Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Czy metoda Callana jest skuteczna?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy metoda Callana jest skuteczna?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • zpiotr 10 wrz 2010, 15:59
    Nigdy nie uczyłem się angielskiego, chciałbym się teraz zacząć uczyć. Słyszałem dużo pozytywnych opinii nt metody Callana. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?
    Cytuj
  • drgrey 10 wrz 2010, 19:03
    Jeśli zaczynasz naukę od zera to polecam zajęcia metodą Callana.
    Ja chodziłam pół roku, uważam, że wyszło mi to na dobre przymrużenie oka Przede wszystkim nabrałam płynności w mówieniu, pewne zdania mówię machinalnie. Dla tych, którzy boją się mówić, albo nie mówią wcale to świetny pomysł!
    Cytuj
  • filet_rybny 10 wrz 2010, 22:25
    Ja też chodziłem na te zajęcia cały rok. to jest fajne, dopóki nie potrzeba Ci bardziej złożona gramatyka. Później raczej polecam tradycyjny kurs.
    Cytuj
  • zpiotr 11 wrz 2010, 0:02
    A możecie napisać coś więcej na temat tych zajęć? Jak wyglądają takie zajęcia? Czy trzeba dużo się uczyć poza zajęciami? Nie mam za bardzo czasu na naukę...
    Cytuj
  • filet_rybny 11 wrz 2010, 1:45
    Zajęcia polegają na ciągłym powtarzaniu zdań. Prowadzący zadaje pytanie (wszystko po angielsku), a uczestnicy odpowiadając powtarzają to zdanie i dodają nowe np. Czy na dworze jest zimno? Nie na dworze nie jest zimno. Na dworze jest ciepło. Dzięki takiemu ciągłemu powtarzaniu dużo się zapamiętuje.
    Cytuj
  • Ruda_hanka 11 wrz 2010, 7:46
    Ja byłam na kilku takich zajęciach, ale mi się nie podobało. Męczyło mnie to ciągłe powtarzanie zdań, przez co nie mogłam się za bardzo skupić i choćbym tysiąc razy powtarzała 1 zdanie to i tak nie za wiele by mi to dało.
    Z takich "prymitywnych" metod nauki to zdecydowanie wolę tą proponowaną przez firmę Sita, gdzie siadasz wygodnie w fotelu i słuchasz nagranych konwersacji. Często przy tym zasypiam ale przynajmniej nie mam poczucia zmarnowanego czasu przymrużenie oka
    Cytuj
  • drgrey 11 wrz 2010, 11:00
    Dla mnie właśnie Sita jest kompletną stratą czasu. Nie w tym rzecz, żeby się wyspać, chodzi o naukę, a zajęcia zawsze do tego zmuszają.
    Cytuj
  • Gutoslawa 11 wrz 2010, 12:53
    Jako nauczyciel odradzam tą metodę. Przeglądałam kiedyś podręcznik i znalazłam wiele błędów w zdaniach, które są wielokrotnie powtarzane na zajęciach. Moim zdaniem nie ma sensu uczenie się błędnych form.
    Cytuj
  • cytrynowa 11 wrz 2010, 15:20
    Ja też odradzam. Uważam, że ta metoda na dłuższą metę jest nieefektywna i bardzo prymitywna. Angażuje jedynie pamięć krótkotrwałą. Jest bardzo prosta i dlatego zdobyła tylu zwolenników, ale nie da się nauczyć dobrze języka w taki sposób. To jest dobre tylko dla tych, którzy dopiero zaczynają i chcą szybko zauważyć jakieś efekty nauki.
    Cytuj
  • Turandot 11 wrz 2010, 18:23
    Moim zdaniem ta metoda to bardzo dobre uzupełnienie dla tych, którzy nie mogą się przełamać i zacząć swobodnie mówić.
    Cytuj
1 2 z 2  
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum