Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Nordic walking - naprawdę warto?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Nordic walking - naprawdę warto?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • lula_lady 27 lip 2010, 11:49
    Dużo znajomych zachwala mi nordic walking (czyli chodzenie z kijkami). Trochę na ten temat czytałam, ale jestem ciekawa, czy rzeczywiście daje to lepsze efekty niż zwykłe spacery? Z tego co wiem, to trzeba trochę zainwestować w te kijki, może wystarczy kupić taką tanią wersję w supermarkecie?
    Cytuj
  • AAnka 27 lip 2010, 15:18
    Ja chodzę już od pół roku. Uważam, że to świetny sport! Czuję, że poprawiła mi się od tego czasu ogólna kondycja no i sylwetka.
    Zaczynałam pod okiem instruktora. Pomógł mi dobrać kijki (z tego co mówił to jednak ważna sprawa, więc radzę Ci udać się do jakiegoś fachowcy) i pokazał jak chodzić, żeby efektywnie korzystać ze spacerów. Teraz już sama chodzę, tzn z mężem jak ma czas.
    Naprawdę polecam!
    Cytuj
  • henio76 27 lip 2010, 16:04
    Ja też chodzę. Początkowo wydawało mi się to bardzo śmieszne, ale właśnie żona mnie namówiła. Zresztą bylem trochę zmuszony zacząć się ruszać, bo waga już mi przeszkadzała. Dla zachęty powiem tylko tyle - w 7 miesięcy dzięki tym kijkom schudłem 15 kilo wielki uśmiech No oczywiście do tego dieta, ale kiedyś próbowałem się odchudzać samą dietą no i nie było takich efektów...
    Jeśli myślisz o tym poważnie to warto kupić porządne kijki. Moim trenerem była żona, która zaczęła wcześniej z profesjonalistom przymrużenie oka Ale myślę, że warto dowiedzieć się od kogoś kto się na tym zna jak chodzić.
    Cytuj
  • alpaka 27 lip 2010, 19:59
    Kijki są super! Ja w taki sposób doszłam do formy po ciąży przymrużenie oka Początkowo stawiałam na długie spacery z wózkiem, ale nie dawały za dobrych efektów. Potem sąsiadka namówiła mnie na nordic walking. Teraz wychodzimy codziennie, przynajmniej na pół godziny. Fajna sprawa dla tych co nie lubią, lub nie mogą biegać. Efekty podobne, a o wiele łatwiej przymrużenie oka
    Cytuj
  • lula_lady 27 lip 2010, 23:52
    Przyznam, że Wasze wpisy bardzo mnie zachęciły uśmiech Rzeczywiście mam problemy ze stawami, więc bieganie zupełnie odpada... A gdzie mogę znaleźć takiego instruktora??
    Cytuj
  • AAnka 28 lip 2010, 6:28
    Najlepiej znaleźć jakiś klub sportowy, gdzie organizują takie zajęcia. Poszukaj czegoś w swojej okolicy, popytaj. Warto zainwestować choć na początku, a potem znaleźć jakiegoś kompana, albo samemu chodzić. Zapewniam, że jeśli spróbujesz i zaczniesz zauważać coraz większe efekty, to się uzależnisz przymrużenie oka
    Cytuj
  • papuzka 28 lip 2010, 10:08
    Ja też potwierdzam, że uzależnia przymrużenie oka Zainteresowałam się tym niedawno i chciałam spróbować. Znalazłam na favore taką ofertę - wczasy w górach z nordic walkingiem. Namówiłam koleżankę, pojechałyśmy na tydzień. Było bardzo fajnie a do tego nauczyłam się poprawnie chodzić, oddychać, zwracać uwagę na tempo chodzenia. Teraz chodzę codziennie (przynajmniej się staram). Uważam, że to świetne dla wszystkich, którzy nie za bardzo lubią sport. Zawsze stroniłam od zajęć wymagających wysiłku. Za to lubiłam spacery, tylko co z tego. Żeby zwykłe spacery przyniosły efekty, to trzeba byłoby chodzić całymi dniami. A tu świetne połączenie 0 kijki wymagają odpowiedniej postawy, angażują wszystkie mięśnie i jeszcze pomagają trzymać duże tempo. Super sport!!!
    Cytuj
  • casinda_ebe 28 lip 2010, 12:38
    Tak czytam i nie mogę do końca uwierzyć... Przyznam, lubię spacery, ale czy wystarczy chwycić kijki i już taka rewolucja?
    Cytuj
  • papuzka 28 lip 2010, 14:53
    casindo_ebe namawiam, żebyś sama spróbowała język Ja też nie wierzyłam, ale to naprawdę działa. poza tym, jak już wyżej napisałam to właśnie duża zasługa kijków. Trzeba też iść w odpowiednim tempie, to już nie są takie lajtowe spacerki przymrużenie oka Jak wracam po godzinnym treningu to jestem mokra jakbym wróciła z aerobiku.
    Cytuj
  • casinda_ebe 28 lip 2010, 18:13
    No to już mnie bardziej przekonuje. Bo czasem widzę jak po mojej ulicy spacerkiem przechadzają się ludzie z kijkami no i jakby na spacer z psem wyszli tak wolno chodzą. Ale skoro piszesz, że można się nieźle napocić to chyba rzeczywiście spróbuję przymrużenie oka
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum