Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Dobry słownik z języka angielskiego - co polecacie?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Dobry słownik z języka angielskiego - co polecacie?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • mayflower 27 wrz 2010, 14:52
    Widzisz, jak ktoś chce to i tak sobie kupi książkową wersję, będzie miał dostępną od ręki, a nie tylko w sieci. Ale to bardzo wygodne, zwłaszcza jak coś się pisze, albo czyta. Prawda jest taka, że dobry słownik angielsko - angielski kupuje się jak ma się już w swojej biblioteczce ang - pol, pol - ang,, bo słowniki to jednak spory wydatek. A tak można sprawdzić coś w Longmanie online.
    Cytuj
  • szczap 27 wrz 2010, 17:41
    Ja mam w domu słownik: OXFORD PWN Wielki multimedialny słownik angielsko-polski polsko-angielski i jestem z niego bardzo zadowolony. Praktycznie wszystko robię na komputerze, więc nie potrzebna mi wielka księga zbierająca kurz z półki. Słownik ma bardzo duży zasób słów, jeszcze mi się nie zdarzyło na nim zawieść.
    Cytuj
  • casinda_ebe 27 wrz 2010, 21:17
    Ja mogę polecić dwa słowniki. Zresztą, sama w nie zainwestowałam przed maturą i do dziś mi służą (choć przyznam, że czasem brakuje mi multimedialnej wersji, ale kupowałam ładnych kilka lat temu, więc nie było to jeszcze takie powszechne).
    Słownik angielsko - polski i polsko - angielski Collinsa i angielsko - angielski Cambridge. Obydwa świetnie się uzupełniają i są bardzo rzetelne.
    Cytuj
  • iwona_z 22 paź 2010, 9:41
    Dobre są też słowniki Macmilana ale ja mam tylko angielski-angielski. Nie wiem czy mają w ofercie też angielsko-polskie...
    Cytuj
  • Jobseeker 22 paź 2010, 12:31
    Ja mam bardzo fajny słownik angielskiego LONGMAN DICTIONARIES - LONGMAN CONTEMPORARY ENGLISH. Słownik zawiera 80 tys. haseł zapisanych i wytłumaczonych po angielsku. Wystarczy znać 2 tys. słowek, a zrozumie się każde hasło z tego słownika. Nie wiem ile teraz kosztuje słownik, ale pewnie nie mało.



    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum