Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Zespół jelita drażliwego

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Zespół jelita drażliwego

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 z 3  
  • Eli2010 23 wrz 2010, 23:10
    Dowiedziałam sie niedawno, że moje dolegliwości ze strony brzucha to tzn zespół drażliwego jelita. Męczę sie z tym problemem od latsmutny Ci którzy znają tę chorobę wiedzą jak potrafi człowiekowi dokuczyć... Teraz lekarz zapisał mi leki, mam nadzieję, że pomogą, ale może macie jakieś porady jak z tym żyć, żeby nie cierpieć codziennie z powodu bólu brzucha?
    Cytuj
  • Gaik 24 wrz 2010, 0:01
    Witaj Eli, mogę Ci dać kilka rad, bo wiem o tej chorobie dużo, choć sama na nią nie cierpię. Ale moja siostra ma to od wielu lat więc sie wyedukowałamprzymrużenie oka
    To co wydaje mi się najważniejsze, to unikać stresu i wybadać, które produkty z długiej listy "zakazanych" naprawdę Tobie nie służą.
    Cytuj
  • Lilijka 24 wrz 2010, 1:32
    Ja bym do tego dodała jeszcze jedno ważne przykazanie: pić duuużo wody niegazowanej, ale nie naraz dużo tylko łyczkami, po troszeczkuuśmiech
    Cytuj
  • Cloudy 24 wrz 2010, 6:15
    Ja niestety też na to cierpięskrzywienie Przykra dolegliwość, ale trzeba jakoś z tym żyć dlatego i ja liczę na pomocne rady, a od siebie napiszę, że mi w razie bólu brzucha pomaga termofor z gorącą wodąuśmiech Naprawdę, po cięzkim dniu (u mnie stres w pracy niestety od razu sie odbija bólem w jelitachsmutny ) kladę sobie cieplutki okład i pomaga to bardziej niż nospauśmiech
    Cytuj
  • Aurelka 24 wrz 2010, 9:56
    Mnie ten syndrom męczy od około pięciu lat, zmienia się tylko nasilenie objawów, są lepsze o gorsze okresy... przy czym nie do końca się u mnie sprawdza to, że jak mam więcej stresu to jest gorzej, więc nie wiem czy to od tego zależy. A jak sobie radzę? Przestrzegam diety, nie jem smażonych tylko gotowane i duszone potrawy, zero gazowanych napojów, alkohol i kawa w minimalnych ilościach. Ale i tak gdyby nie leki męczyłabym się okrutnie:/
    Cytuj
  • Eli2010 24 wrz 2010, 11:02
    A możesz zdradzić jakie bierzesz leki? Ja dostałam Debridat i Spasmolinę póki co. Ale w sumie jeszcze nie wiem jak na mnie podzialaja, bo biore je dopiero od kilku dni...
    Cytuj
  • Aurelka 24 wrz 2010, 13:37
    Ja brałam Duspatalin, Bellergot i jeszcze parę innych regulujących perystaltykę.Do tego No-spa i loperamid, ale one tylko tłumią dolegliwości, nie leczą. Ogólnie co jakiś czas zmieniam leki, bo się na nie uodparniam czy coś...
    Cytuj
  • Paniusia 24 wrz 2010, 17:27
    Ja jadam częściej, ale małe porcyjki. To mi oszczędza sporo cierpieniauśmiech Bo po takim obiedzie jaki załóżmy podają w restauracji (chodzi mi o ilość) to potrafię cierpieć trzy dnismutny No i to samo mam z piciem - około 2l dziennie, ale powoli, po kilka łyczków popijam sobie przez cały dzieńuśmiech
    Cytuj
  • nafnafff 24 wrz 2010, 20:55
    Męczyłam się przez kilka lat z bólami brzucha, aż wreszcie zdecydowałam sie na pójście do lekarza i przepisał leki poprawiające trawienie oraz regulujące perystaltykę jelit. Różnica jest tak duża, że żałuję, że tak długo zwlekałam! Dopiero teraz widzę jak mi jakośc życia spadła przez tę chorobę, a nic z tym nie potrafiłam zrobić. Oczywiście dostałam też u lekarza broszurke z tym co mam jeść a czego nieuśmiech
    Cytuj
  • becia_koronczarka 24 wrz 2010, 22:11
    Debridat to bardzo dobry lek, a co do tych wszystkich rozkurczowych to uwierzcie mi, lepiej podziała trochę ruchu, szczególnie na świeżym powietrzuuśmiech
    Cytuj
1 2 3 z 3  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum