Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Jak wzmocnić zęby i kości w czasie ciąży?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak wzmocnić zęby i kości w czasie ciąży?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • kasia3636 2 maj 2011, 12:31
    panchita napisał:Wbrew pozorom najwięcej wapnia nie zawiera mleko, już prędzej przetwoy mleczne, zwłaszcza kefir... ale domyślam się, że to też odpada. Mnóstwo wapnia zawierają sardynki. Także kasza gryczana, jęczmienna, fasola. Więc masz jeszcze mnóstwo opcji tak naprawdęuśmiech
    kochana a swoją droga to lekarz zalecił mi własnie bardziej te przetwory mleczne , tylko ja zawsze sie zastanawiam czym je wzbogacił producent
    Cytuj
  • HaAnia 3 maj 2011, 23:20
    Ważne jest, żeby spożywać dużo produktów bogatych w wapń, takic jak żółty ser i inne przetwory mleczne, pietruszkę, szproty i inne ryby. W ramach wzmocnienia można poprosić farmaceutę o opinie Apteki medyczne to miejsce, w którym powinnaś znaleźć poradę, ale w sumie takie rzeczy powinien też przekazać lekarz. Ja wyczytałam na jakimś forum, że każda kobieta inaczej reaguje i jednej wystarzy odpowiednia dieta, a druga musi przyjmowac jakies witaminy i suplementy wzmacniające. Zależy od organizmu.
    Cytuj
  • kasia3636 4 maj 2011, 9:49
    rzecz w tym, że nie chciałabym się faszerować witaminami bo one wzmagaja apetyt a wtedy nie otrzebnie się tyjesmutny
    chyba pozostanie mi dieta bardzo zbilansowana i wzbogacona o wapn.
    Cytuj
  • moniaw23 4 maj 2011, 23:58
    kasia3636 napisał:rzecz w tym, że nie chciałabym się faszerować witaminami bo one wzmagaja apetyt a wtedy nie otrzebnie się tyjesmutny
    chyba pozostanie mi dieta bardzo zbilansowana i wzbogacona o wapn.
    zgadzam sie, moj lekarz tez nie jest za witaminami w postaci tabletek, stawiam na warzywa z miesem - i chyba powinno byc dobrze.... wielki uśmiech
    Cytuj
  • magdawawa 5 maj 2011, 14:08
    Witam,
    ja też uwazam ze z witaminami nie wolno przesadzać, zreszta lekarz powinien wiedzieć lepiejuśmiech
    pozostaje nam dbanie o te zęby, a szczególnie w okresie karmienia mi po 1 ciązy w czasie karminia strasznie poleciałysmutny
    Cytuj
  • magdawawa 5 maj 2011, 14:10
    zgadzam sie, moj lekarz tez nie jest za witaminami w postaci tabletek, stawiam na warzywa z miesem - i chyba powinno byc dobrze.... wielki uśmiechja tez zgadzam się z Tobą, zresztą lekarz powinien wiedzieć to lepiej....
    Cytuj
  • moniaw23 5 maj 2011, 20:13
    a moze ktos poradzi mi - czy moge poddac sie zabiegowi kosmetycznemu u stomatologa, polegajacy na usunieciu kamienia?
    nie ukrywam, ze czuje wtedy dyskomfort.. płacz
    Cytuj
  • kasia3636 5 maj 2011, 20:17
    a nie moze pokierowac Cie stomatolog, chyba on wie najlepiej, co mozna robic buziak
    Cytuj
  • moniaw23 6 maj 2011, 19:28
    przymrużenie oka ale cisza zapanowala, nikogo tu nie ma, nikt nie chce pisac na ten temat płacz ..
    Cytuj
  • HaAnia 9 maj 2011, 9:21
    No pewnie, że możesz. Ja miałam jakiś czas temu usuwany osad tzw. piaskowaniem. Ząbki są po tym czyste i mam wrażenie, że bielsze.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum