Favore.plForumPozostałe tematy

Jakie imię dla dziecka?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jakie imię dla dziecka?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 z 3  
  • Eli2010 9 paź 2010, 18:41
    Myślę, że warto się zastanowić wybierając dziecku imię jak ono będzie się prezentowało w przyszłości, jak nasz syn czy córka będzie nastolatkiem, a potem poważnym człowiekiem. Moim zdaniem imiona typu Kacper czy Amelka są troche niepoważne...
    Cytuj
  • Manolito 9 paź 2010, 21:35
    No ja w ogóle się trochę dziwię ludziom, którzy dają dziecku na imię Amelia. Może i ładnie to brzmi, ale to słowo po łacinie oznacza chorobę... wrodzony brak kończyn.
    Cytuj
  • franusia 9 paź 2010, 22:45
    O Boże! Nie wiedziałam... to tak jakby nazwać dziecko "Kadłubek"
    Warto jednak sprawdzić czy dane imię nie ma jakichś dodatkowych znaczeń, bo można dziecku krzywdę zrobić.
    Cytuj
  • Sissi87 9 paź 2010, 23:41
    Moje typy:
    Adrian
    Kajetan
    Ksawery
    Sebastian

    Aniela
    Helena
    Milena
    Zuzanna
    Cytuj
  • becia_koronczarka 10 paź 2010, 7:27
    U mnie na osiedlu jest mała Afrodyta i Ramona wielki uśmiech Ludzie wymyślają kosmiczne imiona, a potem dzieci sie za nich wstydzą. Jakby nie można było dać jakiegoś ładnego, niekoniecznie oklepanego, ale prostego jak Zosia, Ola czy Sylwia. Dla chłopca to np Bartek, Damian, Filip...
    Cytuj
  • Aurelka 10 paź 2010, 9:55
    becia_koronczarka napisał:U mnie na osiedlu jest mała Afrodyta i Ramona wielki uśmiech Ludzie wymyślają kosmiczne imiona, a potem dzieci sie za nich wstydzą. Jakby nie można było dać jakiegoś ładnego, niekoniecznie oklepanego, ale prostego jak Zosia, Ola czy Sylwia. Dla chłopca to np Bartek, Damian, Filip...
    Hm, akurat Zosia to ostatnimi czasy jedno z najbardziej popularnych imionuśmiech Bartków małych też nie brakuje w Polsceprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Cloudy 10 paź 2010, 11:20
    Mnie się podobają Karolina i Maksymilian. Tak mają na imię moje dzieci.
    Cytuj
  • casinda_ebe 10 paź 2010, 12:29
    Z najdziwniejsze imię, z jakim się spotkałam to Colette (dziewczynka) oczywiście wszyscy wołali na nią Koleta. Mniej rażące, ale jednak nie na miejscu to Pamela.
    Rozumiem, że rodzice mogą mieć fascynację pewnymi zachodnimi gwiazdami, ale trzeba pamiętać, że to dziecko będzie z tym imieniem szło w świat...
    Cytuj
  • Alicjana 10 paź 2010, 15:03
    A co powiecie na powrót staropolskich imion typu: Władysław, Kazimierz, Czesław itp? Dla mnie to jednak dziwnie brzmi, bo to imiona kojarzone raczej z dziadkami niż z dziećmi przymrużenie oka
    Cytuj
  • zuzaka 10 paź 2010, 15:48
    Mi się bardzo podoba taki powrót starych polskich imion Często rodzice nazywają swoje dzieci tak po dziadkach, myślę, że to o wiele ładniejsze niż Pamela... przymrużenie oka
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum