Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Samoobrona dla kobiet, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Samoobrona dla kobiet

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • ostrabrzytwa 27 lip 2010, 12:18
    Najpierw poszukaj na favore język
    Ja właśnie w taki sposób znalazłam swoją szkołę uśmiech
    Cytuj
  • kozlica 27 lip 2010, 15:46
    Już szukałam, ale nie ma nic z mojej okolicy smutny
    Cytuj
  • zuczka 27 lip 2010, 16:09
    Ja znalazłam swoje zajęcia na słupie ogłoszeniowym, czasem też trafiają się ulotki. Możesz się w taki sposób rozejrzeć, bo chyba najlepiej znaleźć coś w swojej okolicy.
    Albo wpisz w googlach to na pewno coś się znajdzie.
    Cytuj
  • kozlica 27 lip 2010, 19:01
    A jak to wygląda cenowo? Ile płacicie za zajęcia?
    Cytuj
  • zuczka 27 lip 2010, 21:02
    Ja mam karnet na 2 zajęcia w tygodniu, miesięcznie płacę 110 zł. Nie wiem jak to wygląda w innych szkołach i miastach.
    Cytuj
  • ostrabrzytwa 27 lip 2010, 21:26
    zuczka napisał:Ja mam karnet na 2 zajęcia w tygodniu, miesięcznie płacę 110 zł. Nie wiem jak to wygląda w innych szkołach i miastach.
    U mnie wychodzi podobnie cenowo. Początkowo chodziłam na pojedyncze zajęcia, to było drożej, bo za każde wejście 25 zł, ale już po miesiącu, jak wiedziałam, że warto to kupiłam sobie karnet i teraz płacę 100 zł miesięcznie, też za 2 zajęcia w tygodniu.
    Cytuj
  • Alicjana 27 lip 2010, 21:55
    A co sądzicie o takich szybkich kursach samoobrony? Trafiłam kiedyś na ofertę kursu, na którym można w 2 tygodnie nauczyć się podstaw samoobrony i nawet chciałam się zapisać. Tylko z tego co piszecie, to 2 tygodnie nie wystarczy?
    Cytuj
  • jan_paul 28 lip 2010, 1:46
    Alicjana napisał:A co sądzicie o takich szybkich kursach samoobrony? Trafiłam kiedyś na ofertę kursu, na którym można w 2 tygodnie nauczyć się podstaw samoobrony i nawet chciałam się zapisać. Tylko z tego co piszecie, to 2 tygodnie nie wystarczy?
    Wg mnie takie kursy to tylko i wyłącznie wyciąganie kasy od naiwnych kobiet. Bo przez 2 tyg. to co najwyżej można pokazać podstawowe chwyty. Wiadomo, że w sytuacji zagrożenia, żeby mieć szansę na obronę trzeba mieć pewne odruchy wyrobione automatycznie. Dlatego najważniejsze jest żeby ćwiczyć i to jak najdłużej i jak najczęściej. Takie odruchy wyrabiają się dopiero po kilku latach ćwiczeń, nie ma innej możliwości.

    Zamiast takiego kursu proponuję kupić płytę dvd z podstawowymi chwytami i będzie taki sam pożytek, a przynajmniej zaoszczędzisz.
    Cytuj
  • ostrabrzytwa 28 lip 2010, 9:46
    jan_paul napisał:
    Alicjana napisał:A co sądzicie o takich szybkich kursach samoobrony? Trafiłam kiedyś na ofertę kursu, na którym można w 2 tygodnie nauczyć się podstaw samoobrony i nawet chciałam się zapisać. Tylko z tego co piszecie, to 2 tygodnie nie wystarczy?
    Wg mnie takie kursy to tylko i wyłącznie wyciąganie kasy od naiwnych kobiet. Bo przez 2 tyg. to co najwyżej można pokazać podstawowe chwyty. Wiadomo, że w sytuacji zagrożenia, żeby mieć szansę na obronę trzeba mieć pewne odruchy wyrobione automatycznie. Dlatego najważniejsze jest żeby ćwiczyć i to jak najdłużej i jak najczęściej. Takie odruchy wyrabiają się dopiero po kilku latach ćwiczeń, nie ma innej możliwości.

    Zamiast takiego kursu proponuję kupić płytę dvd z podstawowymi chwytami i będzie taki sam pożytek, a przynajmniej zaoszczędzisz.
    Zgadzam się. Po takim kursie możesz mieć co najwyżej spokojne sumienie, że czegoś się nauczyłaś, ale w sytuacji realnego zagrożenia na niewiele się to zda. Wtedy trzeba reagować automatycznie, a takie coś można sobie wyrobić tylko przez częste treningi. Zresztą każdy dobry trener powie Ci to samo.
    Cytuj
  • Alicjana 28 lip 2010, 11:47
    Dzięki za radę, może pomyślę, o jakimś dobrym, dłuższym kursie, bo czasem aż strach po ulicach samemu chodzić...
    Cytuj
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum