Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Jak rozpoznać czy moje dziecko bierze dopalacze?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak rozpoznać czy moje dziecko bierze dopalacze?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 z 3  
  • filolka 27 wrz 2010, 11:45
    Mam trudną sprawę, bo podejrzewam, że moje dziecko bierze dopalacze. Dopiero teraz jak w TV zaczęli na ten temat mówić skojarzyłam pewne fakty, znalazłam kiedyś dziwne torebki u niego w plecaku, ale myślałam, że to jakieś kadzidełka. Teraz myślę, że to mogły być właśnie dopalacze. Nie wiem, czy są jakieś symptomy, które można łatwo rozpoznać?
    Cytuj
  • aleksander_wielki 27 wrz 2010, 15:25
    Może powinnaś po prostu zapytać dziecko czy bierze? Tyle się teraz mówi o tych śmiertelnych przypadkach i zatruciach, że powinnaś z nim pogadać. Ja bym od tego zaczął. Jeśli się wszystkiego wyprze, to musisz obserwować - czy nie zachowuje się dziwnie. Jak wygląda, gdy przychodzi z imprezy itp.
    Cytuj
  • filolka 27 wrz 2010, 16:07
    Boję się tej rozmowy, ale może to jest jakieś wyjście...
    Może macie jakieś konkretne "doświadczenia", jak się ktoś po dopalaczach zachowuje?
    Cytuj
  • aleksy32 27 wrz 2010, 16:39
    filolka napisał:Może macie jakieś konkretne "doświadczenia", jak się ktoś po dopalaczach zachowuje?
    Tak naprawdę to jest loteria jak ktoś się będzie zachowywał... Trochę tak jak z narkotykami, tylko to jest jeszcze jakaś wyjątkowa chemia. Mogą być zawroty głowy, otępienie, niewyjaśniony śmiech, stany depresyjne. itp. Radzę poradzić się jakiegoś chemika, czy toksykologa i zapytać jak wygląda temat.
    Cytuj
  • dana51 1 paź 2010, 12:15
    To jest jakieś straszne dziadostwo!
    Myślę, że reakcja na dopalacze jest podobna jak na narkotyki, o dopalaczach dopiero teraz zaczęło się mówić, więc można poczytać o reakcjach na wszelkie tabletki, kleje, leki psychotropowe. Nikt Ci dokładnie nie powie co jest w środku i jak to działa. Nie ma przecież dokładnej etykiety i wskazówki ile brać, więc niestety często zdarzają się przedawkowania.
    Radzę szybko interweniować, póki nie jest za późno.
    Cytuj
  • amanda 1 paź 2010, 14:06
    Musisz obserwować jak Twoje dziecko się zachowuje.
    Niepokojące objawy: szczególnie dziwna nerwowość, pobudzenie. Możliwe też są kłopoty z nawiązywaniem kontaktów, wycofanie, zamknięcie się w sobie, otępiałość, brak koncentracji itp.
    No i dodatkowo wymioty, bóle głowy.
    Radzę przyjrzeć się gdzie i z kim dziecko wychodzi, na co wydaje pieniądze.
    Cytuj
  • antonin 1 paź 2010, 15:27
    Dokładnie, może na próbę ogranicz z jakiegoś powodu kieszonkowe, zobacz jak syn będzie się zachowywał. Dopalacze kosztują, więc jak nie będzie miał pieniędzy, a jest uzależniony to na pewno będzie nerwowy, niespokojny itp. Zwróć uwagę, czy Ci nie podbiera pieniędzy, nic nie wynosi z domu. To jest uzależnienie takie samo jak alkoholizm czy narkotyki. Różnica jest taka, że ten syf można na każdym rogu legalnie kupić.
    Cytuj
  • anna49 1 paź 2010, 17:58
    Swoją drogą, to niesamowite, że można coś takiego kupić zupełnie legalnie. Rodzice są bezradni, jeśli każdy może to kupić, albo zamówić z internetu. Może teraz, jak zaczęło się na ten temat głośno mówić, to w końcu zrobią z tym porządek.
    Co do Twojego problemu, to radzę najpierw zapytać dziecko, porozmawiać, przedstawić czym to grozi, zapytać dlaczego bierze (jeśli bierze). Dzieci sięgają po takie używki z konkretnych powodów, może ma jakieś problemu, czuje się samotny, potrzebuje więcej uwagi.
    Cytuj
  • backpacker 1 paź 2010, 21:56
    Dopalacze są teraz modne i tyle. Ludzie biorą, tak samo jak narkotyki, tylko to jest ogólnie dostępne więc wygodniej iść do sklepu po dopalacze, niż zamawiać dragi u dilera. Sprawdź z kim dziecko imprezuje i gdzie wychodzi, jak się zachowuje jak wraca. Może trzeba pokazać wyraźnie czym się to może skończyć, chyba najlepiej dzieciaka dobrze wystraszyć, zanim będzie za późno.
    Cytuj
  • celina_h 2 paź 2010, 0:47
    Piszesz, że już się natknęłaś na dziwne torebki u Twojego dziecka, to po prostu sprawdź jeszcze raz co to. Jeśli znów znajdziesz to będziesz miała pewność.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum