Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Fototapeta na drzwi i ściany

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Fototapeta na drzwi i ściany

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • NiJaki 29 lis 2010, 8:59
    W sklepie z wykończeniem wnętrz widziałem drzwi a na nich fototapetę. Pomyślałem sobie, aby taką nałożyć sobie na drzwi. Nie wiem jaka jest wytrzymałość takiego wynalazku, Sprzedawca zapewniał, że jest spora ale wiadomo ci zachwalają wszystko.
    Czy trudno założyć taką tapetę na drzwi. A może w ogóle położyć fototapetę również naściany.
    Cytuj
  • Bob_Budowlaniec 29 lis 2010, 9:38
    To kładzenia fototapet zwłaszcza monochromatycznych ściana musi być równna jak nie wiem co. Inaczej wszystkie nierówności będzie widać. Na kolorowych tapetach nie tak bardzo lub w ogóle, ale na monochromatycznych już tak.

    Najlepiej skorzystać z pomocy kogoś innego np. tego co ma doświadczenie w kładzeniu takich tapet.
    Cytuj
  • NiJaki 3 gru 2010, 9:11
    A jak jest z drzwiami. Tą samą tapetę można kłaść na ścianę i drzwi.
    Cytuj
  • Atomowiec 3 gru 2010, 9:30
    My też w domu kładliśmy kiedyś fototapetę i to był koszmar. Robiliśmy to sami. Logika była taka, że skoro kładliśmy zwykłe tapety to fototapety to żaden problem. I to był błąd.
    Po pierwsze jak ktoś zauważył ściana musi być równa jak amerykańska autostrada.
    Dwa, tylko tapetę smaruje się klejem i odkłada na jakiś czas. Te tapety potrafią pochłonąć sporo kleju.
    Trzy, tapety nakładamy w różnych odstępach czasu. Bo mają one zdolność kurczenia się, jak klej wysycha.
    Za bardzo nałożonej tapety nie wygładzać, to się może rozerwać.
    Co do drzwi, to jak dasz radę położyć na ścianę, to na drzwi tym bardziej.
    Cytuj
  • Domator30 3 gru 2010, 10:37
    Jam się krzywe ściany - szczególnie w blokach z wielkiej płyty, to można zastosować ścianki gipsowe lub jakś gładź spachlową.
    Ja nie zdecydowałem się na ten rodzaj tapety ze względu na trudności z położeniem. Tym naprawdę musiałby się zająć jakiś spec z doświadczeniem.
    Cytuj
  • Wall-it 9 sie 2012, 14:39     (ostatnio zmieniony przez autora 9 sie 2012, 14:40, w całości zmieniany 1 raz)
    Gruba fototapeta na fizelinie nie sprawia najmniejszych problemów przy naklejaniu!
    Najgorsze są te najtańsze, rozciągaja się i rwą...
    Cytuj
  • Deneb 17 sie 2012, 16:06
    Fototapety są świetne ale nie polecam kłaść ich na własną rękę. Ja kiedyś upatrzyłem sobie zniżkę na tapety na stronce oferującej zakupy grupowe . Kołobrzeg niestety nie ma zbyt wielu specjalistów od kładzenia tapet, więc postanowiłem spróbować własnych sił – ale nic dobrego z tego nie wyszło. Pieniądze za tapetę poszły w błoto.
    Cytuj
  • mokijte6 30 sie 2012, 11:18
    Kurczę, a wiele osób mówiło mi, że fototapeta to świetna sprawa. smutny Może to zależy od tego, jakim klejem jest pokryta? Gdzie jeszcze można położyć fototapetę? Oklejenie drzwi wydaje mi się dobrym pomysłem. uśmiech
    Cytuj
  • VictoriaB 31 sie 2012, 14:32
    a na drzwi to może taka naklejka, są takie naklejki na lodówki, to może i na drzwi będą?
    Cytuj
  • mscislaw 31 sie 2012, 17:44
    Fototapety są ostatnio modne ale osobiście polecam link naklejki na ściany. Wybór jest ogromy a ingerencja w wygląd mieszkania o wiele mniejsza. Łatwiej jest wymienić wzór na nowy jeśli nam się znudzi. W swoim mieszkaniu mam 3 naklejki i jestem zadowlony.
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum