj 2011, 22:03
    technologia invertorowa to jest coś takiego jak w przypadku regulowanej mocy światła. Można stworzyć romantyczny klimat i przyciemnić światło albo od razu dać na cały regulator.

    Inverter natomiast dostosowuje moc do potrzeb chłodzenia. Taki klimatyzator nie chodzi po włączeniu na pełnej mocy, tylko na tej odpowiedniej. Dzięki temu powstają oszczędności. Można nawet to porównać do samochodu " Im mocniej naciskasz gaz, tym szybciej jedziesz".
    Cytuj
  • V_Miernik 2 maj 2011, 1:44
    Odnośnie kosztów klimatyzacji to polecam tekst

    Ile kosztuje klimatyzacja w mieszkaniu?
    http://www.klimatyzacja.pl/index.php?akt_cms=4860&cms=71

    Tylko to odnosi się urządzeń typu split, a więc takich zamontowanych w kilku pomieszczeniach podłączonych do jednego urządzenia.
    W każdym razie daje to jakiś obraz o kosztach. Może pracownicy z biur docenią ile znaczą dla szefostwa.
    Cytuj
  • konto_usuniete_233464 2 cze 2011, 23:41
    LeoZawodowiec napisał:Klimatyzowane biuro w gorące lato to jest to. Ciekawe jakie są rachunki za prąd, bo pewnie nie małe.
    I tu polecam sie ja przymrużenie oka Proponuje sprawdzic , czy czasem nie da sie za prad placic mniej , czyli zmienic sprzedawce pradu na mojego . Jakby co , niezobowiazujaco.
    Cytuj
  • erykit 28 maj 2013, 17:28
    Do bloku w zupełności wystarczy Ci klimatyzacja marki Galanz. Jest to bardzo popularne urządzenie wśród klientów indywidualnych. Najczęściej właśnie jest wybierane do mieszkań, domków jedno rodzinnych czy biur.
    Cytuj
  • emgieer 5 lip 2013, 14:44
    Dobre klimatyzatory ma LG, a wybór jest na tyle duży, że do mieszkania zawsze się coś znajdzie. Tylko trzeba dobrze wykonać wszelkie obliczenia, czyli moc chłodzenia i powierzchnię pomieszczenia, bo w przeciwnym razie klimatyzator nie będzie wydajny i może to być duży koszt. Poza tym dobrą funkcja u klimatyzatorów jest czujnik kontroli zużycia energii
    Cytuj
  • emgieer 12 lip 2013, 12:41     (ostatnio zmieniony przez autora 12 lip 2013, 12:41, w całości zmieniany 1 raz)
    .
    Cytuj
  • Readytofly 25 lip 2013, 11:02     (ostatnio zmieniony przez autora 25 lip 2013, 11:02, w całości zmieniany 1 raz)
    Moim zdaniem w bloku warto zamontować klimatyzator ścienny, no chyba, że nie można montować agregatu zewnętrznego, bo np. jest elewacja i zabroniono. Wtedy warto zainteresować się klimatyzatorem przenośnym.
    Cytuj
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum