Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Czego nie wolno robić podczas zawieszenia działalności gospodarczej, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czego nie wolno robić podczas zawieszenia działalności gospodarczej

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • SkasowyVAT 26 lip 2011, 10:29
    Podczas zawieszenia nie ma obowiązku składania faktur VAT - art 99 ust 7a ustawy o VAT z wyjątkiem podatników dokonujących wewnątrzwspółnotowego nabycia usług lub towarów.
    Oczywiście rozliczenie faktur w okresie zawieszenia składa się za poprzednie okresy rozliczeniowe .
    Cytuj
  • Goldman 26 lip 2011, 12:45
    Tylko jeden mankament - zawiesić firmę mogą tylko ci co nie mają zatrudnionych pracowników. Jesli masz pracowników to hmmm trzeba ich zwolnić co może nie być takie łatwe.
    Cytuj
  • ElMatador 26 lip 2011, 13:47
    A to też dziwne, bo zawiesić można na min 30 dni z wyjątkiem lutego (28/29 dni). A jakby ktoś chciał zawiesić na 14 dni na okres wakacji. Też takie utrudnienia wprowadzili nie wiadomo po co. Co za różnica czy ktoś chce zawiesić na 14 czy 30 dni?
    Cytuj
  • SkasowyVAT 26 lip 2011, 14:03
    Dodam jeszcze, że można odliczać VAT z otrzymanych faktur w okresie zawieszenia, jeśli zobowiązanie powstało przed zawieszeniem. Ale po odwieszeniu działalności zakupione usługi będą związane z wykonywaniem czynności opodatkowanych.

    interpretacja indywidualna, sygnatura: ITPP1/443-1114/08/KM
    2009.03.17
    Istota interpretacji
    Czy pomimo zawieszenia działalności gospodarczej Wnioskodawca ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur za telefony firmowe: stacjonarny i komórkowy oraz Internet?
    TAK
    Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego powstaje w przypadku nabycia przedmiotowych usług telekomunikacyjnych, jeżeli faktura zawiera informację, jakiego okresu dotyczy – w rozliczeniu za okres , w którym przypada termin płatności (zgodnie z art. 86 ust. 10 pkt 3) lub jeżeli podatnik nie dokona obniżenia kwoty podatku należnego w tym terminie, może na podstawie art. 86 ust. 11 obniżyć kwotę podatku należnego w deklaracji podatkowej za jeden z dwóch następnych okresów rozliczeniowych.
    Cytuj
  • remek18 8 sie 2011, 12:14
    Witam, mam zapytanie dotyczące zawieszenia działalności,
    otóż od kilku miesięcy założyłem własną działalność internetową, portal reklamowy niestety do końca lipca nie pozyskałem żadnej firmy która zdecydowała by się na płatną reklamę swojej firmy, chciałem się dowiedzieć czy zawieszając działalność na okres np 2 miesięcy czy mogę dodawać firmy jako wpisy bezpłatne np pierwsze 2 miesiące gratis, występować jako osoba fizyczna a nie jako firma( coś na zasadzie prywatnego blogu) a potem jak się będą decydowali na płatne to ponownie odwieszam działaność i wystawiam f-ry vat? Lub czy prowadząc działalność mogę dodawać takie wpisy reklamowe nie pobierając opłaty np przez np wspomniane 2 miesiące a potem zacząć pobierać? To chyba pytanie z zakresu prawa skarbowego, podatku dochodowego bardzo bym prosił o odpowiedź. Pozdrawiam Remek
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum