Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Samoobrona dla kobiet

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Samoobrona dla kobiet

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • kozlica 26 lip 2010, 16:35
    Chciałam zapisać się na zajęcia, na których nauczę się przydatnych chwytów z samoobrony. Przede wszystkim mam ochotę po prostu trochę się poruszać i rozprostować kości, a jednocześnie nauczyć się czegoś przydatnego. Jakie zajęcia polecacie? Wystarczy karate albo taekwondo, czy lepiej zapisać się na typowy kurs samoobrony?
    Cytuj
  • ostrabrzytwa 26 lip 2010, 18:27
    Jeśli szukasz zajęć, na których nauczysz się przydatnych chwytów do samoobrony to polecam Ci krav magę. Ja chodzę już jakiś czas i jestem bardzo zadowolona uśmiech
    Cytuj
  • kozlica 26 lip 2010, 18:58
    Nigdy nie słyszałam o krav madze, możesz coś więcej napisać?
    Cytuj
  • ostrabrzytwa 26 lip 2010, 19:38
    Już wyjaśniam przymrużenie oka
    Krav maga jest to system walki, w którym uczysz się chwytów, które mają na celu obezwładnienie napastnika. Typowe zajęcia z samoobrony. ćwiczysz przede wszystkim jak w najkrótszym czasie pokonać przeciwnika. Przede wszystkim bazuje na podstawowych odruchach. Na zajęciach nauczysz się gdzie i w jaki sposób uderzać w razie ataku, zwłaszcza na ulicy, z zaskoczenia.
    Dużo kobiet chodzi na krav magę, uważam że warto, bo nigdy nie wiadomo, kiedy się może przydać...
    Cytuj
  • kozlica 26 lip 2010, 21:31
    Czyli dokładnie to o co mi chodziło uśmiech
    Długo trzeba trenować, żeby czuć się już w miarę bezpiecznie? No i mam jeszcze pytanie, czy jest to bardzo wysiłkowy sport?
    Cytuj
  • zuczka 26 lip 2010, 22:19
    Ja też uczę się krav magi i bardzo polecam! Już raz mi się przydała, kiedy wracałam do domu późnym wieczorem.
    Wymaga trochę wysiłku, ale już po miesiącu opanujesz podstawowe chwyty, które mogą się przydać w samoobronie.

    Generalnie krav maga nie jest sportem, to właśnie jak napisała ostrabrzytwa, system walki - nauka techniki. Różni się od innych sztuk walki tym, że nie ma do tego żadnej filozofii itp.
    Cytuj
  • jan_paul 27 lip 2010, 0:05
    Ja trenuję karate od 10 lat i muszę zgasić Wasz entuzjazm...
    Niestety nie da się nauczyć samoobrony w 1 miesiąc. Prawda jest taka, że potrzebne są przynajmniej 3 lata regularnych treningów, żeby wyrobić sobie pewne nawyki, które w razie ataku działają odruchowo.
    Poza tym w każdej sztuce liczy się mimo wszystko siła, więc dziewczyny, prócz nauki chwytów radzę także popracować nad kondycją, jeśli naprawdę chcecie czuć się w miarę bezpiecznie.
    Cytuj
  • zuczka 27 lip 2010, 7:13
    jan_paul, przeciętna kobieta nie ma ambicji zostać mistrzem sztuk walki, tylko chce się czuć choć trochę bezpieczniej. Zapewniam Cię, że dzięki krav madze to możliwe, oczywiście po miesiącu nie każdy będzie w stanie obezwładnić trzech silnych napastników (może nawet po 3 latach nie będzie w stanie jeśli jest drobną kobietą...), jednak jest o wiele większa szansa, że będzie potrafił zastosować prosty chwyt i uniknie niebezpieczeństwa.

    Ja osobiście jakiś czas temu miałam bardzo nieprzyjemną sytuację późną porą wracając do domu. Trafiłam na przeciętnego menela, więc stosując kilka prostych chwytów udało mi się do skutecznie zniechęcić go do dalszych posunięć. Ale wiem, że gdybym spotkała go rok temu, jak nie miałam pojęcia o krav madze, to mogłoby niestety skończyć się inaczej...
    Cytuj
  • jan_paul 27 lip 2010, 8:04
    Pewnie masz trochę racji, ja jednak namawiam na karate, jeśli ktoś szuka nie tylko prostych chwytów, ale chce poświęcić więcej czasu na ćwiczenia. Regularne treningi dają naprawdę dużą pewność siebie i rozwijają formę.
    Cytuj
  • kozlica 27 lip 2010, 10:43
    Ja niestety nie wiem na ile czasu starczy mi zapału do takich treningów, więc krav maga wydaje mi się bardziej przydatna.
    Jak wyglądają takie zajęcia cenowo no i gdzie ich szukać?
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum