Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Jak wzmocnić zęby i kości w czasie ciąży?, strona 5

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak wzmocnić zęby i kości w czasie ciąży?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Lamorra 12 gru 2013, 19:18
    Wapno to podstawa, jak było wspominane. Najlepiej w formie tabletek musujących. Dużo cytryny - wyciskanej i w herbacie. Od czasu do czasu nie zaszkodzi bardziej tłusty posiłek, popity dla przetrawienie winem. Oczywiście jako że ciąża, to mam na myśli wino bezalkoholowe, które jest dla dziecka niegroźne przymrużenie oka http://winabezalkoholowe.pl/informacje/wino_bezalkoholowe_a_ciaza
    Cytuj
  • zylek 31 gru 2013, 8:03
    Przede wszystkim - wyeliminowanie fluoru, to całkowita podstawa - przecież dowiedziono, że fluor może być szkodliwy.
    Wprowadźcie sobie minimum na pierwszy trymestr pastę ajona. Ogólnie starajcie o siebie dbać - zęby wymagają w tym okresie szczególnej opieki, tak więc nie wierzcie ludziom, którzy twierdzą, że w czasie ciąży nie można leczyć zębów!
    Cytuj
  • PatrycjaZak 22 lip 2014, 20:26
    Ja w czasie ciąży brałam przede wszystkim multiwitaminę, by dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Takie rozwiązanie jest najbardziej efektywne. Zdecydowałam się akurat na Multicode, bo jak się dowiadywałam w aptece, gwarantuje on najlepszą przyswajalność zawartych w nim składników.
    Cytuj
  • zylek 4 sie 2014, 7:53
    Tak jak wspominałam - kluczowe znaczenie ma brak fluoru. Fluor niszczy zdrowie, a przede wszystkim zęby. Może również negatywnie wpływać na płód, tak więc przez minimum 3 miesiące należy tego pilnować. U nas pasta bez fluoru została już na stałe.
    Cytuj
  • martinus22 4 wrz 2014, 14:21
    Też potwierdzam stosowanie pasty bez fluoru i to niekoniecznie w czasie ciąży, ale ogólnie. Jest powszechnie dostępna, każdy [url=http://www.car-line.pl]sklep stomatologiczny[/url] je oferuje, a ludzie i tak nie chcą korzystać, bo nie są przekonani...
    Cytuj
  • Mirena 12 lis 2014, 15:29
    Ja bym sobie życzyła, żeby prowadzący ciążę też zadbali o zdrowie kobiety w ciąży ogólnie, ewentualnie doradzili to, co istotne. Ale różnie to bywa z prowadzącymi, kiedy była w pierwszej ciąży, to ginekolog nie był zbyt dobry...
    Cytuj
  • lizardqueen 11 gru 2014, 17:25
    Mirena napisał:Ja bym sobie życzyła, żeby prowadzący ciążę też zadbali o zdrowie kobiety w ciąży ogólnie, ewentualnie doradzili to, co istotne. Ale różnie to bywa z prowadzącymi, kiedy była w pierwszej ciąży, to ginekolog nie był zbyt dobry...
    Ja mam sprawdzonych ginekologów w klinice Demeter i tam zwykłam chodzić. Z trudnymi ciążami też sobie radzą, wśród moich znajomych przynajmniej kilka tam się leczy i narzekania dotąd nie słyszałam.
    Cytuj
  • kotek020 2 kwi 2015, 15:19     (ostatnio zmieniony przez autora 2 kwi 2015, 15:24, w całości zmieniany 1 raz)
    Słyszałam że magnez pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów i kościuśmiech Ja stosowałam taki razem z kwasem foliowym Prenalen Magnez-Fol się nazywał. Jedną tabletkę dziennie brałam. A też bałam się o swoje zęby bo nie mam za mocnych i ciągle biegałam po dentystachuśmiech ale ciąże przeszłam okuśmiech tak wyglada : http://www.prenalen.pl/nasze-produkty/prenalen-magnez-fol
    Cytuj
  • AngelikaSwie 12 maj 2015, 12:57
    A przyjmujcie może witaminę D3? Jest to bardzo ważne w ciązy. Tutaj możecie sobie o tym poczytać:
    http://www.sloncewpigulce.pl/suplementacja/witamina-d-w-ciazy

    Problemu z witaminą D nie mają na pewno osoby mieszkające na południu Europy ale w Polsce szczerze powiedziawszy tych bardo słonecznych miesięcy jest dosć mało tak wiec warto jest ją uzupełniać. Brak powoduje słabość kości oraz stawów . Zębów. Ogolne zmęczenie. Może również zaburzać rozwój szkieletu dzieciaczka.

    Obecnie mówi się tyle o kwasie foliowym, dziwię sie że pomija się kwestię witaminy D3.
    Cytuj
  • lunatyczka 16 maj 2015, 10:53
    Przede wszystkim warto w ciąży być pod stałą opieka stomatologa. Też mam bardzo słabe zęby i uważam, że tylko ode mnie zależy w jakim stanie będą po ciąży. Trzeba znaleźć odpowiedniego lekarza który kompleksowo zajmie się wszystkimi pojawiającymi się problemami a nie tylko zaplombuje zęba.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum