Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Co lepsze - koronki czy licówki?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Co lepsze - koronki czy licówki?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Beetlejuice85 12 lis 2010, 10:33
    Ja nie mam, ale mój stomatolog twierdzi, że każdy dobry lekarz odradzi pacjentom licówki. Są nietrwałe i relatywnie drogie. Osobiście mam 3 korony porcelanowe i jestem bardzo zadowlony. Mam je od 6 lat.
    Cytuj
  • Szachrajka 12 lis 2010, 12:18
    A mam pytanie czy to szlifowanie zębów boli? Bo tego chyba najbardziej sie bojęskrzywienie Ponoć do zrobienia koronki trzeba prawei cały ząb zeszlifować, a do licówek tylko cieniutką warstwe.
    Cytuj
  • Gaik 12 lis 2010, 12:48
    Jeśli ząb jest żywy to jest bolesne, ale robi się znieczulenie więc nie poczujesz bólu. Pod licówki rzeczwyiście cieniutko i to nawet niekoniecznie cała powierzchnia zęba, czasem wystarczy przy dziąśle fragment.
    Cytuj
  • birata 12 lis 2010, 15:05
    A jeśli chodzi o licówki to czy orientujecie sie jaki jest najlepszy materiał? No i koszty... wiem, że to zależy gdzie i u kogo, ale mniej więcej tak.
    Cytuj
  • nafnafff 12 lis 2010, 16:39
    Koszty to jak piszesz, zależy gdzie, ale na pewno od 1000 w górę. Co do rodzaju to tylko ceramiczne, prasowane albo skaleniowe napalane na masie. Ale moim zdaniem (i szwagra dentystyprzymrużenie oka ) te drugie lepsze i ładnijeszy efekt.
    Cytuj
  • Stinaa 12 lis 2010, 19:21
    Ja posiadam i koronkę ceramiczną i porcelanowe licówki - 4 górne. Musze przyznać, że też miałam dużo watpliwości i obawy o trwałość, moja dentystka nie chciała mi jednoznacznie powiedziec ile moga wytrzymać, ale powiedziała, że to zależy od coedziennej higieny, nawyków (typu obgryzanie różnych rzeczy, zaciskanie zebów) ale głownie higieny. Póki co mam je od 4 lat, więc już dośc dlugo i nic, ale to nic sie nie dzieje. Zdecydowałam sie na nie gdyz tak jak piszecie szkoda mi było zębów, ktore w zasadzie były całe tylko estetycznie nie wygladały i się i ch troszke wstydziłam. Ale bardzo polecam.
    Cytuj
  • nafnafff 12 lis 2010, 22:52
    Zapomniałam napisać, że też mam licówkiuśmiech Od dwóch lat. Moja mama ma od 5 i też jest jak dotąd (odpukać!) w porządku. A co do trwałości to po prostu w dużej mierze zależy od nas, od tego jak dbamy o zęby.
    Cytuj
  • zosiasamosia 13 lis 2010, 6:10
    Ja mam problem z martwą jedynka, ząb był leczony kanałowo lecz niestety zrobił sie szary, co wygląda okropnie, więc zamierzam zrobić sobie koronę. Zastanawiam sie czy coś może pójść nie tak, strasznie sie boje tego piłowaniasmutny W sumie poki co mam ząb tylko nieladnie on wygląda, a jak to jest z taką koronką? Czy będę czuć, że to taki sztuczny ząb? To jedynka więc jakby co to nie pokażę sie nikomu na oczysmutny
    Cytuj
  • Gaik 13 lis 2010, 8:36
    Po tygodniu zapomnisz, że masz te koronkę, czujesz tak samo jakbyś miała normalny ząb. I nie ma się czego bać, najtrudniejsze dla dentysty to zrobić jeden ząb taki sam jak pozostałe, żeby się nie odróżniał kształtem, wielkością ani kolorem... Ale to już problem lekarza, nie przejmuj się bedzie ok!
    Cytuj
  • nafnafff 13 lis 2010, 10:04
    Można też spróbować taki zab wybielić, wiem, że nieraz da się uzyskać tą metoda bardzo dobre efekty.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum