Favore.plForumO rozrywce, imprezach i sztuce

Ślub w plenerze

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ślub w plenerze

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Lilijka 2 mar 2011, 22:22
    Nie wiem czy w Polsce w ogóle cos takiego jest możliwe, ale wymarzyłam sobie dawno temu ślub na świeżym powietrzu. Może ktoś z Was widział cos takiego? Chciałabym się dowiedzieć czy się da i czy warto...
    Cytuj
  • caipirinha 2 mar 2011, 23:08
    W Polsce to raczej niemożlwe. Tzn nie wiem czy chodzi Ci o ślub cywilny czy koscielny, ja chciałam załatwić z księdzem slub w ogrodzie. Był oburzony no i nieźle mi się oberwałouśmiech Nie wiem jak to jest w przypadku cywilnego, może łatwiej. A wesele też chcesz w plenerze? Bo ja tak planowałam, ale wszyscy mnie straszyli, że pogoda niepewna, że może lać no i sobie odpuściłam... Wesele było w restauracji, ale z ogródkiem, kto chciał mógł pobyć na swieżym powietrzu i tam też się toczyła część imprezyuśmiech Byłam bardzo zadowolona.
    Cytuj
  • nouv88 3 mar 2011, 0:57
    Z tego co wiem cywilny ślub można sobie zażyczyć poza urzędem, tylko chyba trzeba dopłacić coś ekstra za takie ekstrawagancjeprzymrużenie oka Fajny pomysł, żałuje, że sama na to nie wpadłamprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Lilijka 3 mar 2011, 1:57
    Mi chodzi o ślub konkordatowy, więc chyba musiałabym to załatwić i z księdzem i w USC. Co do przyjęcia to chcemy salę z ogrodem, obiad w środku, a parkiet do tańca jak się da to na świeżym powietrzu. I tak sobie wymyśliłam, że byłoby pięknie jakby tak ksiądz nam na miejscu udzielił tego ślubu... to będzie w czerwcu, więc pogoda powinna być ok! Dookoła pachnące kwiatky, śpiew ptaków te sprawyuśmiech Oczywiście zawsze może się zdazyć jakiś deszczyk, ale wymyślimy jakiś dachuśmiech I odpadłby kłopot z transportem z kościoła na miejsce wesela...
    Cytuj
  • franusia 3 mar 2011, 8:48
    Super pomysł! Nie byłam na takim weselu, ale może przyda się taka informacja, że jak chodzi o konkordatowy ślub to z USC nic nie musisz załatwiać. Ja w każdym razie taki miałam i zalatwialiśmy tylko w kościele, a oni dostarczyli papiery do urzędu po slubie. Powodzenia i mam nadzieję, że uda się załatwić to tak jak sobie wymarzylasuśmiech
    Cytuj
  • Niania90 3 mar 2011, 12:28
    Jak dla mnie też ekstra pomysłuśmiech U mnie by coś takiego nie przeszło, ale zawsze mi się podobaly takie przyjęcia w amerykańskich filmachuśmiech
    Cytuj
  • casia1980 3 mar 2011, 13:57
    Moja kuzynka brała ślub kościelny na świeżym powietrzu, ale to było na terenie kościoła, przy takim letnim ołtarzu. Nie wiem czy o coś takiego Ci chodziłouśmiech
    Cytuj
  • Iolla007 3 mar 2011, 15:11
    Wydaje mi się, że z cywiolnym nie powinno być problemu. Ale z konkordatowym chyba gorzej... Ale to pewnie zależy od księdza, bo chyba "odgórnie" nie jest zabronione coś takiego...
    Cytuj
  • Sissi87 3 mar 2011, 17:18
    Nie chcę Cie martwić, ale z tego co słyszałam od mojej koleżanki, która też miała taki pomysł, to w Polsce zalatwienie tego w kościele to przegrana sprawa. W jej parafii prawie ją ekskomuniką oblożyli jak to zaproponowała, a w innej powiedzieli, ze to niedopuszczalne. Przepraszam, że tak rozwiewam Twoje marzenia, ale po co sobie psuć nerwy.
    A inna sprawa to przyjęcie weselne na świeżym powietrzu, jeśli masz ogród to uważam, że to fantastyczny pomysł. Tylko pewnie samemu cięzko to zorganizować, trzeba zadbać o namioty na wypadek deszczu no i parkiet do tańca to nie tak hop siup... ale na pewno wyjdzie pięknieuśmiech Też chciałabym takie wesele.
    Cytuj
  • Xanadu70 3 mar 2011, 18:08
    Sluchajcie, rozmawiałam kiedyś z księdzem katolickim na ten temat i mowił mi, że generalnie kościół nie jest przeciwny takim ślubom poza kościołem, byle tylko było to godne miejsce i przygotowane odpowiednio. A inna rzecz, że pewnie różni księża różnie podchodzą do tego, można trafić na takiego, któremu się pomysł nie spodoba i będzie robił kłody pod nogi. Trzeba znaleźć jakiegoś fajnego księdza to pewnie da się namówićuśmiech
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
O rozrywce, imprezach i sztuce - dyskusje na forum