Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Filtry do wody Brita, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Filtry do wody Brita

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • 30m1n1k4 18 lut 2011, 23:01
    U mie kurcze na wszystkim co ma kontakt z wodą robi sie biały nalot - kamień. Rozważam kupno filtra, chociaż jak się tak zastanowić to faktycznie używanie mineralnej (do gotowania) wychodzi cenowo podobnie! Wydawało mi się, że musi być sporo drożej. Teraz pytanie co jest zdrowsze, bo o to mi głównie chodzi. My to juz pal licho, od ponad trzydziestu lat to świństwo z kranu i tak pijemy. Ale jak się ma małe dziecko to czlowiek zaczyna dopiero zwracać uwagę...
    Cytuj
  • Lorelei 19 lut 2011, 6:27
    Jak będziesz uzywać mineralnej do ekspresu i czajnika to też zrobi ci się kamień, nawet jeszcze wiekszy. A z przefiltrowanej nie. Natomiast wody mineralne mają własnie uzupelniać minerały w organiźmie, więc co bedzie zdrowsze to trudno powiedzieć...
    Cytuj
  • 30m1n1k4 19 lut 2011, 7:29
    No wlanie tym bardziej, ze nie wiem czy mam jakieś niedoboy magnezu, potasu czy czegoś tam jeszcze... Może pić troche taką, troche taką - na zmianęprzymrużenie oka
    Cytuj
  • MemoNemo 19 lut 2011, 8:44
    Słyszałem w tv gdzieś tak z rok temu, że ponoć kranówka u nas wcale nie jest taka zła. Mówili wręcz, że można ja pić prosto z kranu. Chociaż jak chcemy napic się herbaty to problem kamienia w czajniku pozostaje nierozwiązanyuśmiech
    Cytuj
  • pacjentka 19 lut 2011, 11:07
    Też o tym słyszałam, ale ta woda jest po prostu ohydna! Nawet po przegotowaniu ma paskudny smak i zapach.
    Cytuj
  • 30m1n1k4 19 lut 2011, 13:26
    U mnie tak samosmutny Poza tym może dorosłym nic nie bedzie, ale malemu dziecku nie sądzę. Ze wzgledu na ten kamień chyba zainwestuje w filtr. Orientujecie sie co jest droższe, taka Brita w dzbanku czy filtr montowany bezpośrednio pod kranem?
    Cytuj
  • MemoNemo 19 lut 2011, 17:22
    Ja Ci niestety nie powiem, ale na pewno dla czajnika lepsza będzie z filtrauśmiech
    Cytuj
  • kaziu 19 lut 2011, 20:16
    Brita też ma systemy montowane na kran. Zestaw z filtrem, który starcza na ok 6 miesięcy mozesz kupić już za niecałe 400zł. A wkład do dzbanka trzeba wymieniać mniej więcej raz na miesiąc (tzn producent mówi, że wkład przefiltruje 100-a50l w zalezności od jakości wody w kranie) pojedynczy wkład masz za 20-30zł (zależy od modelu i promocji) Więc dzbanek tańszy.
    Cytuj
  • caipirinha 19 lut 2011, 22:48
    Czyli o dziwo mineralna wychodzi wręcz taniej? Tylko że cały czas też niedobrze ją pić:/
    Cytuj
  • latynowska8 20 lut 2011, 1:57
    Ja przekonałam się do Brity, odkąd się przeprowadziłam to nie mogłam w ogóle pić herbaty, taka okropna woda tu była. Z przefiltrowanej jednak niebo a ziemia. Po prostu czuje smak herbaty, a nie zmród chloru i jakies dziwne zacieki na powierzchni fuj!
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum
Poprzednia: Linea - działa?