Favore.plForumPozostałe tematy

Segregowanie śmieci, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Segregowanie śmieci

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 4 5 6 z 6  
  • Cloudy 14 lut 2011, 9:13
    AntyMaterialistka napisał:Nie przesadzaj, ja obserwuję, że coraz więcej ludzi segreguje. U mnie na osiedlu co tydzień kontenery na plastik i szkło są pełne po brzegi! Więc jednak komuś się chce. Ja przyznam się szczerze, że ciężko mi wyrobić sobie nawyk sortowania śmieci, ale za to bardziej świadomie robię zakupy, np staram się kupować mało produktów w plastikowych opakowaniach.
    Niestety takie kontenery są tylko w większych miejscowościach, zresztą ja zawsze widzę jep rawie puste! Trzebaby jeszcze uświadomić ludzi do czego one służą. Bo myślę, że większość nie bardzo wie.
    Cytuj
  • Sissi87 14 lut 2011, 11:38
    Właśnie, przydałaby się jakaś kampania społeczna, bo wiedza ludzi jest tragicznie niska.
    Cytuj
  • Hunny8 14 lut 2011, 14:22
    Racja, ale nie tylko na temat sortowania. Jakiś czas temu w hipermarketach wycofano bezpłatne torby plastikowe, mi osobiscie też to dało do myślenia, zainwestowałam w dwie ekologiczne torby i nie zbieram tego foliowego badziewia. To też się liczy! Nie kupuje też rzeczy opakowanych w folię i pudełko, wkurza mnie, że ktoś to tak pakuje, żeby było więcj śmieci. Kiedyś pakowano w papier, szklane butelki czy słoiki i było ok. Ja bym chetnie do tego wróciła.
    Cytuj
  • Bandito 14 lut 2011, 15:29
    A jak kupujecie mięso to też bez woreczka? Mam je soobie w ręce zanieść do domu czy jak? Albo kiszone ogórki czy kapusta na wagę? Ludzie dajcie spokój, ktoś wymyślił te worki i już raczej nie ma od tego odwrotu. Poza tym są jeszcze inne sposoby żeby ekologicznie żyć.
    Cytuj
  • Apoliner 14 lut 2011, 17:05
    No niby są juz ekologicczne torebki, które wygladaja jak folia, ale są ze skrobi. Tyle, że pewnie w porównaniu z tymi foliówkami sa bardzo drogie Komu będzie sie chciało zamieniać, ajk będzie musiał dopłacac do tego?
    Cytuj
  • Hunny8 14 lut 2011, 20:06
    Bandito napisał:A jak kupujecie mięso to też bez woreczka? Mam je soobie w ręce zanieść do domu czy jak? Albo kiszone ogórki czy kapusta na wagę? Ludzie dajcie spokój, ktoś wymyślił te worki i już raczej nie ma od tego odwrotu. Poza tym są jeszcze inne sposoby żeby ekologicznie żyć.
    Przecież nie twierdzę, że wcale nie używam folii, nie, nie noszę ociekającej krwią wątróbki w garści!uśmiech Chodzi mi o to, że jak wszyscy zmniejszą chociaż zużycie tego to już dużo znaczy. Dużo ludzi właśnie robi ten błąd. Wychodzą z założenia, że ich działania i tak nie mają sensu, bo nie zbawią świata. A problem tkwi własnie w tym, że zbyt dużo ludzi tak myśli. Ziarnko do ziarnka i efekt może być piorunującyuśmiech
    Cytuj
  • 77henry 14 lut 2011, 21:02
    My mamy w domu jeden śmietnik, do którego wrzucamy wszystkie śmieci. Nie mam nawet miejsca na jakies osobne pojemniki. Tylko papier zbieram i daję szwagrowi na rozpałkę. Ale za to używamy toreb z materiałuuśmiech
    Cytuj
  • Farrel 14 lut 2011, 21:48
    Tylko po co ja mam się bawić w sortowanie odpadków skoro zabiera to jedna śmieciarka?Sam kiedyś widziałem. Może mi to ktoś wytłumaczyć, bo nei rozumiem. Naprawdę mam wystarczająco dużo na głowie.
    Cytuj
  • KoKoszka 14 lut 2011, 22:22
    To nieprawda, że mieszają te odpadki. W śmieciarkach też są osobne pojemniki, najpierw wysypują np szkło, potem przesuwają taką przegrodę i wsypują plastiki. Wszystko działauśmiech Także naprawdę warto. A że brak u nas spalarni, że mało się odzyskuje? Dobrze by było żeby wszyscy nauczyli się segregować i zrozumieli po co to robią zanim państwo wyłoży kupe kasy na recykling!
    Cytuj
  • Farrel 15 lut 2011, 6:00
    No to raczej nieprędko nastapi, biorąc pod uwagę obecną kondycję polskiej gospodarkiprzymrużenie oka
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum