Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Jak sprawdzić biuro podróży?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak sprawdzić biuro podróży?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Gutoslawa 27 wrz 2010, 13:05
    Zastanawiam się nad wykupieniem zimowej wycieczki dla siebie i rodziny w Alpy. Myślałam o biurze podróży, tylko po ostatnim bankructwie biura Selectours, trochę zaczęłam się bać. Jak można sprawdzić czy biuro jest pewne i nagle nie ogłosi upadłości?
    Cytuj
  • aleksander_wielki 27 wrz 2010, 14:29
    Przede wszystkim, jak już się zdecydowałaś na wycieczkę z biura (choć moim zdaniem dużo taniej i bezpieczniej jest organizować sobie samemu wyjazd) to nie kieruj się ceną i wybierz duże i sprawdzone biuro. Dobra marka to podstawa.
    Cytuj
  • backpacker 27 wrz 2010, 17:52
    Dobra marka to nie wszystko. Najlepiej sprawdzić takie biuro porządnie. Po tym bankructwie wszyscy powinni być ostrożni i dobrze sprawdzać, komu płacą.
    Cytuj
  • Gutoslawa 27 wrz 2010, 21:40
    backpacker napisał:Dobra marka to nie wszystko. Najlepiej sprawdzić takie biuro porządnie. Po tym bankructwie wszyscy powinni być ostrożni i dobrze sprawdzać, komu płacą.
    Dokładnie tak chcę zrobić, tylko nie wiem gdzie to sprawdzić. Wiadomo, że w biurze się nie przyznają, że coś jest nie tak. Przecież z tego Selectours ludzie wylatywali na wycieczki jeszcze w dzień upadku! Dla mnie to niewyobrażalne, że można wylądować na lotnisku, a w hotelu dowiedzieć się, że właśnie biuro upadło i należy się spodziewać powrotu...
    Cytuj
  • banita 27 wrz 2010, 22:28
    Radzę wstrzymać się z tą wycieczką, mówią, że to dopiero pierwsze bankructwo, a może być więcej... w każdym razie lepiej poczekać.
    Cytuj
  • backpacker 28 wrz 2010, 1:24
    banita napisał:Radzę wstrzymać się z tą wycieczką, mówią, że to dopiero pierwsze bankructwo, a może być więcej... w każdym razie lepiej poczekać.
    Jak wszyscy się wstrzymają, to biura na pewno będą upadać... Trochę zaufania!
    Zawsze można sprawdzić w Urzędzie Marszałkowskim, przede wszystkim czy biuro ma wykupione ubezpieczenie, jeśli tak to jak duże. Tam też przychodzą skargi na biura podróży, więc można przy okazji się rozeznać na ile takie biuro jest rzetelne, bo to też jest istotne.
    Cytuj
  • casinda_ebe 28 wrz 2010, 8:48
    Do tego dobrze jest się zorientować czy wybrane biuro nie znajduje się na liście w Krajowym rejestrze długów, albo też sprawdzić kondycję w Krajowym Rejestrze Sądowym.
    Cytuj
  • backpacker 28 wrz 2010, 9:07
    casinda_ebe napisał:Do tego dobrze jest się zorientować czy wybrane biuro nie znajduje się na liście w Krajowym rejestrze długów, albo też sprawdzić kondycję w Krajowym Rejestrze Sądowym.
    Z tym KRSem to jest różnie, czasem można tam trafić przez niezapłacony rachunek telefoniczny...
    Cytuj
  • casinda_ebe 28 wrz 2010, 10:41
    backpacker napisał:Z tym KRSem to jest różnie, czasem można tam trafić przez niezapłacony rachunek telefoniczny...
    Mimo wszystko warto sprawdzić, bo jak firma nie płaci rachunków to chyba nie jest godna zaufania. Lepiej wybrać taką, która wszystko płaci w terminie.
    Cytuj
  • Gringo07 28 wrz 2010, 13:40
    Polecam zajrzeć na tą stronkę: http://www.turystyka.gov.pl/
    Tu znajdziesz odpowiednie rejestry i statystyki, oficjalne stronka rządowa.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum