Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Przedłużanie życia akumulatora w laptopie

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Przedłużanie życia akumulatora w laptopie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • TRiTON 23 kwi 2011, 9:01
    W moim laptopie Dell padł akumulator. Zamierzam kupić nową baterię, ale jak rozglądałem się to czeka mnie wydatek ok 400 zł. Tyle kosztuje nowy akumulator. Na zastępcze się nie patrzę bo to nie wiadomo co. Tylko czy da się "jakoś" przedłużyć życie baterii w laptopie, aby służył jak najdłużej?
    Cytuj
  • 007 23 kwi 2011, 9:38
    W bateriach litowo-jonowych rozładowanie do końca jest zabójcze. Wtedy materiał traci część swoich właściwości i już nigdy bateria nie naładuje się do pełnej pojemności, choć zapewne wskaźnik mierzący to pokaże 100proc. W rzeczywistości będzie 75 proc. pierwotnej pojemności.
    Cytuj
  • USB123 23 kwi 2011, 10:12
    Tylko w notebookach opartych o system Windows Vista/7 laptop zawsze wyłącza się gdy wskaźnik naładowania pokazuje 5 czy 10%. To właśnie zapobiega rozładowaniu do końca i przedłuża życie akumulatora.
    Oryginalne baterie zawsze są droższe bo wiesz co kupujesz, chociaż w takich produktach jak Sony czy Dell mieliśmy eksplodujące baterie. Raz to nawet na jakiejś konferencji prasowej zapalił się laptop od przegrzanej bateryjki.
    Cytuj
  • AMD64 23 kwi 2011, 12:04
    No widziałem tą relację , no chyba tą. Obciach zupełny.
    Tak samo jak kiedyś windows 95 zawiesił się Billowi, kiedy ten go zachwalał jak najlepszy system na świecie, jako najbardziej stabilny itp. wielki uśmiech
    Cytuj
  • Celeronek64 23 kwi 2011, 15:08
    W systemach windows Vista i 7 można sprawdzić ustawienia opcji zasilania.
    W tym celu klikamy START i wpisujemy PLAN i wybieramy z listy "Edytuj plan zasilania".
    Kiedy otworzy się nam okno wybieramy "Zmień zaawansowane ustawienia zasilania".

    Wyświetli się okienko "Opcje zasilania" i tam trzeba odszukać pole "Bateria". Następnie warto zwrócić uwagę na funkcję "Akcja dla krytycznego poziomu energii baterii" i wybrać tryb, w jaki komputer ma przechodzić w takim wypadku - najlepiej wybrać hibernacja.

    To uchroni kompa i dane gdy bateria bliska rozładowania.
    Cytuj
  • PlugandPlay 23 kwi 2011, 17:19
    Tam w tych funkcjach i opcjach jest coś takiego jak "Krytyczny poziom energii baterii" - domyślnie powinien wynosić 5% i jest to dobra wartość. I właśnie, kiedy wyskoczy komunikat, że poziom baterii wynosi 5 % laptop albo się wyłączy albo przejdzie w stan hibernacji.
    Można ustawić inną wartość np. 10% co ja bym bardziej polecał niż 5%.
    Cytuj
  • TRiTON 23 kwi 2011, 20:19
    A takie rady dotyczą każdego akumulatora czy muszą być spełnione inne warunki?
    Cytuj
  • 007 23 kwi 2011, 21:01
    Od kilku lat w laptopach najczęściej spotykany rodzaj baterii to litowo-jonowe, więc te rady są dla takiego typu akumulatorów. Oczywiście choćbyś nie wiem jak dbał o akumulator ten i tak będzie się starzał i przyjdzie taki czas, że trzeba go wymienić. Ale jak dobrze się zadba to akumulator wymienia się z laptopem, czyli kupuje kolejny laptop.
    Cytuj
  • Lamer 23 kwi 2011, 23:24
    Kiedyś czytałem, że baterie nie lubią ciepła i szybko wtedy się psują. Podobnie ma być kiedy jest zimno.
    Ale nie wiem, nie maiłem okazji sprawdzać.
    Cytuj
  • Procek4 24 kwi 2011, 0:34
    Ale to jest normalne, że ciepło skraca życie elektroniki i baterii. Dlatego ważne jest czyszczenie laptopa sprężonym gazem oraz stosowanie mat chłodzących czy podkładek chłodzących.
    Z reguły kurz osadza się na różnych elementach i tworzy dodatkową warstwę izolacji termicznej ze szkodą dla komputera. Wystarczy rozkręcić komputer po 2-3 latach użytkowania, aby zobaczyć ile tam uzbierało się brudu.
    Cytuj
1 2 z 2  
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum