Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Jak rozpoznać czy moje dziecko bierze dopalacze?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak rozpoznać czy moje dziecko bierze dopalacze?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • filolka 2 paź 2010, 7:00
    A jak rozpoznać dopalacze?
    Cytuj
  • backpacker 2 paź 2010, 8:54
    Tabletki, albo kolorowe saszetki. Mają dziwne nazwy i rysunki. Do tego na każdym jest przyklejona etykieta, że to jest materiał kolekcjonerski i nie do spożycia przez ludzi. Jeśli znajdziesz coś takiego to masz pewność.
    Cytuj
  • antonin 2 paź 2010, 9:29
    filolka napisał:A jak rozpoznać dopalacze?
    Jeśli masz wątpliwość polecam wpisać w google hasło dopalacze i obejrzeć grafiki. Zresztą wyskoczy mnóstwo odnośników do stron ze sklepami, tam mają wystawiony cały "asortyment". Dla mnie to kpina z prawa z tymi dopalaczami. Jawnie sprzedają używki, na których jest etykieta, że nie do spożycia przez ludzi... No a wiadomo, że tabletki kolekcjonuje się w jednym celu.
    Cytuj
  • Alicjana 2 paź 2010, 10:42
    antonin napisał:Dla mnie to kpina z prawa z tymi dopalaczami. Jawnie sprzedają używki, na których jest etykieta, że nie do spożycia przez ludzi... No a wiadomo, że tabletki kolekcjonuje się w jednym celu.
    Kpina, a do tego to wyjątkowe świństwo, nie wiadomo co tam dokładnie jest. W TV teraz mówią, że w składzie mogą być nawet takie świństwa jak w trutkach na szczury czy sztuczne nawozy... Na oddziałach toksykologicznych lekarze są bezradni, bo mają mnóstwo zatrutych osób i nawet nie wiedzą jakie to dokładnie substancje.

    Mam znajomego, który bierze to świństwo praktycznie od czasu jak tylko się pojawiło na rynku. Na początku nie wiedziałam co to, ale teraz skojarzyłam fakty. Muszę powiedzieć, że skutki są straszne - zupełnie nei można się z nim dogadać, widać, że ma system nerwowy w strzępach.
    Cytuj
  • filolka 2 paź 2010, 11:04
    A orientujecie się, czy dopalacze uzależniają tak jak narkotyki? Jestem przerażona tym tematem szczerze mówiąc, wiem, że powinnam zareagować i przeszukać pokój dziecka, ale boję się co tam znajdę...
    Cytuj
  • antonin 2 paź 2010, 11:23
    Tego Ci nikt nie powie, ani składu nie poda bo teoretycznie to nie do spożycia... Osobiście nie znam nikogo, kto to g... bierze, ale pewnie jak wszystkie substancje psychoaktywne uzależniają. Nawet jeśli nie fizycznie, to psychicznie. No i jest to niebezpieczeństwo, że zawsze można wziąć za wiele, a to kończy się śmiercią.
    Cytuj
  • celina_h 2 paź 2010, 13:14
    filolka napisał:A orientujecie się, czy dopalacze uzależniają tak jak narkotyki? Jestem przerażona tym tematem szczerze mówiąc, wiem, że powinnam zareagować i przeszukać pokój dziecka, ale boję się co tam znajdę...
    Radzę interweniować jak najszybciej, jak będziesz unikać problemu to na pewno sam się nie rozwiąże.
    Pewnie uzależnia emocjonalnie. osoba, która bierze ucieka w nierealny świat, później coraz trudniej jest się odnaleźć w zwykłym świecie, trzeba brać coraz więcej, bo system nerwowy już tak nie reaguje. Stąd coraz większe otępienie i wycofanie. No i taka chemia niszczy organizm, to jest świadome trucie się... Działaj!
    Cytuj
  • endzi 10 paź 2010, 17:30
    Witaj przymrużenie oka
    Powiem Ci na własnym doświadczeniu....
    Ja po zażyciu dopalaczy na początku byłam ospała (przez około pierwsze 15 minut), później rozgadana (mówiłam o jakiś głupotach),..... Następnie straciłam kontrole nad sobą, nad tym co się ze mną działo... Straciłam poczucie czasu.... Strasznie się bałam.... Jak zaczęło mi przechodzić czułam się strasznie wyluzowana.... Po paru godzinach czułam się jak po niezłej imprezie bolała mnie głowa łzawiły mi oczy.
    A chwile po zażyciu oczy miałam strasznie malutkie, byłam bardzo blada i zimna....
    Porozmawiaj ze swoim dzieckiem....
    Ja porozmawiałam z rodzicami... Pomogło...
    Nie bój się tej rozmowy....
    Powiedz że nie będziesz krzyczeć (i się nie unoś) chcesz tylko dobra swojego dziecka bo je bardzo kochasz....
    Życzę powodzenia przymrużenie oka
    Cytuj
  • endzi 10 paź 2010, 17:35
    antonin napisał:Dokładnie, może na próbę ogranicz z jakiegoś powodu kieszonkowe, zobacz jak syn będzie się zachowywał. Dopalacze kosztują, więc jak nie będzie miał pieniędzy, a jest uzależniony to na pewno będzie nerwowy, niespokojny itp. Zwróć uwagę, czy Ci nie podbiera pieniędzy, nic nie wynosi z domu. To jest uzależnienie takie samo jak alkoholizm czy narkotyki. Różnica jest taka, że ten syf można na każdym rogu legalnie kupić.
    Jeżeli ktoś chce kupić dopalacze, narkotyk, papierosy czy coś to nie jest sam... Zawsze są osoby "bliskie" które pożyczą pieniądze, "obstawią parę buchów". I dopalacze nie są takie drogie np. "Raste" można kupić po 14złoty..... Dopalacze stoją cenowo mniej więcej od 12zł do ponad 100zł......
    Cytuj
  • judi1988 27 paź 2010, 14:42
    Witam mogę odpowiedzieć na Pani pytanie ,oraz podpowiedzieć kilka cennych wskazówek.
    1. W dzisiejszych czasach jest mnóstwo środków odurzających legalne takie jak w sklepach typu dopalacze oraz nie legalne marihuana amfetamina oraz kokaina czy grzybki halucynogenne itp
    2. Niestety każdy z tych narkotyków ma inne objawy które można rozpoznać
    - Marihuana (zaczerwienione spojówki , czasem dziwne sposób mówienia , oraz spowolnione ruchy, proszę zauważyć czy dziecko nie posiada kropli do oczu lub podobnych środków na zaczerwienione spojówki , lufki szklane oraz bibułki)
    -Amfetamina (duże źrenice ,nadpobudliwość , przeważnie obydwa narkotyki przechowuję się woreczkach tzw. zipach lub w foli aluminiowej )
    Jeżeli chce być Pani na 100% pewna wystarczy zrobić testy na obecność narkotyków który można kupić w każdej aptece
    Pozdrawiam
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum