Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Panasonic czy Sony - telewizor z dostępem do Internetu

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Panasonic czy Sony - telewizor z dostępem do Internetu

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • DC10 22 sty 2011, 9:39
    Zastanawiam się jaki telewizor mam kupić, aby ewentualnie móc korzystać z internetu i wybranych stron. Pamiętam, że chyba Samsung dwa możliwość odbioru gazeta.pl czy Youtube. Ale teraz takich ofert jest więcej i w ogóle cały internet przeniesie się do telewizora.
    Cytuj
  • Gregori 22 sty 2011, 11:52
    O tak niektóre modele TV Samsunga dawały możliwość oglądania kilku wybranych serwisów. Taki TV był wyposażony w gniazdo do podłączania neta, a w instrukcji telewizora wszystko było opisane co i jak ustawić.
    To dobra alternatywa dla kogoś, kto nie chce mieć komputera czy innych tabletów notebooków cze netboków. Wada, że do oglądania ma się wybrane serwisy.
    Cytuj
  • Eru 22 sty 2011, 12:41
    To kolejny fenomen, który zmieni rzeczywistość. Z danych DisplaySearch wynika, ze co piąty telewizor z dostępem do internetu
    21 proc. wszystkich sprzedanych w 2010 roku telewizorów stanowiły odbiorniki umożliwiające dostęp do internetu.
    Jak tak dalej pójdzie to komputer nie będzie potrzebny, a przynajmniej nie w takim stopniu jak dziś. Jeszcze trochę i każdy będzie mógł wykonać przelew bankowy z poziomu TV bez posiadania dekoderów i innych bajerów.

    Natomiast który TV wybrać. Z doświadczenia wiem, że Panasonic robi bardzo dobry sprzęt jakościowo. Z tym, że Sony z kolei to coś więcej niż tylko producent elektroniki, to koncern medialno rozrywkowy. Dlatego brałbym Sony, ale jeszcze nie teraz.
    Cytuj
  • Kompik22 22 sty 2011, 13:07
    W odbiornikach Samsunga jest także możliwość korzystania z komunikatora Skype. Taką opcję mają też TV Panasonica.

    Od kilku lat używam Skypa i zastanawia mnie tylko jedno dlaczego w video-konferencjach nie ma jeszcze opcji by przynajmniej 3 osoby mogły oglądać siebie na ekranie monitora komputera. Coś w tym kierunku robią, ale czy już zrobili nie sprawdzałem??? Przyszłość z telewizorami jest wyśmienita i to da duży plus lecz modernizacja programu powinna być rozwinięta właśnie od problemu jak wyżej opisałem, a kontynuacja rozwijała się na bajerach w telewizorach.
    Cytuj
  • gizmodo 22 sty 2011, 14:32
    Na rynku pojawiła się już pierwsza generacja telewizorów obsługujących Skype. Można teraz nawiązywać rozmowy wideo ze wszystkimi użytkownikami Skype, odbierać od nich rozmowy wideo, a także nawiązywać je z osobami, które mają na swoich komputerach zainstalowany Skype dla Windows w wersji 4.2 lub nowszej.

    Aby prowadzić rozmowy głosowe i wideo na telewizorach musimy zaopatrzyć się w:

    Telewizor firmy Panasonic lub Samsung z obsługą Skype — model na rok 2010.
    Kamerę komunikacyją
    Szybkie, szerokopasmowe połączenie internetowe.

    Kamera internetowa wbudowana w telewizor będzie potrzebna również do prowadzenie rozmów głosowych. Jest ona wyposażona w specjalny system mikrofonowy, który został zaprojektowany do odbioru głosu osoby siedzącej na kanapie.

    Za Skype, telix.pl

    Ale jak byłem ostatnio w Saturnie to jakoś tego nie widziałem.
    Cytuj
  • USB123 22 sty 2011, 15:33
    Na tcnblog.info pisze, ze już niedługo telewizory Samsunga będą miały wbudowane kamery internetowe.
    Żeby wykonać wideoromowę z telewizora potrzebna będzie dosyć sporej wielkości kamera internetowa z mikrofonami. Mocowana ma być na górze telewizora przez magnesy. To nie koniec. Trzeba mieć jeszcze telewizor z nowej serii D8000 lub D6500 i wyższych.

    Cytuj
  • FreeKo 22 sty 2011, 18:04
    Problem z TV z internetem jest taki, że oferują one tylko wybrane serwisy i ktoś kto myśli, że taki TV zastąpi kompa to się rozczaruje. Ja mam Samsunga z opcją do internetu, ale powiem szczerze, że jeszcze nie testowałem .

    Odnośnie Samsunga, aby skorzystać z netu trzeba mieć TV z opcją Internet@TV, czyli funkcję umożliwiającą dostęp do wybranych serwisów WWW z poziomu telewizora. Poza serwisami multimedialnymi YouTube, Dailymotion, Picasa i Tuba FM, oferuje też popularnego ostatnio Facebooka, Twittera, prognozę pogody, komunikator Skype i Google Maps. Ponadto nie brakuje takich serwisów jak Onet Wiadomości, Onet Biznes oraz Onet Sport.
    Tak mnie temat zaciekawił, że w końcu sprawdzę to cudo.
    Cytuj
  • DC10 22 sty 2011, 18:30
    Tak zachwalacie Samsunga, a ja mam złe doświadczenie z tą firmą. W zasadzie to z serwisem. Było to ładnych parę lat temu, ale zadra w sercu zostaje i Samsunga omijam z daleka.
    Cytuj
  • 7Dekoder 22 sty 2011, 18:57
    Panasonic ma dostęp do Ipla dzięki czemu widzowie mają dostęp do ponad 15 tys. plików wideo, a są to treści w większości prezentowane i wyprodukowane na zlecenie Telewizji Polsat oraz TV4.

    Kupując z kolei kamerę TY-CC10 zyskamy możliwość prowadzenia wideorozmów przez komunikator Skype. Ponadto nie brakuje dostępu do YouTube, Dailymotion, Eurosportu, Twittera czy albumów Google Picasa. Interesujące są także serwisy Acetrax Movies (filmy) czy QTom (personalizowana telewizja muzyczna).
    Cytuj
  • CellPS3 22 sty 2011, 20:18
    Internet w TV zdominowany jest teraz przez wielką trójkę: Panasonic, Sony i Samsung. Inni wypadają słabo?

    Net TV to propozycja Philipsa. Oferuje dostęp do takich serwisów jak Dailymotion, eBay, MeteoGroup czy Funspot. Są to jednak witryny zagraniczne i wiele osób raczej nie będzie ich używać.

    LG oferuje NetCast i dostęp do takich serwisów jak Vudu, Netflix, Pandora, YouTube, Yahoo! TV Widgets czy Google Picasa. Szkoda tylko, że niektóre z nich są przeznaczone wyłącznie dla Stanów Zjednoczonych i np. nie ma możliwości korzystania z ogromnej wypożyczalni Netflix.

    A Samsung oferując dostęp do gazeta.pl dał dostęp do czegoś po polsku.
    Cytuj
1 2 z 2  
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum