Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Jak wzmocnić zęby i kości w czasie ciąży?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak wzmocnić zęby i kości w czasie ciąży?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 4 5 z 5  
  • Zoe87 23 lip 2010, 14:46
    Witajcie, mam pytanie do mam tudzież przyszłych mamuśmiech Czy można jakoś ochraniać się przed utratą wapnia z zębów i kości będąc w ciąży i karmiąc piersią? Jestem w 11 TC i bardzo się martwię o stan swoich zębów i kości, ponieważ wiem, że nie są najmocniejsze... Założyłam sobie, że będę zdrowo sie odżywiać i jem dość dużo serków, jogurtów itp. Ale jak słyszę mądrości życiowe w stylu że każde dziecko kosztuje kobietę jeden ząb to mam ciarki... Prosze napiszcie jak sobie z tym radzicie?
    Cytuj
  • Gaik 23 lip 2010, 22:33
    Zoe, nie martw się na zapas! Też słyszałam to powiedznie, ale moim zdaniem nijak się ono ma do rzeczywistości! Urodzenie dziecka wcale nie musi oznaczać problemów z zębami, jak jesteś świadoma, że w tym czasie trzeba dostarczać więcej wapnia to będzie ok! Z tego co wiem mnóstwo wapnia zawierają sardynki i kefiruśmiech Głowa do góry i powodzeniauśmiech
    Cytuj
  • PannaDziewanna 24 lip 2010, 18:03
    Witam, ja też czytałam, że ciąża i karmienie są przyczyną odwapnienia, z tym że to chyba wychodzi głównie w okresie menopauzy, to nie jest tak, że od razu będziesz widzieć negatywne skutki. Dlatego warto jeść dużo nabiału i podobno czereśnie są istną kopalnią wapniauśmiech To jeszcze trwa akurat sezon na nieuśmiech
    A tak poza tym to gratuluje ciążowego brzuszka i witam w klubieuśmiech
    Cytuj
  • zosiasamosia 24 lip 2010, 20:23
    Jeśli chodzi o zęby to nie zapomnij o regularnych wizytach u dentysty, może z kośćmi tak nie jest, ale zęby to akurat mogą się psuć bardziej. Trzeba to sprawdzać i jak coś to leczyć od razu na bierząco. Tylko rentgena nie zrobisz i bez znieczulenia...
    Cytuj
  • Zoe87 24 lip 2010, 22:33
    Tak sobie trochę czytałam na różnych forach na ten temat i przeraziła mnie historia jednej dziewczyny, która w czasie ciąży miala okropne bóle zębów, a po ciąży mase zębów do leczenia i usunięcia. Chyba ostatecznie czekała ją sztuczna szczęka, a na pewno wydanie strasznej kasy na dentystęsmutny Ja byłam u dentysty jeszcze przed ciążą, na razie mam wszystkie zaplombowane, ale boję się co po ciążysmutny Jakie macie doświadczenie w tej sprawie, pocieszcie mnie proszę...bo się załamię.
    Cytuj
  • Aurelka 25 lip 2010, 6:09
    Ale może tamta dziewczyna nie z powodu ciąży miała takie problemy, nie chce mi się wierzyć, że nagle jej się tak zrobiło, pewnie nie dbała za bardzo wcześniej i po prostu wyszło to po ciąży. Jasne, że dziecko wyciąga wapno z organizmu mamy, ale zeby aż tak?
    Cytuj
  • becia_koronczarka 25 lip 2010, 10:33
    Też myślę, że to skutek niedbalstwa, nie ma co zwalać wszystkiego na ciążę! Nie słyszałam żeby jakaś mama aż tak ucierpiała z powodu ciąży. Ale trzeba dbać o siebie, po pierwsze jeść więcej nabiału i innych produktów zawierających dużo wapnia, po drugie chodzić do lekarza, moze nawet częściej niż normalnie, skoro jest większe ryzyko ubytków. Trzymaj się Zoeuśmiech
    Cytuj
  • casia1980 25 lip 2010, 11:34
    Dokładnie, najłatwiej zwalić na ciążę własne zaniedbania, przytycie 30 kilo też można tłumaczyć ciążąprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Lilijka 25 lip 2010, 14:39
    Nie tylko w czasie ciąży warto regularnie chodzić do dentysty, zaniedbane zęby moga doprowadzić do stanu zapalnego całego organizmu, w ostateczności nawet do śmierci! Nie żartuję, rozmawiałam o tym z lekarzem, który pytał mnie o to czy mam popsute zęby, a przyszłam do niego z bólami żołądka! Zęby mogą mieć wpływ na cały organizm.

    Cytuj
  • Aurelka 25 lip 2010, 15:46
    Ale bez przesady, możesz sobie kupić jakiś zestaw witamin dla kobiet w ciąży (słyszałam, że wit. C też ma wpływ na zęby, a może na dziąsła raczej, ale to się wiążeprzymrużenie oka ), zdrowo się odżywiać, kontrolować się u lekarza, nasze babcie mogły tracić zęby po ciąży, ale nie my... litości.
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum