Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Zaparcia, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Zaparcia

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • MartynKa79 30 lis 2017, 14:37
    Strączkowe i dieta trochę się wykluczają, bo strączki powodują wzdęcia. Ja mam do nich tendencje, więc sobie odpuściłam, a dla lepszej pracy jelit i zapobieżenia zaparciom zaczęłam pić colon c z błonnikiem.
    Cytuj
  • pauza28 11 gru 2017, 13:58
    dla mnie najbardziej skuteczny na zaparcia i wzdecia okazal sie dicopeg 10g, sprobowalam go z polecenia sasiadki i teraz mam go zawsze w domu bo jest niezastapiony
    Cytuj
  • izapixi 12 sty 2018, 12:52
    colon c jest niezastapiony, zawsze do niego wracam, działa dużo lepiej niż domowe sposoby, jednak babka jajowata ma moc uśmiech błonnik na pewno błonnikowi nie równy, jeden lepiej działa inny gorzej
    Cytuj
  • konto_usuniete_571558 7 lut 2018, 10:11
    Likwidowanie zaparć najczęściej rozpoczynamy od diety. Jest to z całą pewnością słuszny wybór, który ma pozwolić na powrót prawidłowej pracy układu pokarmowego. Jeśli sięgniemy po zdrowe odżywianie dopiero wtedy, gdy już pojawią się problemy z wypróżnianiem, może się to okazać niewystarczające. Dietę należy zatem stosować jako profilaktykę zaparć. Powinniśmy zmienić nasz jadłospis na dłużej. Kefir, kompot z suszonych śliwek, owsianka, kasze, ciemne pieczywo, świeże warzywa i muszą nam towarzyszyć każdego dnia. Wspominany dostępny w aptece specyfik o naturalnym składzie, zawiera łupinę nasienną babki jajowatej, która dzięki obecności śluzów pęcznieje, wypełnia jelita, ułatwia przesuwanie się mas kałowych. Identyczne działanie będzie miało bardziej znane mielone, odtłuszczone siemię lniane. Ważne aby ten surowiec spożywać codziennie, o stałej porze (1-2 łyżeczki) jako dodatek do bogatego w bakterie probiotyczne jogurtu lub kefiru. Podstawową rzeczą, o której pamiętać w przypadku zaparć trzeba, jest picie 2-3 litrów płynów dziennie. Nawet duże ilości błonnika wprowadzonego do naszej diety nie będą działać, gdy nie dostarczymy organizmowi wody, soków warzywnych czy herbatek owocowych (są bogate w kwasy owocowe, które również mają łagodne działanie przeczyszczające). Zbyt mało płynów uniemożliwi proces pęcznienia niestrawialnego przez nas błonnika, co może doprowadzić do pogłębienia się, nie zaś do wyleczenia zaparć. Warto być również świadomym, że zmiany w diecie powinny także polegać na eliminacji niekorzystnych produktów np. działającego zapierająco kakao, bananów, jasnego pieczywa, białego ryżu słodyczy, napojów gazowanych (pogłębiają one towarzyszące zaparciom wzdęcia). Dieta, jeśli odpowiednio zastosowana, powinna być pomimo wszystko podstawą w walce z zaparciami. Gdy chcemy pozbyć się problemu szybko, można sięgnąć po preparaty oparte na antrazwiązkach. Te roślinne substancje, podawane w postaci tabletek, kapsułek lub w formie naparów pobudzają mięśniówkę jelit do efektywnych skurczów, przesuwając masy kałowe a przez zwiększenie wody w jelicie powodują ich uplastycznienie i łatwiejszą defekację. Takie preparaty powinny być jednak stosowane sporadycznie, ściśle z zalecanym dawkowaniem i wskazaniami producenta. Aby lepiej poznać problem zaparć i sposoby walki z nimi zapraszam serdecznie na blog: http://www.movea.pl/blog
    Cytuj
  • super_Majka 8 lut 2018, 11:09
    Ja w pewnym momencie miałam z tym spore problemy. Nie było to komfortowe zwłaszcza gdy byłam poza domem. W pewnym momencie byłam już taka tym zmęczona i zastanawiałam się czy wszystko ze mną i moim zdrowiem jest ok. Stwierdziłam jednak, że nie ma powodów do paniki i, że spróbuję pozbyć się problemu poprzez dietę. No i wpadłam na ten artykuł: http://www.kobiety.pl/fit/dieta-na-zaparcia-pozbadz-sie-problemu Faktycznie zmiana odżywiania wpłynęła na to, że mi się poprawiło i dalej wystrzegam się pewnym produktów, które niezbyt mi służą.
    Cytuj
  • izapixi 19 lut 2018, 21:21
    próbowałam domowych metod ale u mnie się nie sprawdzily, na sliwki i owsiankę już nie mogłam patrzęc, za to po colonie c problem rozwiązał się szybko, czułam się dużo lżej bez zbędnego balastu w jelitach
    Cytuj
  • Sylviaa_900 12 mar 2018, 14:28     (ostatnio zmieniony przez autora 12 mar 2018, 14:29, w całości zmieniany 1 raz)
    jak ja miałam z tym problem to pomogło mi picie przegotowanej wody z sokiem z cytryny. Ja pierwsza szklankę piłam sobie na czczo i zawsze były efekty.
    Cytuj
  • Aneczka84 16 mar 2018, 10:05
    Dieta, dieta i jeszcze raz dieta. Eliminacja warzyw strączkowych i kapustnych a wybieranie tych, bogatych w błonnik. U mnie lekarz podejrzewa zburzenia mikroflory bakteryjnej jelit i polecił stosowanie probiotyku z dodatkiem błonnika właśnie. Od kilku tygodni łykam Biopron IB-Symbio, z błonnikiem babki jajowatej i muszę powiedzieć, że to jest to! Siedzę krócej w toalecie i znacznie mniej się stresuję!
    Cytuj
  • Magdalena_Rozbicka 21 sie 2019, 10:15
    Przetestowałam sporo róznych sposobów i szczerze suszone owoc czy jogurty nie pomagały. Zainwestowałam w biobidet z funkcją turbo do zaparć. To taka deska myjąca. Można się nią podmywać bo skorzystaniu z toalety, działa podobnie jak zwykły bidet. Gdy mam problem z zaprciami siadam na deskę, włączam wspomnianą wcześniej funkcję turbo i strumień wody dostaje się tam głeboko i robi robotę. Problem z wypróżnianiem ustał uśmiech
    Cytuj
  • Lilka32 15 wrz 2019, 11:37
    Próbowałaś koper włoski? Niby nic, a mi ciepła herbata kopru baaardzo pomaga i jest naturalna. Dostępna w aptekach, ja kupuje w doz.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum
Poprzednia: Ból kolana
Następna: Antykoncepcja