Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Jak sprawdzić biuro podróży?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak sprawdzić biuro podróży?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Gutoslawa 28 wrz 2010, 15:25
    Gringo07 napisał:Polecam zajrzeć na tą stronkę: http://www.turystyka.gov.pl/
    Tu znajdziesz odpowiednie rejestry i statystyki, oficjalne stronka rządowa.
    Dzięki, mało efektowna, ale za to efektywna przymrużenie oka Macie jeszcze jakieś rady na co zwrócić uwagę? Mimo wszystko nie mam czasu na organizację wyjazdu w Alpy, a już obiecałam dzieciom, że pojedziemy zimą na narty.
    Cytuj
  • wyczanka 28 wrz 2010, 18:28
    Jak będziesz sprawdzać informacje o biurze w Urzędzie Marszałkowskim to sprawdź, czy mają licencję na wycieczki do danego kraju, gdzie się wybierasz. No i najważniejsze sprawdzaj czy są ubezpieczeni i gdzie są ubezpieczenia. Pytaj przed podpisaniem umowy jak wygląda sytuacja, gdyby się z niej nie wywiązali, na ile są ubezpieczenia. Dziś to bardzo ważne, bo głośno się mówi, że sytuacja na rynku biur podróży jest dość niepewna.
    Cytuj
  • Alicjana 28 wrz 2010, 21:23
    Kiedyś czytałam, że warto zapisać sobie na wszelki wypadek nr telefonu do Urzędu Marszałkowskiego, który wydał pozwolenie na działalność danego biura. W wypadku nagłej upadłości to właśnie oni odpowiadają za powrót turystów do kraju.
    Cytuj
  • caryca 29 wrz 2010, 0:40
    To już trochę fatalistyczne podejście... Lepiej mieć pewność, że wybrało się solidne biuro. Myślę, że warto się kierować dobrą marką i wybierać po prostu sprawdzone biura, które organizują wycieczki nie od dziś.
    Cytuj
  • Alicjana 29 wrz 2010, 1:09
    No tak, ale biuro, które ostatnio upadło wcale nie należało do małych i nieznanych, więc rada taka sobie. A lepiej spisać nr na wszelki wypadek.
    Cytuj
  • apolonia 29 wrz 2010, 8:54
    Radzę popytać znajomych, z jakich biur korzystali, jak była zorganizowana wycieczka, czy nie było żadnych problemów i niejasnych sytuacji. To zawsze jest dobra metoda.
    Cytuj
  • celina_h 29 wrz 2010, 11:54
    Ja zawsze przed wyborem wycieczki dzwonię do lokalnej izby turystycznej i pytam o biuro podróży, które potencjalnie wybrałam, w jakiej jest kondycji, czy nie było reklamacji, skarg itp. Są bardzo dobrze poinformowani.
    Cytuj
  • jan_dobrarada 29 wrz 2010, 14:41
    caryca napisał:To już trochę fatalistyczne podejście... Lepiej mieć pewność, że wybrało się solidne biuro. Myślę, że warto się kierować dobrą marką i wybierać po prostu sprawdzone biura, które organizują wycieczki nie od dziś.
    Kiepska rada, jak się okazało - Orbis Travel ogłosił upadłość... Widać dobra marka i doświadczenie to nie wszystko. Z tego co piszą, to mogą być kolejne upadki, więc lepiej dobrze sprawdzić biuro, w którym zdecydujesz się wykupić wycieczkę.
    Cytuj
  • Gutoslawa 29 wrz 2010, 17:30
    Jestem w szoku, że Orbis upadł... Naprawdę zastanawiam się czy jest sens kupować wycieczkę w biurze, bo jak się okazuje to coraz większe ryzyko...
    Cytuj
  • celina_h 29 wrz 2010, 18:16
    Gutoslawa napisał:Jestem w szoku, że Orbis upadł... Naprawdę zastanawiam się czy jest sens kupować wycieczkę w biurze, bo jak się okazuje to coraz większe ryzyko...
    Dlatego właśnie warto zadzwonić w kilka miejsc i zorientować się w jakiej kondycji finansowej jest biuro. Takie informacje bardzo pomagają podjąć decyzję.
    Cytuj
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum