Favore.plForumPozostałe tematy

Da radę godny pochówek za 4000 zł?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Da radę godny pochówek za 4000 zł?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 z 2  
  • StarszyPan 2 lip 2011, 10:53
    Temat smutny, ale niestety trzeba zawsze się z tym liczyć.
    Rząd zmniejszył zasiłek pogrzebowy z ponad 6000 zł do 4000 zł. Słyszałem wiele opinii, że za takie pieniądze nie da się wyprawić pogrzebu. Już sam nie wiem co o tym sądzić. na razie nie mam zamiaru wybierać się na tamten świat, choć ten do łatwych nie należy.
    Czy za 4000 zł rzeczywiście nie da się wyprawić godnego pogrzebu?
    Cytuj
  • Zosia_Samosia 2 lip 2011, 11:13
    uuu temat faktycznie smutny, ale cóż takie życie.
    4 tys. zł to nie aż tak mało, ale pewnie lepiej było z tymi 6 tys.
    Godny, a co to znaczy. Każdy na inne preferencje co do uroczystości, a to ma wpływ na cenę.
    Cytuj
  • Barnaba56 2 lip 2011, 12:14
    Hieny pogrzebowe wyprawiłyby pogrzeb nawet za 10 tys. zł jakby ZUS dawał takie zasiłki. I pewnie reszty by nic nie zostało, bo wiadomo, godność i uczczenie pamięci kosztuje.
    Ja się tym nie martwię, "po" to już nie będzie mój problem.
    Cytuj
  • AutoRun 2 lip 2011, 14:18
    Temat mi obcy na razie, ale może chodzić o stypę (jakby nie było to rodzaj imprezki). Ta to najwięcej kosztuje, a ze zwyczaju rodzinie trudno zrezygnować. Postaw się a zastaw się. Ta zasada obowiązuje nawet przy zejściu, choć głównemu bohaterowi jest to wszystko jedno.
    Cytuj
  • Fafikon 2 lip 2011, 16:17
    Godność zależy od zasobności portfela.
    czy ktoś kupiłby najtańszy garnitur Armaniego za 1000USD, aby go później spalić. Może są tacy, ale reszty nie stać.
    To byłby godny pochówek w garniturze za krocie, a nie w jakimś nie wiadomo jakim. Tylko komu to potrzebne. Rodzinie? a może gościom? bo na pewno nie zmarłemu.
    Cytuj
  • CrashTest 2 lip 2011, 16:40
    Zakłady pogrzebowe szybko zaadoptowały się do nowych warunków. Moim zdaniem wcześniej zawyżały koszty, aby jak najwięcej wyciągnąć. Wiadomo, to klient jednorazowy i trzeba rodzinkę ogolić z tylu ile się da.
    Za 4000 zł da się zrobić pogrzeb. W radio nawet słyszałem... reklamę zakładu pogrzebowego i to że za zasiłek z ZUS wyprawią pogrzeb.
    Dajcie sobie spokój, reklama czegoś takiego.
    Cytuj
  • DzikiDzik 2 lip 2011, 17:40
    Klient może i jednorazowy, ale za to nie poskarży się na niską jakość usług czy złe traktowanie.
    Wogóle to prawdziwy biznes, a w USA na giełdzie jest chyba nawet firma pogrzebowa, albo coś źle kiedyś usłyszałem,.
    W tym interesie nie ma czegoś takiego jak koniunktura. "Popyt" na usługi zawsze jest.
    Cytuj
  • StarszyPan 2 lip 2011, 18:07
    Biznes jak każdy inny, ktoś to musi robić. Tylko czy te 4000 zł faktycznie wystarczą na pogrzeb czy trzeba coś ekstra dokładać? A może należy się targować o niższe ceny?
    Cytuj
  • Konsument 2 lip 2011, 22:04
    A może gros tego kasuje pan w spódnicy (ksiądz) i stąd całe zamieszanie. Niby wiecie co łaska, ale nie mniej niż 300 zł za jakaś tam mszę. Modlić się za pieniądze nad grobem bliźniego, przecież to niepojęte.
    Na zachodzie w ogóle nie ma zasiłku pogrzebowego i ludzie nie robią rumoru, bo i nie ma o co.
    Cytuj
  • ZUS 3 lip 2011, 1:12
    Jest to zasiłek i dobrze, że jest. Ilu Polaków płaci coś takiego jak np. składkę pogrzebową?
    Nikt, ale każdy ma wymagania jakby miał z 10 polis pogrzebowych. Zawsze źle i wieczne pretensje.
    Cytuj
1 2 z 2  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum