Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Księgowość w firmie

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Księgowość w firmie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama 1 2 3 4 z 4  
  • IKZE 23 gru 2015, 11:58
    Od Nowego Roku, chce wporwadzić w ramach prowadzonej przez siebie działalności samochód i sprzęt i zaewidencjonować je jako środki trwałe, tak, żeby móc z nich dokonywać odpisów amortyzacyjnych, przy czym będę chciał ich dokonywać nie zgodnie z wykazem, ale po pomniejszonych stawkach w tym nawet 0% w przypadku samochodu, ponieważ póki co ponoszę stratę z prowadzonej działalności a w przyszłości planuje go sprzedać, więc wtedy będę mógł wykazać stratę i odpisać ją od przychodu ze sprzedaży. Pytanie, czy do tego typu operacji wymagane jest korzystanie z usług biura rachunkowego, czy można sememu ogarnąć tą cała księgowość? Znalazłem biuro rachunkowe które zajmuje się szeroko rozumianą tematyką podatkową w tym restrukturyzacją i doradztwem kredytowym, jednak jeżeli nie jest to czynność aż tak skomplikowana, to wolałbym prowadzić ją sam, ze względu na koszty…
    Cytuj
  • betina22 17 mar 2016, 11:28
    ja dopiero robie rozeznanie i chce zakladacfirme. Mozesz napisac z czego korzystasz czy komus cos zlecasz- jakie programy na komputer sa przydatne?
    Cytuj
  • Unit 30 mar 2016, 14:48
    Wiem, że teraz w księgowości mają zajść zmiany między innymi przez jednolity plik kontrolny, który wchodzi w życie 1 lipca. Dotyczy to też zmian w systemach jak piszą w artykule http://www.connecto.pl/jednolity-plik-kontrolny-jpk-potrzebne-beda-zmiany-w-systemach-it dobrze byłoby się zaznajomić jeśli coś akurat teraz chcesz wybierać, bo widzę, że nie każdy system obsługuje ten plik.
    Cytuj
  • czarnaJagoda 10 maj 2016, 21:01
    Taka obsługa firmy jest już bardziej skomplikowana. Sama niedawno zrezygnowałam z etatu księgowej. Moją zajmuje się Tax Care i nie mam póki co żadnych zastrzeżeń. Mam wgląd w dokumenty i kontakt z księgową zajmującą się wszystkimi sprawami. Co do opłat, mam korzystny cenowo abonament miesięczny, więc i tu oceniam na plus.
    Cytuj
  • Petrova 13 maj 2016, 22:45
    I nie przeszkadza Ci brak możliwości podejścia do pokoju księgowej, jak coś pilnego wyskoczy? Nie odbija się to na jakości kontaktu?
    Cytuj
  • Chan 16 maj 2016, 19:03
    CzarnaJagoda, a można wiedzieć ile taki abonament wynosi? Czy jest on obliczany raczej indywidualnie, czy są jakieś widełki na ilość faktur?
    Cytuj
  • czarnaJagoda 23 maj 2016, 14:49
    Abonament wyliczają na podstawie ilości faktur i tego co z ich oferty sobie wybierzesz, a jest z czego wybierać. Ja przykładowo mam u nich dodatkowo reprezentowanie w skarbówce i ZUS-ie, pełną odpowiedzialność i abonament prawny. Mam z głowy urzędy i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Koszty są indywidualne, sam wybierasz na czym Ci najbardziej zależy.
    Cytuj
  • Chan 16 cze 2016, 20:06
    Z tego co piszesz to zadowolona jesteś ze współpracy z nimi. Takie reprezentowanie w ZUS to wygodna sprawa. A w tym abonamencie, który płacisz - co tam jeszcze w nim masz?
    Cytuj
  • schindler2 19 cze 2016, 23:28
    Dołączam się do pytania. Liczę na odpowiedź.
    Cytuj
  • AnkaW 21 cze 2016, 15:02
    Ja bym jednak pokusiła się o współpracę z profesjonalnym księgowym, jak dobrze poszukasz to nie zapłacisz dużo a będziesz mieć pewność że jesteś prawidłowo rozliczony i nic ci nie umyka. W razie kontroli księgowy się tłumaczy a nie ty.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum