Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Ubezpieczenie na życie

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ubezpieczenie na życie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Finanse, prawo, ubezpieczenia 1 2 3 4 5 z 5  
  • saski-p 30 gru 2012, 11:41
    oboje z żoną doszliśmy do wniosku, że czas się ubezpieczyć. Dużo wyjeżdżamy, podróżujemy. Ja pracuję na wysokościach. Czas więc wykupić odpowiednią polisę. Możecie coś doradzić? Gdzie i co najlepiej wykupić?
    Cytuj
  • Agnieszkka 30 gru 2012, 12:29
    To ma być polisa tylko na wypadek śmierci, czy też NW, choroby? Macie jakieś kredyty wspólne?
    Cytuj
  • saski-p 30 gru 2012, 13:21
    myślę, że również na wypadek nieszczęśliwych wypadków. Za kilka lat planujemy powiększyć rodzinę także dobrze byłoby również ubezpieczyć nasze dzieci.Myślałem również nad polisą z możliwością inwestycji.
    Cytuj
  • Agnieszkka 30 gru 2012, 22:46
    Jest kilka opcji. Można właśnie wziąć albo tradycyjną polisę ochronną, albo połączyć ochronę z inwestycją. W drugim przypadku także jest sporo opcji, może to być fundusz, albo konto emerytalne. Zależy na co chcemy przeznaczyć uzbierany kapitał i na jak długo planujemy inwestować.
    Cytuj
  • Elwirra 31 gru 2012, 9:04
    Ubezpieczenie na życie jest zabezpieczeniem dla nas i naszych bliskich. osoby, które mają dość niebezpieczne warunki pracy czy dużo podróżują, są szczególnie narażone, ale każdego może spotkać coś przykrego. Pieniądze zdrowia nie wrócą, ale można je przeznaczyć albo na leczenie, albo na zabezpieczenie dla rodziny, np. kredytu.
    Cytuj
  • saski-p 10 sty 2013, 11:15
    Agnieszkka napisał:Jest kilka opcji. Można właśnie wziąć albo tradycyjną polisę ochronną, albo połączyć ochronę z inwestycją. W drugim przypadku także jest sporo opcji, może to być fundusz, albo konto emerytalne. Zależy na co chcemy przeznaczyć uzbierany kapitał i na jak długo planujemy inwestować.
    Właśnie biorę pod uwagę również ubezpieczenie i inwestycją. Bo w takim wypadku zabezpieczamy swoją przyszłość na dwa sposoby: część ochronna zapewnia ochronę życia, a część inwestycyjna zabezpiecza przyszłe potrzeby finansowe. Także myślę, że jest to rozsądny pomysł.
    Cytuj
  • Agnieszkka 10 sty 2013, 22:19
    Każdy pomysł na oszczędzanie jest dobry, trzeba tylko pamiętać, żeby odkładać systematycznie. W polisie ochronno-inwestycyjnej, czy w tradycyjnej inwestycyjnej mamy określoną składkę minimalną, zawsze istnieje możliwość zwiększenia tych składek.
    Cytuj
  • hajarka 11 sty 2013, 14:25     (ostatnio zmieniony przez autora 4 lip 2013, 10:05, w całości zmieniany 1 raz)
    i uważam, że tak powinno być, że sami decydujemy o wysokości składek, a nie że mamy z góry określoną stawkę. Wiadomo, że są miesiące gdzie praktycznie nie może oddać nic bo są ważniejsze wydatki, ale są miesiące gdzie możemy bez problemu oddać więcej uśmiech

    Cytuj
  • Elwirra 12 sty 2013, 16:38
    Składka minimalna w takich polisach jest określona w umowie, nie można wpłacać mniej, jak w każdej polisie. Decydując się na strategię inwestycyjną możemy wpłacać większe składki niż minimalna, z tego co patrzyłam tworzone jest drugie konto i tam idzie nadwyżka kapitału.
    Cytuj
  • saski-p 26 sty 2013, 16:36
    a w jakim towarzystwie wykupić ubezpieczenie? Co polecacie?
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum
Poprzednia: Zwrot podatku