Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Czy metoda Callana jest skuteczna?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy metoda Callana jest skuteczna?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • misspotter 11 wrz 2010, 19:32
    Ja uczyłam kiedyś chłopca, który przeszedł wszystkie stopnie metody Callana. Skutki były bardzo słabe. Przede wszystkim nie potrafił swobodnie wypowiadać się na dowolny temat. Do tego bardzo trudno było oduczyć go błędnych form, których się nauczył.
    Myślę, że ta metoda ma spory potencjał, jednak jest źle uczona. Gdyby podręczniki były porządnie napisane, a nauczyciele nie upierali się jedynie przy tej metodzie, to były lepsze efekty.
    Metoda Callana może być stosowana jedynie pomocniczo.
    Cytuj
  • birata 11 wrz 2010, 20:35
    Dokładnie, zgadzam się z przedmówczyniąuśmiech Ale Callan ma swoje zalety, jeśli ktoś chce opanować praktyczne zwroty, przełamać swoje opory w mówieniu i załapać podstawowe słownictwo to rzeczywiście ta metoda umożliwia to w krotkim czasie. Ale jesli chce się nauczyć gramatyki to już gorzejprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Studencik 11 wrz 2010, 22:23
    Akurat przez pół roku chodziełm na angielski prowadzony według metody Callana. Nauczysz się języka 4 razy szybciej. Tak szkoły wciskają ten kit.
    Ta metoda jest może i dobra, ale jak znasz już język. Lektor szybko powtarza jakiś tekst kilka razy i z zaskoczenia zadaje pytania, Ty musisz szybko na nie odpowiadać. Ta metoda to pic na wodę. przebiegły
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum