Favore.plForumPozostałe tematy

Segregowanie śmieci, strona 4

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Segregowanie śmieci

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 4 5 6 z 6  
  • Hunny8 16 lut 2011, 12:16
    No wiesz - można sprzedać w skupie makulaturę, złom metalowy... niektórzy z tego żyjąuśmiech
    Cytuj
  • yellowphone 16 lut 2011, 14:13
    Eh to prawda... skromne to życie, ale jaka szlachetna ekologiczna postawaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • panchita 16 lut 2011, 15:53
    A ja mam pytanie. Mam do wyboru w sklepach drewniane lub plastikowe wieszaki na ubrania, prawidła do butów, pudełka. Które lepiej kupić żeby było eko? Te drewniane, na ktore trzeba ściąć drzewo czy sztuczne, ktore długo sie rozkładają...?
    Cytuj
  • MemoNemo 16 lut 2011, 19:48
    Drewniane pzedmioty są zdecydowanie lepsze dla środowiska, bo po pierwsze starsze drzewa i tak się wycina, sadząc w ich miejsce nowe, po drugie ich produkcja tez jest mniej szkodliwa i zużywa mniej energii. To tak jak z choinka na Boże Narodzenieprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Blueberry28 16 lut 2011, 22:12
    A gdzie mam wyrzucić folie aluminiową, w której kupiłam kurczaka? Przecież nie bedę jej nosić do skupu.
    Cytuj
  • Hunny8 17 lut 2011, 6:03
    Zdarzają się kontenery na metal, ale rzadziej, może się rozejrzyj w swojej okolicy...
    Cytuj
  • Tre30n 17 lut 2011, 9:07
    Co do sortowania przez firmy zajmujace się odpadami to oni też to częściowo robia, ale chyba oczywiste jest, że nam jest łatwiej to robić. W wielu krajach jest to zupełnie naturalne.
    Cytuj
  • AntyMaterialistka 17 lut 2011, 11:24
    Musze wziąć się za siebie i też zacząć sortować. Tyle razy sobie to obiecywałam, ale ciężko się zmobilizować... zawsze wydaje mi się to strasznie skomlikowaneskrzywienie Ale uważam, że ludzie powinni sobie to wziąć do serca. A czy plastikowe opakowania np po jogurcie trzeba umyć przed wurzyceniem? Bo tak słyszałam...
    Cytuj
  • Blueberry28 17 lut 2011, 15:06
    Nie musisz myć, oni myja opakowania przy sortowaniu. To by było trochę bez sensu, gdzie tu ekologia skoro mialabym zuzywac tyle wody na mycie każdego kubeczka po jogurcieuśmiech
    Cytuj
  • YOUNGBLOOD 17 lut 2011, 17:39
    Po co cała ta zabawa skoro wasze posortowane śmieci trafiają potem i tak na jedno wysypisko. Może znajdzie sie jakaś firma podzyskujaca surowce, ale co to jest. Kropla w morzu potrzeb. Można dbać o srodowisko na różne sposoby, np wyłączjąc nieużywane sprzety (nie zostawianie ich na stend-baju) albo nie używając plastkiowych opakowań. A jak będzie to mialo sens to zaczne sortować śmieci. Na razie to sztuka dla sztuki...
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum