Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Ubezpieczenie na życie, strona 4

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ubezpieczenie na życie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Elwirra 25 lut 2013, 23:30
    Podobnie jest z większością wniosków, dokumentów, zwłaszcza tych ubezpieczeniowych. Wystarczy jeden błąd i ubezpieczyciel zrobi problem z wypłatą odszkodowania, dlatego czujność w tym zakresie jest istotna.
    Cytuj
  • saski-p 26 lut 2013, 11:24
    pati09 napisał:Im wcześniej zdecydujemy się na ubezpieczenie na życie, tym więcej zyskamy, ponieważ wielkość składki oraz suma ubezpieczeniowa zależą przede wszystkim od naszego wieku, stanu zdrowia, a także czasu trwania polisy. Bardzo często wykupując polisę na życie, trzeba poddać się badaniom lekarskim oraz potwierdzić w formie ankiety ważne informacje na temat trybu życia, ewentualnych nałogów czy pasji, które czasem mogą być niebezpieczne dla zdrowia lub życia. Nasze odpowiedzi muszą być prawdziwe, w przeciwnym razie może nastąpić odmowa wypłaty odszkodowania.
    wypełnianie ankiet medycznych czy wizyta u lekarza ma miejsce praktycznie przy każdym zawieraniu polisy. Ubezpieczyciele co raz częściej idą jednak klientom na rekę tworząc uproszczone ankiety, które zawierają mniej pytań i nie są już tak rozbudowane.
    Cytuj
  • pati09 26 lut 2013, 17:31
    Firmy ubezpieczeniowe po to zatrudniają specjalistów, aby opracowywali jak najbardziej czytelne formularze, bez zbędnych formalności. Taki ubezpieczyciel na pewno zyska więcej klientów.
    Cytuj
  • Elwirra 27 lut 2013, 21:42
    Biurokracja jest u nas dość popularna, zwłaszcza w urzędach. Im prostsze warunki, tym bardziej zrozumiałe. Wiadomo, że pewnych procedur nie da się zawsze uniknąć i te ankiety będą robione, ale wypełnienie ich nie zajmuje dużo czasu.
    Cytuj
  • pati09 20 mar 2013, 17:22
    Zgadza się, wypełnienie może nie trwa długo, ale wniosek o ubezpieczenie powinien być wypełniony zgodnie z prawdą (zwłaszcza ankieta medyczna), w przeciwnym razie można spodziewać się odmowy wypłaty świadczenia przez towarzystwo ubezpieczeniowe – i będzie ona całkowicie zasadna.
    Cytuj
  • saski-p 23 mar 2013, 20:08
    a słyszeliście o kampanii "Rakowi wspak" która zachęca do badań profilaktycznych i do ubezpieczenia na wypadek nowotworu? Właśnie wczoraj po raz pierwszy spotkałem się z tym w TV.
    Cytuj
  • pati09 24 mar 2013, 19:37
    Ja również to widziałam, i uważam, że to dobry sposób aby zachęcić ludzi, przede wszystkim do profilaktyki p/nowotworowej. Decydując się na taką polisę trzeba przejść szereg badań, co pozwoli wykryć schorzenia. Po podpisaniu umowy mamy z kolei zapewnioną ochronę oraz pakiet assistance.
    Cytuj
  • saski-p 25 mar 2013, 15:46
    pati09 napisał:Ja również to widziałam, i uważam, że to dobry sposób aby zachęcić ludzi, przede wszystkim do profilaktyki p/nowotworowej. Decydując się na taką polisę trzeba przejść szereg badań, co pozwoli wykryć schorzenia. Po podpisaniu umowy mamy z kolei zapewnioną ochronę oraz pakiet assistance.
    Wchodziłem też na stronę ING, bo ciekawy byłem co zawiera ten pakiet assistance i muszę przyznać, że jest dość rozbudowany.W razie czego będzie z pewnością sporą pomocą nie tylko dla osoby ubezpieczonej, ale również jej rodziny..
    Cytuj
  • fajqa 25 mar 2013, 23:07
    a patrzeliście w HDI? Oni też coś takiego mają.
    Cytuj
  • pati09 26 mar 2013, 11:42
    saski-p napisał:Wchodziłem też na stronę ING, bo ciekawy byłem co zawiera ten pakiet assistance i muszę przyznać, że jest dość rozbudowany.W razie czego będzie z pewnością sporą pomocą nie tylko dla osoby ubezpieczonej, ale również jej rodziny..

    Myślę, że to ważna kwestia, z tego względu, że gdy w rodzinie pojawia się choroba, a zwłaszcza nowotworowa, pomocy potrzebuje cała rodzina, nie tylko chory. Jeśli mamy poczucie bezpieczeństwa czas rekonwalescencji przebiega pomyślniej. uśmiech
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum
Poprzednia: Zwrot podatku